Divergence

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí mít nemůže… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.43219

Povstalecká trilogie (1.)

Divergent (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

George@

Předtím, než jsem si tuhle knížku přečetla, jsem od ní očekávala hodně a musím říct, že mě nezklamala, mé očekávání dokonce možná předčila. Velmi napínavé, knížka mě skoro úplně pohltila a na každou novou kapitolu jsem se těšila. Možná bych si ji přečetla ještě jednou :-)

CrazyTyna

Viděla jsem film a docela si to udělali podle sebe, musím říct že první díl se mi líbil, druhý jakžtak a třetí mě nebavil

Vampirosa

Už dlouho před přečtením knížky jsem viděla film, a tak jsem měla od psané formy jistá očekávání. Zpočátku byla všechna naplněna, ale jak příběh plynul, postupně se začínal odklánět od filmu, což mě poměrně zmátlo, ale nebrala jsem to rozhodně jako problém.

Příběh je originální a poutavý. Hrdinku si zamiluje snad každý a jejímu milostnému románku se Čtyřkou jen a jen fandí. Ačkoliv jsem po dočtení měla z knížky dobrý pocit, k pokračování jsem se neodhodlala. Je to možná proto, že jsem si nechtěla udělat zmatek v dějové linii, kterou vypraví filmová adaptace. Proto budoucnost psané Divergence vidím někde v dáli, ale doufám, že jednoho dne si všechny díly přečtu a užijiu. :)

ajasin

Samozřejmě nejsem cílová skupina pro tento žánr. Přečetla jsem ze zvědavosti co čtou dnešní mladí. A kdyby mi bylo -náct, byla bych nadšená.

vavria01

Zpočátku mi kniha přišla po dějové stránce ohromně zajímavá, ovšem od poloviny připomínala mix "Hunger Games" či "Konce civilizace" s červenou knihovnou. Pokud tedy někdo dříve zmíněné knihy nezná, pravděpodobně bude příjemně překvapen, většina lidí má ale pocit, že "tohle už tady bylo".

Věrka256

Tak já jsem teda jako první viděla film a dlouho jsem čtení této knížky odkládala. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi že se ty postavy chovají daleko starší než jsou. Například Tris bych podle knihy typla na 18-19 a Čtyřkovy tak 23-25... Kniha má zvláštní styl psaní a musím říct že film se mi líbil víc. K zahození to nebylo, ale má vrchol mého žebříčku to rozhodně nemá.

22Veronika22

Prvni dil by jeste sel,dava to aspon nejak smysl ale ty dalsi dily uz mi prijdou preplacane a dej je proste divny...zakonceni serie se mi taky nelibilo...moc se mi nelibi ani styl psani.Videla jsem film a jen diky tomu jaky herec hraje 4 jsem to dokoukala...jinak za me teda nic moc.

PinkAlicorn

Nejpovedenější díl z této série, vážně se mi to líbilo a doporučuju knížku všem, co mají tento žánr rádi! :) Vážně povedené!

PeťkaW.

Po přečtení zdejších komentářů jsem čekala, že budu knihu hltat jedním dechem a budu z ní unešená. Bohužel žádné extra nadšení se nekonalo, čtení jsem přetrhávala bez problémů a celkový dojem je takový... vlažný. Těžko říct, jestli za to může fakt, že jsem dřív viděla film, ale myslím, že ne. Příběh je zajímavý, čtivý, má spád, nápad je poměrně originální (ještě jsem nečetla Hunger Games), ale stejně jako ve filmu, i tady mi chybělo větší vykreslení prostředí a propracování příběhu - proč jsou frakce, co se stalo v minulosti a tak dál a tak dál... je tu prostě příliš mnoho neobjasněných otázek. Je možné, že na některé najdu odpovědi v dalších dílech, ale to je podle mě už pozdě, protože jsou určitá fakta, která by čtenář potřeboval vědět už od začátku, aby si mohl na některé věci udělat lepší názor. Takže jako oddechovka a pro mladší generace - dobré. Já čekala víc...

japan25

Komu se tahle kniha líbila doporučuju Hunger games.
Hunger games je psáno stejně ale trochu drastičtější.

