Pralinky

Pralinky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223951/bmid_pralinky-UKy-223951.jpg 2 110 35

Existuje v našich životech ještě místo pro „opravdové muže“, a nebo jsme jim ho nechtěně sebraly? Fejetony a povídky Barbary Nesvadbové o vášni, lásce, zklamání, nevěře, deziluzi, zášti, přátelství i žárlivosti.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Christeene
03.12.2023 4 z 5

Nemuzu si pomoct, ale mne se to libilo. Neni to zadne narocne cteni, ale to u BN snad nikdo neocekava, ne? Prijemna oddechovka. Jedine, co mi to kazilo bylo, ze za oknem nesplouchal ocean, ale padal snih.

Peyka
02.04.2021 2 z 5

No jo, Bára. Vždycky se nad jejími tituly pousměju. Měla jsem možnost si s ní popovídat před lety na autorském čtení, jako ženská se zdá sympatická, usměvavá, je ale hodně svá. Její knihy jsou výlevem zhrzené ženy, nadávající na chlapy, obecně bez výjimky. Ať sáhnete po jakékoliv z nich, vyjde to na stejno. Lepší jsou její ranější počiny jako Bestiář, Život nanečisto nebo Pohádkář.

nycol
27.01.2021 1 z 5

Ech, to se nedá :), ale není to literatura, kterou bych vyhledávala, své čtenáře si asi najde.

Zelený.úval
03.11.2020

Takové fajn jednohubky. Někdy i úsměvné. :-)

kercah
25.10.2020 1 z 5

Kniha je velice zvláštně napsaná. Nenavazujicí útržky/ vzpomínky, tak jak se honily autorce hlavou, tím kniha působí bez radu a velice chaoticky. Možná to šlo lépe uspořádat, nevím. :)

Aranel15
15.09.2020 1 z 5

Nejzajímavější na knize je její název a otázky k zamyšlení na deskách. Kniha sama působí jako dost nudný deníček o vlastních přátelích.

Hobo
21.06.2020 1 z 5

Nikam se neposunula. Je to marné, je to marné, je to marné...

Znedla
26.12.2019 1 z 5

Kniha obsahující fejetony o ženách, mužích, lásce a životě na způsob Carrie Bradshaw.

Bohužel tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Ač jsem knihu dočetla před čtyřmi dny, dojem není prakticky žádný. Jen fejeton - Opravdu za to stála?, ten mi jediný v hlavě zůstal....

davidurban1973
04.11.2019 1 z 5

Soubor krátkých povídek a fejetonu má hezky poskládana slova a dobře se to čte. Knížka vám vydrží par hodin a než se nadejete, jste na konci. Každopádně tato kniha o ženských starostech a starostech je asi jen knihou pro ženy. Mě to nezaujalo, nic mi to nedalo, mimo zabiti chvilky času. Jakmile jsem knihu dočetl, nezůstalo po ni v hlavě ani památky.
Chtěl jsem si konečně něco přečíst od Bary Nesvadbove, protože jsem měl dojem, ze to bude slušná konkurence Vieweghovi, Hartlovi či Trestikove. Bohužel tato sbírka krátkých textu nebylo to prave a měl jsem v knihovně sáhnout po něčem jiném. Možná delší roman bude zajímavější...

Anna 13
30.10.2019 4 z 5

Mě prostě Bára Nesvadbová baví.

Není to žádná světová literatura s hlubokými nebo filosofickými myšlenkami. Ale je to pohlazení po duši. Je to odpočinek. Je to radost. Je to ryze ženský svět, ve kterém si řešíme své ženské otázky, radosti, starosti i strachy.
A mně je ve společnosti takovýchto fejetonů vždy příjemně. Takže se už těším na další... A doufám, že si je vychutnám stejně, jako tyto pralinky.
Jednu po druhé.
Se sladkým rozplynutím.
Občas i s myšlenkovým splynutím.

gudaska
12.06.2019 3 z 5

Krátké povídky ze života... vtipné, ale někdy i smutné...

fes
06.02.2019 1 z 5

Za mne bohužel mínus. LIteratura = 0, poetika = 0, děj = 0, vtip = 0, originalita = 0. Co to tedy je? Kavárenská slepičárna.

Karimah
26.01.2019 3 z 5

Obálka zcela vystihuje obsah.

Opatov
22.10.2018 4 z 5

Nekym zboznovana, nekym zatracovana spisovatelka. Ja patrim k tem prvnim, jeji povidky se mi moc libi, vtipne, strucne a ze zivota a hlavne jim nechybi sarkasmus. Obalka je proste dokonala....

Janeee
16.07.2018 4 z 5

Já prostě knihy od B. Nesvadbové zbožňuji!

katallinka
21.03.2018 5 z 5

První kniha od této autorky a jsem nadšena. Skvělá oddechovka, u které jsem se neustále musela smát. Nicméně si myslím, že kdybych byla sama, tak po přečtení téhle knihy přestanu mít o vztahy na nějaký čas zájem

Evaneva
12.12.2017

Tato kniha obsahuje krátké lehce ironické povídky zaměřené hlavně na vztahy mezi mužem a ženou.

ecila13
13.09.2017 2 z 5

Líbí se mi jazyk BN. A to je vše.
Knížku jsem dočetla, ale je to krize středního věku, pohrdání muži, stárnutí, osamělost - pořád dokola to samé.

Aleh
16.07.2017 3 z 5

Bára Nesvadbová má (a vždycky měla) opravdu vyhraněné názory na vztahy mezi mužem a ženou, na lásku a manželství. Ve fejetonech se často zamýšlí nad postavením ženy a muže v rodině. Tuto knihu napsala před čtyřicítkou a zdá se mi, že trochu už na své radikálnosti s věkem ubrala. Je to takové nenáročné letní příjemné oddychové čtení. Nejvíce se mi líbila "Čarovná čtyřicítka".

DádazPrahy
11.05.2017 2 z 5

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou přímo autorkou - hezky se to poslouchalo - příjemný hlas a hezký přednes autorky jsou tu určitě přidanou hodnotou. Audioknihu doporučuji. Je to soubor více než třiceti fejetonů, zamyšlení nad životem žen z pohledu generace dnešních třicátnic. I když se s některými názory neztotožňuji (pokud by čtenářky byly přibližně stejného věku jako autorka a měly podobné životní zkušenosti, asi by s postřehy autorky souzněly více) celkově jsem si"Pralinky"se zájmem poslechla. Nejvíce se mi líbily fejetony "Čarovná čtyřicítka", "Soužití s mužem", "Práce šlechtí" a"Dlouhodobý vztah".