Přežít s vlky

Přežít s vlky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28994/prezit-s-vlky-28994.jpg 4 121 34

Příběh sedmileté židovské dívenky, která se sama uprostřed zuřící války vydá z Belgie směrem na východ, kam Němci odvezli její rodiče. Obrovské útrapy, jaké na neuvěřitelné cestě prodělá, ji poznamenají na celý život. V nejtěžších chvílích jí pomáhají přežít vlci, naproti tomu setkání s lidmi jí vždy přinese pouze stres, bolest a zklamání. Nezvyklý a mimořádně působivý pohled na válku očima dítěte, které všechno intenzivně prožívá, ale nic plně nechápe, dokázala autorka ztvárnit tak přesvědčivě jen proto, že ho zakusila osobně. //doplněno: Autorka přiznala, že si příběh vymyslela a nepravdivost příběhu potvrdil i soud. viz http://goo.gl/F5jYYc... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Survivre avec les Loups , 2003

Renike
22.02.2024 5 z 5

Kniha mi připomněla další nedávno přečtené knihy: Srdce smečky od Bobbie Pyron a Mala a její kočka od Mala Kacenberg. Smutné, dojemné a za 5*.
Dodatek: o víkendu se podívám i na film

Janadvorackova
24.09.2022 4 z 5

Páni :).
Smutný příběh děvčete, které odvážně projde Evropou během války. Hledá rodiče, je svědkem věcí, které by nikdo vidět nechtěl. A zažije mnohdy zvláštní situace, které z ní udělají "vlčici."

Arev122
21.09.2022 4 z 5

Románově zpracovaný příběh malé židovské dívenky, která v době války hledá své rodiče. Děj mě vtáhl do děje, byl napínavý, i když trochu neuvěřitelný.

CAM
15.09.2021 5 z 5

Po přečtení tohoto příběhu z války, který autorka popisuje a který prožila v dětství, si člověk připomene krutost té doby, kterou naštěstí nezažil. Myslím, že si nikdo nedovede pořádně přestavit, co lidé za války prožívali. Jinak za mě plný počet hvězdiček. Kniha se dobře čte a připomene smutnou historii.

Turlogh
07.04.2021 4 z 5

Opravdu drsný příběh, o němž jsem si původně také myslel, že je pravdivý a že jej autorka prožila, jak bylo psáno na záložce knihy. Je to tedy sice fikce, ale přesto mimořádně přesvědčivě napsaná. Howgh.

Ctenar1202
12.12.2020 3 z 5

Tahle kniha mě zaujala svou anotací a dodatkem, že jde o autobiografii. Malá šestiletá holčička Misha se vydavá hledat své rodiče napříč Evropou. Putuje několik let a popisuje svá strádání a život v lesích. Nějaký čas dokonce žila ve vlčí smečce. Z lidí měla strach a vyhýbala se jim co jen to šlo.

Autorka knihu sepsala velice poutavě. S dodatky, že ji to a to velice poznamenalo v dalším životě a čtenář tu malou holčičku lituje a podívá se na své děti a neumí si představit, že by musely takto strádat.

jana8352
02.09.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, hezky poutavě napsáno. Mohu jen doporučit.

mysterygirl
08.07.2019

Knihu jsem kdysi hltala ,litovala autorku,ale zjistilo se, ze je to jen sprosta lharka, pribeh je vymysleny

Dym
29.04.2019 4 z 5

Na tuto knížku jsem narazila náhodou, procházela jsem regály a ona mě zaujala svým názvem. Tak jsem si ji přinesla domů.
Je to opravdu poutavé, zajímavé a zároveň i děsu plné čtení. Je příšerné co dokázal ,a stále dokáže, člověk dělat za příšerné věci.
Jediné co mi v příběhu chybělo, byl větší výskyt vlků.
Musím autorce zatleskat za napsání tohoto díla.

