Prahou deseti staletí

Prahou deseti staletí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146478/prahou-deseti-staleti-146478.jpg 5 7 3

Výklad o jednotlivých stavebních slozích a znacích jejich tvarů, který má pomoci čtenáři rozpoznat stáří i krásu pražských staveb.

Literatura naučná , Pragensia

Vydáno: , Orbis

TipsyChipsy
21.12.2019 5 z 5

Pro mě super průvodce dějinami Prahy. Cením si chronologie od prvních staveb na pozadí s historickým vývojem. Čtenář si uvědomí i za kterého panovníka se Praha jak rozšiřovala. Jak přicházely postupně církevní řády. Které kostely jsou nejstarší a tím nejvzácnější. Nedostižné jsou nákresy a popisy všech možných architektonických typů různých částí budov a pojmenování ozdob a drobnůstek. Na stavbách je spousta věcí, o kterých ani nevíme, že mají nějaké jméno. Je málo tak dobře systematicky zpracovaných knih o Praze.

R.E.M.
17.05.2018 5 z 5

Krásná kniha o architektuře, skvěle a přehledně zpracovaná, napsaná kvalitně tak, jak jsme u Jaroslava Herouta zvyklí.

babicka_amalka
13.02.2017 5 z 5

jedna z mnoha knih, která mě dovedla ke studiu architektury (ještě dříve to byla knížka Staletí kolem nás); později jsem měla tu možnost spolupracovat během prázdnin i s panem Heroutem, ještě v památkovém ústavu na Pohořelci v Kučerově paláci; byl studnicí znalostí a laskavý zprostředkovatel spousty informací;
kniha zprostředkuje i dětem a mladistvým základní přehled o architektonických slozích, ilustrace jsou více než názorné;

Jaroslav Herout
česká, 1928 - 2015
1970  93%Staletí kolem nás
2000  97%Slabikář návštěvníků památek
1975  87%Naše stavební památky
1986  82%Jak poznávat kulturní památky
1972  94%Prahou deseti staletí

Kniha Prahou deseti staletí je v