Prasákův deník

Prasákův deník https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333636/mid_prasakuv-denik-rzY-333636.jpg 3 3 2

Vzpomínky autora na 80. léta a své roční „angažmá“ u ČSD v roli pomocníka strojvedoucího. Bohatě ilustrovaná publikace na křídovém papíru obsahuje 100 ilustrací.

hrebmi
11.04.2021 2 z 5

Ach ten název... Zato ty kresby! Jinak souhlas s předchozím komentářem. Nestačí být vláčkař, musíte být těžký insider, jinak jsou vám data a ultrapodrobnosti zcela na nic a budete v knize často přeskakovat podobně jako já. Deník odjetých výkonů, obávám se, poslouží jenom autorovi a pro všechny ostatní je to balast. Zajímavé je pouze líčení reálií, ale chtělo by to velmi, velmi proškrtat od technických podrobností. Železniční slang a slovníček na konci jsou naopak velmi cenné, podobně jako popis jednotlivých řad lokomotiv z pohledu uživatelů - fírů.
Z popisované doby konce 80. let nám z knihy čouhají nejen nebytné dobové ideové reálie, nikým už nebrané moc vážně, ale především ta zasekanost dopravní cesty a neustálá zpoždění na všech stranách. Kronika posledních let, kdy čtvrtmilionová modrá armáda ještě měla ústřední roli v dopravě a kamiony byly zatím menšinou.

jirka101010
06.12.2018 3 z 5

Kniha vhodná především pro železničáře, kteří dokážou ocenit informace zde podané. Poskytuje spoustu zajímavých informací o takovém normálním životě jednoho pomocníka strojvedoucího v době, kdy ještě všechno bylo všech, ale kdy už postupně to šlo do kopru... Ze začátku čtivé, ale postupně už je to takové opakující. Pokud jste železnicí nepolíbeni,tak se poohlédněte někde jinde. :)

Kniha Prasákův deník je v