Market = )

Tak jo. Nějak se tento žánr dostává do módy, že :-). Čtivost prima. Míň prima pro mě bylo, jak občas děj zvláštně přeskakoval bez následného dovysvětlení. S tímhle ale bojuju u tohoto typu knih většinou - nemůžu se zbavit dojmu, že spisovatelky jsou v tomhle žánru ještě nováčky :-). A trochu mi vadilo, že jsem měla pocit, že se nemám podle čeho časově orientovat (teoreticky je možný, že to je moje chyba, ale sem tam padlo, že něco je "před pár týdny" a já vůbec nevím, kde se tam ty týdny vzaly :-D ). Už teď je mi skoro jasný, že Divergence pro mě bude nejlepší díl série, mnohem víc si potrpím na výcvikové části, kde je ještě "všechno v pořádku", než na život mezi povstalci (u HG jsme to měla úplně stejně), ale líbí se mi vztah Tris a Tobiase a chci si o nich číst i dál. (pozor "trochuspoiler" - jako správný masochista, ale co se dá dělat že jo :-( ). Každopádně jestli počítám správně, v době vydání prvního dílu bylo autorce kolem dvaceti a to klobouk dolů! A poslední, ale o nic menší plus - další knižní fenomén, který donutí číst i lidi, kteří tomu jinak moc nedají :-).

Karoli282

Knihu jsem už před nějakým časem četla, ale tentokrát jsem se rozhodla přečíst si ji v angličtině. Trochu mi ze začátku vadilo, že je kniha psaná v přítomném čase, ale později jsem si na to zvykla. Znovu jsem si neskutečně oblíbila Čtyřku. Je prostě úžasný. Myšlenka frakcí mě zaujala (v knize...ve skutečnosti je to blbost). Také by pro mě bylo lepší, kdyby postavy byly o něco starší.
Děj byl zajímavý, postupně gradoval a já se těšila na další stránky.
Myslím si, že autorka skvělé vykreslit jednotlivé povahy. Určitě tuto knížku i přes drobné výhrady doporučuji.

Richelle

Zpracování knihy mě zaujalo. Rozhodně lepší než film, ale to už bývá zvykem. Kniha splnila mé očekávání mnohem více, než jsem čekala, když jsem tu knihu dostala do rukou. Musím říct, že jsem se do knihy hodně začetla a těžko se mi přestávalo číst, když jsem musela někam jít (a to bez knihy...). Jinak knihu vřele doporučuji tomu, kdo má rád tento žánr.

HDosoudilová

Po knize jsem sáhla díky Čtenářské výzvě a mile mě překvapila. Nic jsem od ní neočekávala, jelikož sci-fi nemám moc v oblibě, nicméně Divergence mě bavila od začátku do konce. Je to zase něco úplně jiného než jsem zvyklá a těším se na druhý díl. Snad nezklame.

dancadragneel

Největší chybou této knihy je film, jinak je kniha dokonalá a velmi čtenáře překvapí.

Mishelle.01

Udělala jsem tu chybu, že jsem se nejprve podívala na film, takže už jsem čekala, co se tam asi odehraje. Film byl nic moc, ale kniha byla skvělá. Úžasně vystihuje, že lidstvo nikdy nedokáže udržet mír kvůli touze po moci. Patří k mým nejoblíbenějším knihám.

Zornaddie

Kniha se mi líbila.

ufounek173

Mě se líbila i film,ještě jsem ji nečetla po druhé,až to zkusím a zaujme mě stejně,koupím si ji domů.Nejlepší na tom je ,že jsem začala číst z nudy od Čtyřky a zjistila jsem ,že jsem viděla film.

MayaBu

Nejdřív jsem se nemohla začíst a chvíli mi trvalo, než jsem si na autorčin jednoduchý styl psaní zvykla.
Po 3/4 knihy jsem byla odhodlaná dát 4* ale ten konec byl takový... takový zvláštní (!Spoiler! - tím myslím reakci hlavní hrdinky na smrt obou rodičů a neustálé probírání Tobiase, což celkem dusilo děj)

Pavluskap

Nečekala jsem, že by mě knížka tolik zaujala, protože to není úplně můj žánr, ale byla čtivá a zápletka zajímavá

Natali11

Kniha se mi stejně jako film líbila

Bebe_0897

Kniha se čte jedním dechem. Nechtěla jsem ji ani na minutu opustit, chtěla jsem víc a víc.

fvalek

Divergence mě asi nezaujala tak, jak měla. Hrozně se mi líbil nápad s frakcemi a celkově nápad téhle postapokalyptické společnosti, to bylo bezva. Ale samotný děj okolo Tris mě zas tolik nezaujal a nebavil. Je až moc kýčovitou postavou, po čase otravná a upřímně po přečtení prvního dílu si nedovedu představit, že ji budu muset snášet ještě dva další :D
Ale jak říkám, zbytek knihy a i další postavy jsou super, tohle byl moc dobrý nápad :)

FoboSVK

Túto sériu som rozčítal hlavne zo zvedavosti. Medzi mládežou je veľmi populárna a ja som chcel vedieť čím to je. Približne som vedel o čom kniha bude (young adult) takže ma nič neprekvapilo. Práve naopak. Kniha má nápaditý dej, akciu a spád. Stále sa niečo deje... Nenájdete nudné pasáže. Kniha je plná dialógov a reflexií 16 ročnej hrdinky a tak sa stane že knihu preletíte za pár dní s pocitom, že ste si to užili, a aj keď už pri konci jednotky tušíte ako sa bude vyvíjať dvojka ale stále máte potrebu si ju prečítať.

