Posledná konkubína

Posledná konkubína https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164083/bmid_posledna-konkubina-iJZ-164083.jpg 4 50 7

Hoci Sači vyrastala v horskej dedine, vždy bola iná ako jej rovesníci. Jedného dňa si jedenásťročné dievčatko s nezvyčajne bledou pleťou a jemnými črtami všimne princezná z cisárskej rodiny a vezme ho so sebou do ženského paláca v meste Edo. Palác plný intríg a súperenia obýva tritisíc žien a iba jeden muž môže vidieť ich tvár - šogun. Sači mu vyberú za konkubínu. Sačin život v paláci však naruší občianska vojna a príchod Angličanov, ktorí chcú rozšíriť svoju koloniálnu ríšu. Sači ako dvojníčka princeznej uteká z paláca, aby odpútala nepriateľov. Cestou stretne muža, ktorý v nej prebudí "zakázané" pocity. Ako sa však možno zaľúbiť v spoločnosti, ktorej jazyk nepozná slovo láska? Dobrodružno-romantický román, napísaný na základe skutočných udalostí, je veľkolepou kronikou Japonska 19. storočia, kedy sa toto východné impérium s nemennými spoločenskými pravidlami muselo zo dňa na deň zmeniť na modernú krajinu. Je to príbeh krajiny počas revolúcie, ako aj ženy, ktorá vďaka tejto revolte našla samu seba.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The last concubine

jirka9453
26.04.2021 5 z 5

Nádherně napsaný historický román o feudálním Japonsku a převratu. Povedená čtivá knížka, kterou mám rád a už jsem se k ní vrátil víckrát.

paja86
21.11.2020 4 z 5

Velmi zajímavý příběh :)

iveta3867
12.06.2018 4 z 5

úžasný historický román, přečteno jedním dechem..

grapas
03.01.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, která dává nahlédnout na konec Japonska a začátek Japonska :) od rozvážného Japonska, plného hrdosti a až křečovité elegance, Japonska, kde na kolech jezdil maximálně náklad, až k Japonsku, kde se začal prohánět vlak a kimono vystřídal frak. A to vše jen za polovinu lidského života

DANIK38
28.07.2014 5 z 5

Moc pěkná knižka, zajímavý děj. Dostala se mi do ruky náhodou a mile překvapila. Začátek nic moc,ale pak už nešlo odložit.

FreeNo9
22.04.2014 4 z 5

Pro mě docela náročná knížka na čtení a chvílemi zdlouhavá ale historicky velmi zajímavá ( i když je to z části smyšlený).

RADOST
15.05.2012 4 z 5

Je příjemné seznamovat se s historií Japonska a začátky jeho novodobé historie na pozadí poutavého životního příběhu konkubíny Sači.

Japonsko 19. století

Lesley Downer