Pravdivé příběhy

Pravdivé příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11471/bmid_pravdive-pribehy-11471.jpg 4 9 4

Řecký satirik napsal ve svých Pravdivých příbězích nevšedně působivou a vtipnou parodii dobrodružných románů, jež přímo nebo nepřímo inspirovala četné další práce toho druhu. V pestrém sledu jsou v ní vylíčeny neuvěřitelné ačetnými humornými epizodami prokládané, satirickými výpady na lidi i dobu nešetřící příběhy z podivuhodné cesty na Měsíc, do mořských hlubin v tlamě obrovské velryby a na Ostrovy blažených, hříšníků a snů..... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Odeon

Alethes historia

ArkAngel
30.03.2022 4 z 5

Pravdivé příběhy jsou sice možná velkou parodií hrdinských příběhů, ale dost možná se jedná také o první science fiction dílo, ve kterém se autor během svých cest vydává do vesmíru a sleduje válku mezi královstvími Slunce a Měsíce o kolonizaci Venuše. Další části příběhů jsou již "přízemnější" a setkáváme se v nich akorát s různými podivnými tvory nebo historickými osobnostmi starověkého Řecka. Kolikrát musíte vrtět hlavou, jak to tehdy dokázal Lúkianos všechno vymyslet, protože šíleností je to srovnatelné s Říší divů. Jednotlivé autorovy výmysly vás zaručeně rozesmějí a jako antická parodická jednohubka je to perfektní.

žlučníkář
25.12.2018 4 z 5

Jako musim říct, že je to fakt šílený, ale dost jsem se bavil. Ten pán co to napsal musel vykouřit nějakej vavřínovej věnec, aby ho napadly všechny ty věci a tvorové.

eraserhead
30.12.2015 4 z 5

Hodně zábavná parodie na hrdinské dobrodružné příběhy své doby s neuvěřitelnou fantazií autora. Jen škoda, že druhá část je trošičku slabší. Ale i přesto jsem se bavil vrchovatě.

ZRADO
12.12.2015

Dostalo se to ke mě jako audiokniha a dojmy? ... šílenost :D absolutní. - pro ukázku : rodící muži z lýtka, strom zasazený z mužského varlete - rodící muže, postavy podobné mužkému falusu, místo nohou korky.. kdo si chce odkočit do absolutna tohle je to pravé) jinak jsem měl co dělat abych to doposlouchal.

Lúkianos
řecká, 120 - 180