Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4 2839 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

escapelle
10.03.2024 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená! Hned jdu shánět další knihy. Nádherný příběh plný lásky a trápení s ní. Oddychová romantika, nic složitého, ale moc milého. Ze začátku jsem měla trošku zmatek v kapitolách, kdy se tedy děj vlastně odehrává, u osmé kapitoly jsem pochopila, že úryvkem dopisu vypráví minulost.ale to byla chyba asi na mém přijímači . Co bych jediné vytkla, že ač nemám problém se zrakem, dopisy byly psány opravdu bleší velikostí a ještě fontem,který se špatně četl. Ale to na mém hodnocení nic neubírá.

katerina3368
07.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Krásný a srdcervoucí příběh, který se dobře četl. Konec mi připadal ale trochu hodně na efekt a nebyl úplně uvěřitelný. Za prvé Anthonymu by už bylo v době kdy pracoval v archivu úctyhodných 74 a nevím jestli by těžká manuální práce nebyla už opravdu příliš náročná ale budiž. Co mi ale víc nesedí je, že by se nepokusil Jennifer kontaktovat ani po tom co jí zemřel manžel. Psal o něm článek a věřím, že by se do novin dostal i nekrolog. Věděl, že ho Jennifer miluje ale nemůže odejít kvůli dceři ale touto informací by se podmínky pro ně změnily. Štastné shledání po 40 letech mi prostě nepřijde úplně uvěřitelné i vzhledem k tomu, že žili ve stejném městě.
Co se mi ale na příběhu líbilo, byly různé úhly pohledu na nevěru. To bylo zajímavé.

blanka7271
03.01.2024 3 z 5

Moyes nasadila laťku předchozími knihami vysoko. Tahle knížka je za mě jedna z těch slabších, i když je dobrá.

Vatter83
01.01.2024 4 z 5

Velmi romantický příběh, krásné oddychove čtení, jako stvořené pro předvánoční čas. Knížka se mi velmi líbila, i když zpočátku se mi zdála dost liknava. Preskakovani v čase bez označení nebylo ideální, až po přečtení několika odstavci čtenář zjistí, v které časově rovine se zrovna nachází.

sweeney
22.12.2023 3 z 5

Oddechové předvánoční čtení. Romantický příběh, dvě časové roviny, dva příběhy, které se do sebe na závěr vpletly. Není to čtení náročné, spíš opravdu pohodové, takové milé pohlazení na duši o spojení dvou duší, zdánlivě nespojitelných. Pěkné jako další knihy od paní Moyes :)

jirina3500
14.12.2023 3 z 5

Je to již několikátá kniha od Jojo Moyesové.Knihy se mi velmi líbily,ale touto jsem nebyla zpočátku nadšená,protože jsem se v ní ztrácela,když se bez jakéhokoliv označení střídala minulost se současností.Posléze,když jsem se dokonale soustředila a začetla,mohu říci,že se mi líbila,je to krásné oddechové čtení o lásce,pro kterou jsou hlavní hrdinové udělat téměř cokoliv.

Evar88
21.11.2023 3 z 5

Příběh o lásce v mnoha jejích podobách. O lásce nešťastné..., o lásce nalezené, ztracené a znovu objevené..., o lásce sobecké i neopětované. Člověk by si řekl, román pro ženy každým coulem. Přesto však musím říct, že ve mně kniha nezanechala velké emoce. Příběh byl pěkný, ale ničím výjimečný. V retrospektivním vyprávění jsem se občas ztrácela. Neuškodilo by označit jednotlivé pasáže alespoň letopočtem, zvlášť pokud člověk od knihy na pár dní odejde. Myslím, že Jojo Moyesová umí daleko líp. V této knize jsem hlavním hrdinům moc nevěřila.