A teraz pre starších čitateľov... Hlavne tých ktorí túto sériu odsudzujú a vyčítajú jej rôzne nedostatky v deji, nelogickosť rozhodnutí, obmedzenie sa iba na ľúbostné pocity Tris...
A čo ste čakali? Veď je to predsa kniha pre mládež. Je zjavné že kniha nebude riešiť životné otázky alebo fakt, že hrdinka robí rozhodnutia proti zdravému mysleniu (super hrdinské a obetavé činy), že viac ako polovica serie je o jej vzťahu. Veď to mládež chce. Kniha opisuje čo je im blízke a dotvára to tak aby to bolo „úžasné“ aby si čitateľ povedal „chcel by som byť na jeho/jej mieste“ alebo „chcel by som byť ako on/ona“. A diery v deji? Nedomyslený svet frakcií a podobne? Nuž keď sa nad tým zamýšľate a sústredíte sa na otázky existencie v takom svete iste Vám vyplynie kopa nedokonalostí, ale tí pre ktorých je kniha primárne určená sa určite nesústredia na to, že prepočet populácie nevychádza a podobne...

maGggg

Nejdříve jsem viděla film a až poté četla knihu. Příběh je to poutavý a doufám, že mě nadchnou i ostatní díly. Čtyřka se mi povahou líbil nejvíc, ale musím přiznat, že Tris mě po nějaké době začala lézt na nervy.

Mischellin

Síla...
Nápad opravdu skvělý, mohla z toho být podobná pecka jako Hunger Games, ale... bohužel ne. Kniha je velmi zpopularizovaná, což mi neskutečně vadí u něčeho, co mě vůbec nezaujalo. Styl autorčina vyprávění je plytký, nudný, jedna z dobrých stránek knihy je čtivost.
Nenáročné čtení a rozhodně nejlepší kniha z celé série, přičemž ostatní dva díly jsou už opravdové propadáky.

simi28

Nebudu vám lhát, po přečtení se mi kniha moc líbila, ale když se na ní zpětně dívám, tak zase tak úžasná nebyla. Četla se skvěle, k tomu není, co dodat. Čtivost ale ovšem nestačí, aby byla kniha dokonalá. Přišla mi totiž hodně nedotažená a nedomyšlená. Nejvíc mě ale vadilo, jak se autorka inspirovala Hunger Games, které se s touto knihou nedají srovnat.
Tris mě přišla jako taková typická hrdinka ve všech knihách. Co se týče Čtyřky, neukamenujte mě, ale já ho prostě nemám ráda. Nevím co, ale něco mě na něm hrozně vadilo.
Závěrem knihu doporučuji, ale četla jsem i lepší.

kaja5622

Nejlepší z celé série, byla vážně úžasná, což se o zbytku říct úplně nedá.

mapet85

Veronica Roth nám v ďalšej z dystopických ság predstavuje svet, kde sú ľudia rozdelení podľa jednotlivých frakcíí. Predstavte si, že ste podriadení správaniu, či zvykom danej konkrétnej skupiny, do ktorej patríte. Ťažko predstaviteľné, však ? No a v jednej z takýchto skupín sa nachádza aj hlavná predstaviteľka, 16-ročná Beatrice, ktorá stojí pred ťažkým rozhodnutím, ktoré môže znamenať trvalú zmenu jej života. Žánrovo veľmi podobné Hrám o život, aj keď podľa môjho vkusu menej prepracované. Ale vzhľadom na pomerne nízky vek to spisovateľka zvládla slušne. Nápad je originálny, kniha sa ľahko číta, prináša rôzne zvraty, ale aj šokujúce momenty. Možno určená skôr teenagerkám hľadajúcim ideálneho chalana, ale prečo nie, ja dystopie môžem a teším sa na ďalšie pokračovanie – Rezistenciu.

elisabeth03

Knížka mě velmi potěšila. Přečetla jsem jí ani ne za dva dny. Oprvdu mě velmi natchla. MLadí hrdinové se super charakterem a ůžasným životním příběhem.