Přehled středoškolské chemie

Přehled středoškolské chemie https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43057/prehled-stredoskolske-chemie-43057.jpg 4 28 7

Univerzální, osvědčená příručka pro všechny typy škol nechemického zaměření. K přípravě k maturitě i přijímacím zkouškám na VŠ.

martin4950
01.09.2022 4 z 5

Občasně nesrozumitelné, ale zcela splní svůj účel.

los
05.07.2022 5 z 5

to nejlepší kompendium k opakování chemie z raných devadesátek, dnes už (zejména v oblasti organické chemie) hodně věcí zastaralo, ale v domácí knihovničce má pořád svoje místo

adbrko
28.04.2018 3 z 5

Dobrý, ale zapamatujte si z toho něco uprostřed noci :-( Náročná na čtení (hlavně v útlumových hodinách), ovšem spolehlivá.

Marekh
06.04.2018 5 z 5

Tuto učebnici jsem používal na střední škole. Učebnice obsahuje tyto části: Obecná chemie, Anorganická chemie, Organická chemie, Biochemie.

V obecné chemii bych některé části, zejména v obecné chemii, vypustil a tyto části přenechal studentům vysokých škol. Některé části z anorganické chemie, organické chemie a biochemie by si zasloužily rozšíření. Celkově je však kniha zpracovaná dobře a nepochybně je užitečnou pomůckou při studiu na střední škole a při přípravě na maturitu. Může sloužit také při přípravě na vysokou školu a také při studiu na vysoké škole.

Vzpomínám si, že jsem tuto učebnici dostal na Vánoce a to jsem ještě nestudoval na střední škole. Chemie mě celkově bavila, a proto jsem se chtěl začíst do látky, kterou budeme probírat na střední škole. Nejtěžší a nejsložitější mi připadá organická chemie včetně názvosloví. Teorie mi šla celkem dobře, horší to bylo s laboratořemi.

Učebnici jsem využil také při maturitě. Jako maturitní otázku jsem si vylosoval PERIODICKÁ SOUSTAVA PRVKŮ A DNA (RNA) KYSELINY. Odmaturoval jsem za 1. :)

Betka175
15.08.2014 5 z 5

Výborná kniha!

regi1
16.03.2014 5 z 5

Maturovala jsem v roce 1994 a kniha mi tehdy velmi posloužila,nebylo snad informací,které bych v ní nenašla.

Sisi11
11.04.2013 5 z 5

Podle mého názoru je to asi nejlepší chemická kniha, ze které je vše velmi dobře jasné a pochopitelné. Kniha mi posloužila jako supr materiál i na vysoké škole ke zkoušce z chemie.