Posledný skutok z lásky

Posledný skutok z lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344205/mid_posledny-skutok-lasky-xNh-344205.jpg 4 72 22

Skutočný príbeh Cathy a jej brata Mattyho, ktorý získal ocenenie The Sunday Times Bestseller. Cathy dokázala premeniť príbeh nešťastného osudu svojho brata, ktorého zrazilo auto, na niečo v zásade krásne a povznášajúce...Na príbeh lásky a vrúcnosti. Zo zážitkov a pocitov ľúbiacej sestry, pochopíte, že zmysluplný život predstavuje viac ako len tlčúce srdce. Cathy rozpráva zdrvujúci príbeh jasnozrivou, vecnou prózou. Nie je tu žiadna melodráma a žiadna sebaľútosť, keď sa snaží prežiť katastrofu, ktorá by mohla postihnúť kohokoľvek z nás.... Posledný skutok z lásky je určite najstatočnejšia, najdojímavejšia kniha, akú si tento rok prečítate. Cathy sa po rokoch vracia tam, kde to začalo.. Do nemocnice, kde jej brata zachránili. A spomína a rekapituluje, čo mohla urobiť inak, či sa dalo urobiť niečo inak a či poskytla svojmu bratovi toľko lásky a opatery, koľko potreboval.... celý text

lucie2371
lucie2371
18.10.2022 5 z 5

Neuvěřitelně dojemný, tragický a skutečný příběh jedné rodiny.
Upřímně si nedovedu, a snad ani nechci, představit, že bych musela prožívat něco podobného jako Cathy. Celou knihu jsem přemýšlela nad tím, co bych v její situaci dělala já a i po přečtení knihy jsem na to nepřišla :⁠-⁠(
Člověk si třeba řekne: „Tak dlouho bych ho trápit nenechal/a ale kdyby se člověk v dané situaci nacházel, pak by to vůbec nebylo takhle jednoduché.
Autorku obdivuji za sepsání příběhu a jsem ráda, že jsem si jí díky jedné akci na Dobrovském koupila. Nebýt akce asi bych se k této knize vůbec nedostala.

Palorizek85
Palorizek85
02.07.2022 4 z 5

Smutný emotivní příběh o jednom z nejtěžších rozhodnutí, které je někdy potřeba udělat. Kniha ukazuje příběh z pohledu těch, kteří se o někoho musí starat a dobře vystihuje "démony" se kterými se lidé okolo musí potýkat.

GYROTOURBILLON
GYROTOURBILLON
06.12.2021 5 z 5

Plně souhlasím s medlovice. Více nedokážu napsat.

Haskra
Haskra
27.09.2021 4 z 5

U knížky jsem přemýšlela, jestli měla být vůbec vydána a neměla skončit v šuplíku jako osobní zpověď. Cítím tam velmi terapeutickou linku.
S dětmi v podobných stádiích jsem v kontaktu, mít vyhraněný názor je přetěžké.
Knížka mi určitě ještě nějakou dobu zůstane v hlavě.

medlovice
medlovice
20.07.2021 5 z 5

K některým knihám mě prostě nenapadá komentář, protože už všechno bylo řečeno a napsáno a mě zní v hlavě jen úcta, respekt a odvaha všech hrdinů knihy.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
13.06.2021 4 z 5

Z obálky se na mě usmívají dvě děti, Cathy a Matt. Prve jsem myslela, že jsou to dvojčata, tak si jsou podobné. Další podobu jsem zjistila z obálky vzadu. Portrét spisovatelky a malé pihovaté holčičky, to musí být jedna a tatáž osoba. Teprve Doslov knihy rozkryl, jak to je. Kniha Poslední akt lásky je autobiografií Cathy Rentzenbrinkové. Je to její zpověď, malá útěcha z velké ztráty svého bratra, trocha vypuštění bolesti nad vteřinovým nevratným zásahem do života celé rodiny. Ano, vím, jak Cathy bylo a dosud je. I mě nezodpovědný řidič rozerval srdce na kusy, když bezohledně opilý a nezletilý (tedy bez řidičského oprávnění) vjel u zámku Sychrov na chodník, kde zrovna procházela švagrová s mým skoro sedmiletým synovcem Renouškem a jeho sestrou. Tu auto minulo, ale moje láska byl na místě mrtev.

Danago
Danago
28.03.2021 5 z 5

Silný příběh a skvěle napsaný. Jako zdravotní sestra , která se stará i o takové případy můžu napsat, že kniha je více než věrohodná. Je to přesně tak, jak je zde popsáno. Co se týká praktických věcí. Mimo to je v příběhu velice dobře popsáno, jak se taková tragédie odrazí na nejbližších, v tomto případě příbuzných rodičích a sestře. Kniha je skutečným příběhem o to je bolestnější .