Silvisek
15.11.2023 1 z 5

Ani jsem to nedocetla. Kolem pulky jsem preskakovala co bude dal. Na zacatek nez jsem pochopila co je minulost a pritomnost no treba se vratim k tomu casem.. ale nebavilo me to

petrulkaa
09.11.2023 1 z 5

Tak to je snad poprvé, co jsem nedočetla knihu a co mě tato má oblíbená spisovatelka zklamala. Četla jsem, četla a stále se nic nedělo, nuda, pro mě škoda času. Možná se ke knize někdy vrátím, má pěkné recenze, ale zatím ji odkládám.

mia.com
05.10.2023 4 z 5

Ja mam takoveto romance moc rada, takze jsem byla velice spokojena. Ovsem zhruba ve tretine az pulce jsem se nemohla zbavit dojmu, ze ten pribeh znam. Snad z filmu? No jiste. Videla jsem hned po vydani film na netflixu :D. A jelikoz si z nej pamatuju jen ustredni dvojici hercu a dojem, ze to byl pekny film, musim na nej ted urcite kouknout znova :D.

Lucif
22.09.2023 4 z 5

Smutné, ale zároveň moc hezké. Odsouzenihodné, ale zároveň zčásti jaksi pochopitelné - myslím Ellie a její vztah nevztah (její myšlení). Nejdřív se mi to ani moc nechtělo číst, když jsem zjistila téma, ale je to moc hezky napsané. Jsou tam různé pohledy, zamyšlení, následky.. Je to moc smutné, když se lidi milují a nešťastnou náhodou nesmí být spolu, přestože chtějí. (Ale je vlastně mnohem smutnější, když se dva nemilují a jsou spolu, ničí si své životy i životy lidí kolem sebe. Když k sobě neumí nebo nechtějí být upřímní.). Kniha se mi četla moc hezky, i jsem si pobrečela, ty dopisy jsou super. Která žena by nechtěla potkat muže tak upřímného a milujícího ;0). Příjemné čtení. Doporučuji. Autorka, jako vždy, umí vtáhnout čtenáře do děje. 4-5*

Havrnka
09.08.2023 5 z 5

Romantika pro letní podvečer.

Sarka1987
08.08.2023 5 z 5

Četla jsem jedním dechem, miluji, jak jsou dva příběhy, které se postupně spojí. Knížka za mě byla top (film byl trošku zklamáním).

Lucie341
13.07.2023 odpad!

Červená knihovna na druhou, těžko uvěřitelné, nezáživné, nudné. Hlavní hrdinka je velice krásná a nemá žádnou osobnost. Nedočteno.

munka
25.06.2023 5 z 5

Pekný romantický príbeh o láska , ktorá vydržala 40 rokov.

Evkaha
15.05.2023 4 z 5

Milá kniha, hezký příběh. Úplně vtáhla do děje a najednou byl konec...

jasminecka
14.05.2023 5 z 5

Prekvapilo me, jak moc me kniha chytla. Ano, jsou tam pasaze, kdy uz jsem si rikala: "to je uz trochu moc"... ale v zasade fakt napinave vystavene romanticke cteni, ktere jsem mela problem odlozit.

Sixtínka
22.03.2023 3 z 5

Za mňa najslabšia kniha od tejto autorky. Zápletka je síce zaujímavá, ale zdalo sa mi to akési rozťahané, zo začiatku aj dosť domotané, takže som mala chuť knihu párkrát odložiť a nedočítať.

jalnet.ka
11.03.2023 5 z 5

Chtějí být spolu, ale míjí se. Současný Londýn vs Londýn před 50 lety. Krásná kniha.

Val
05.02.2023 5 z 5

Příběh o vášni, nevěře, ztrátě, ale hlavně o lásce, která překoná 40 let.
Osud je nevyzpytatelný a nikdo z nás neví, jaké překážky nám postaví do cesty a kam a ke komu nás zavede ...
Krásná knížka, u které jsem si opravdu častokrát vzpomněla na knihu Dopisy , které nikdo nečetl. Zde je však konec o poznání veselejší. Doporučuji.