knihovnička007
06.09.2018 4 z 5

Škoda, že vlci neměli v příběhu větší prostor.
Miske jsem hodně rozuměla. Lidé ji zklamali, byla to zvířata, která ji vždy pomohla. Chápala jsem, proč jí bylo lépe ve zvířecí společnosti.
Příběh se mi hodně líbil, kniha se dobře četl.a Nechci řešit, zda je kniha pravdivá, či nikoliv.
Určitě si ji ráda ještě někdy přečtu. Tuto knihu by si měli přečíst všichni povinně. Aby všichni věděli, co se v historii stalo. Aby věděli, co si lidé jako Mishke a další děti musely zažít.

Ishir
24.06.2018 5 z 5

Autorka si prošla peklem. Velmi drsný příběh. Emoce se ve mně bouří. Můžu být jen ráda, že jsem válku nezažila.

Janaves
05.03.2018 3 z 5

Hezký příběh.

Kat123
06.12.2017 2 z 5

Od půlky knihy přitažené za vlasy a začala jsem se nudit. Nedočteno.

Gustik5
10.11.2017 3 z 5

Kdyby se to nevydávalo za pravdu a zůstalo u beletrie, půjdu s hodnocením výš. Ale vymýšlet si něco takového a tvrdit že se to skutečně stalo, je podle mne hnus. Příběh je ovšem jinak velmi dobrý.

Len2očka
31.10.2017 5 z 5

Příběh,který jsem pouze nečetla.Fikce nebo skutečnost?Pro mě to není důležité.

StihOMam
14.03.2017 3 z 5

Dojemný a bolestný příběh malé dívky se mi do ruky dostal pouhou náhodou, naštěstí bez předchozích komentářů, tedy i bez předsudků nebo očekávání. Asi nezapomenutelné čtení.

jahody
31.12.2016 4 z 5

Moc krásný příběh,čtivý jedním dechem.

Danka123
24.10.2016 4 z 5

Krásný příběh, v upoutávce píšou ''pravdivý příběh sedmileté židovské dívenky'' a teď z komentářů čtu, že je to fikce. Tak to mě od autorky mrzí, je to podraz pro čtenáře vydávat knihu jako autobiografii. Ale jinak pěkný příběh.

Viky007
24.02.2016 4 z 5

Nádherný příběh o přežití, síle a odvaze. Otázka druhé světové války je zde vykreslená celkem barvitě. Trochu mě zklamalo, že vlci v knize neměli tolik prostoru, ale nevadí.
Také mi uvízl v paměti jeden citát, který se tam objevil: Neříkej nikdy, že jdeš svou poslední cestou!

Dodatek: Jednu hvězdičku srážím za zklamání, když jsem se dozvěděla, že si autorka celý příběh vymyslela. Vážně mi přijde docela ubohé vydávat příběh jako autobiografický. Co tím chtěla získat? Víc peněz? Slávu? Obdiv? Nevím. Zřejmě dost pochybovala sama o sobě, když se snížila k něčemu takovému. Vždyť kvalitní spisovatel dokáže prodat svou knihu i bez lži.

Espejox
28.01.2016 4 z 5

S hrdinkou příběhu jsem se sžil již po pár stránkách a prožíval s ní všechny strasti a útrapy, které ji na její dlouhé cestě provázely. Vztah, který jsem si k hrdince vytvořil je možná dán i některými našemi společnými osobnostními rysy, například vztahem k lidem. O tom, že příběh byl původně vydáván za pravdivý jsem netušil, tudíž pro mně nebylo zklamáním, když jsem zjistil o aféře, která kolem knížky byla. Nepovažuji to za důležité. Knížka se četla sama, stačily 2 návštěvy čajovny. Některé silné momenty přemítám v hlavě doteď. Malým zklamáním byl pro mně konec, který jsem si jednak představoval jinak a jednak mi přišel trochu odbytý. O víkendu se chystám na nepříliš chválenou filmovou adaptaci.