Jurajovamaka
Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Jedna z výnimočných kníh, ktorá sa nečíta ľahko a len tak na pobavenie. Naopak dojímavo poukazuje na to aké trápenie môže postihnúť rodinu a aká je vtedy spolupatričnosť rodiny veľmi dôležitá. Pri čítaní si uvedomíte, že nič nie je dôležitejšie ako zdravie, rodina a ľudia, ktorých máme radi a podržia nás práve v čase ťažkých skúšok. Ale aj to ako sa vyrovnať so stratou blízkeho.
O D P O R Ú Č A M ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

mona.benny
mona.benny
27.11.2020 5 z 5

Před čtením této knihy se připravte na vlnu smutku, bolesti, slz, beznaděje.... zároveň na příval emocí a spoustu lásky. Nejde popsat jak na mě kniha působila, musíte ji přečíst abyste pochopili. Dlouho mi zůstane v hlavě ....

IvetKl
IvetKl
02.10.2020 5 z 5

Brečela jsem! Vlastně i teď brečím při psaní tohoto komentáře. Tak silný příběh. I já mám bratra, byť k němu nemám tak velkou citovou vazbu, a neustále jsem si jeho obraz dosazovala za autorčina bratra.
Díky autorčiným pocitům jsem se dokonale dokázala vcítit do dané situace a pochopit, že opravdu není lehké rozhodnout o smrti blízkého, i když pro něho to jistě bude vysvobození. V závěru to je vlastně vysvobození pro obě dvě strany.
V této souvislosti mě napadl i případ Michaela Schumachera, kde příbuzní ještě nejspíš nevidí, že smrt by byla pro všechny vysvobozením a ne zločinem.

Lena081
Lena081
29.07.2020 5 z 5

Kniha o tom jaké to je,když musíte rozhodnout o životě druhých..smutná ale zároveň povzbuzující kniha.Nikdy bych tohle nechtěla zažít,člověk si uvědomí že řeší banality.Nevím jestli se to dá napsat,ale krásný příběh.

micha-ella
micha-ella
16.06.2020 3 z 5

Strašně smutné.

Gallaxy
Gallaxy
02.02.2020 3 z 5

Neskutečně silná kniha. Pro mě o to více, že já se z komatu probrala a mohla jsem se pokusit prožít si to z druhé strany. Občas autorka k popisu přistupovala velmi stroze, ale ono to asi nejde jinak- vyjádřit všechny své myšlenky. Jednu nebo 2 pasáže jsem přeskočila, protože mi přišly zbytečné.

Knihobolka
Knihobolka
06.01.2020 3 z 5

Hezky čtivá kniha, která měla správný konec.

Lepší smrt než se bez výsledku starat o postiženého bez naděje.

Tato zpověď byla syrová, ale skvěle napsaná.
Život se prostě s námi nemaže.

Graem
Graem
04.12.2019 4 z 5

Velmi silná kniha. Chytla mě a nepustila téměř do konce. Styl vyprávění umožňuje ztotožnit se se situací a prožívat je s hlavní hrdinkou. Kniha je lidská a jde na dřeň.

Péťa1950
Péťa1950
07.09.2019 5 z 5

Život nás staví stále před různá rozhodnutí. Některá jsou neřešitelná. Jaký smysl má život těžce postiženého člověka? Řada otázek a těžké dilema pro jeho nejbližší. Kniha nutí k přemýšlení o těchto otázkách. Láska může vést k rozhodnutí.

Barunka_riot
Barunka_riot
14.08.2019 3 z 5

Depresivní kniha od začátku až do konce. Kóma a trvale vegetativní stav mě zajímal, je bolestné číst, čím vším si rodina musela projít a nad čím jeho sestra přemýšlela. Některé poznatky a myšlenky stojí za zapamatování, ale občas mě už rozčilovalo, když ten smutek omílala stále dokola a sebemrskala se.

veronika9761
veronika9761
04.08.2019 2 z 5

Silna a velmi ctiva knizka. Velmi zajimavy pohled na smrt.

veronika9700
veronika9700
16.02.2019 5 z 5

Velmi silná kniha o tom jak je někdy lehké někoho soudit aniž bychom věděli jak moc těžké je udělat některá rozhodnutí. Kniha mě zasáhla, je velmi osobní, přecejenom je to tak trochu sonda do života autorky.
I přes velmi smutné a náročné téma je kniha napsaná velmi jemně a působí na mě kliným dojmem myslím, že autorka velmi pěčlivě volila slova a to celé přidává na konečném dojmu z knihy. Za mě plný poečt hvězdiček.

niknikita
niknikita
17.11.2017 4 z 5

Příběh ze kterého sice mrazí, ale díky autorčině způsobu jakým se vracela do vzpomínek, jsem cítla něco velice osobního.Její závěrečný dopis Mattymu mne ale dostal naprosto jednoznačně.