Poprask v sýrové uličce

Poprask v sýrové uličce https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292752/mid_poprask-v-syrove-ulicce-r3f-292752.jpg 4 352 85

Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků, které člověk vidí jen, když chodí po světě s otevřenýma očima i srdcem. Navrch se dozvíte spoustu nových věcí o strakách, historii Santa Fe, keramice i tělesných pochodech. A už jste někdy tančili s orangutankou?... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Argo

Crisis in the Cheese Aisle , 2016

Aribana
26.02.2024 2 z 5

Pořád jsem hledala povídku, kterou bych vypíchla na čtenářském posezení. Budu muset vybrat jen opravdu namátkou. Za mě trochu zklamání z této knihy. Autor má lepší kousky

Bubo19
12.11.2023 5 z 5

Při čtení Poprasku v sýrové uličce jsem si připomněla, proč jsem kdysi tak hltala knihy Roberta Fulghuma. Líbí se mi jeho nadhled, lidskost, zamyšlení se nad věcmi zvláštními i těmi každodenními. Pro mě to bylo takové milé pohlazení.

Petr@Pan
26.02.2022 4 z 5

Příjemně plynoucí tok řeči tohoto spisovatelského barda pohladí svou odzbrojující moudrostí. Četlo se mi to lehce, ale poklid, který z toho vane, nejspíš způsobil mé rychlé zapomínání. Ke knize se rád za pár let vrátím. Doporučil bych ji každému, který se cítí být tisknut k zemi konvencí.

Jara.v
27.11.2021 3 z 5

Skvělé příběhy, které si rádi přečtěte znovu a znovu. Některé mě bavily víc, ale celkově milé odpočinkové čtení.

popeluška
12.10.2021 5 z 5

Kniha je tak hezky napsaná.....autor je mistr slova. Moje první kniha od autora a jsem moc spokojená :-)

MagicKleeo
13.01.2021 4 z 5

Nejprve jsem měla problém se začíst, ale napodruhé to už bylo lepší. Kniha je zajímavá, čtivá.

radusak9806
07.09.2020 3 z 5

Luisa to dost zachránila. Od stylu knihy jsem tentokrát čekala něco ne způsob "Drž mě pevně, miluj mě zlehka" (sorry mě a mně věčný boj, už pozdě na výhru), než jak já tomu říkám bramborové knihy (přebal mi připomíná potisk bramborovým razítkem). Samo o sobě by to příliš nevadilo, ale více než kdy jindy jsem měla pocit, ty jo tohle už jsem četla (ale všechny bramborové Fulghumy má nyní moje mamka). Analýzu tedy nechám, až se zase vrátí: Takže otázka do pléna: Je povídka o lžíci, zápalkách a posrané holčičce obsazená v jiné knize?

Olous1
03.08.2020 5 z 5

Tuto útlou knížečku jsem našla v knihovně v dětském oddělení. To bylo takové pohlazení po duši. Autora jsem si hned zařadila do oblíbených. To se četlo opravdu samo a v některých pasážích jsem se i našla. Určitě si ji přečtěte.

bruntal
12.04.2020 4 z 5

Fulghum, jak ho máme rádi. "Tráva není zelenější za plotem. Je ze zelená tam, kde je zalévána".

uteklazreality
03.04.2020 4 z 5

... radost ze života, věčné dětství, humor, inspirace, naděje, víra v lepší budoucnost
Nekonečná hravost, upřímná radost ze života a smysl pro pravdu jsou parametry dětství. Pokud si je udržíme do stáří, vyhrajeme. Dokážete být pořád dětmi? Dokážete se na svět dívat s lehkostí, bez „co když“ nebo „kdyby náhodou“? Pokud ne, naordinujte si špetku hravosti každý den. Nebojte se, jde to!

Venda32
19.02.2020 5 z 5

Krátké úvahy a příběhy ze života Roberta Fulghuma. Jako vždy vtipné, s nadsázkou, s nadhledem a s poučením. Robert Fulghum nemůže zklamat.
Pro mě osobně jedna z těch lepších knih.

Alisce
04.01.2020 4 z 5

Tohle je přesně ta kniha, která se čte před spaním. Každý večer jeden dva příběhy a je vám krásně. Robert Fulghum umí skvěle vyprávět.

Taralcielle
03.09.2019 3 z 5

Poprask jsem dostala jako dárek od Ježíška, protože ten ví, že mám Fulghuma ráda. Ale musím přiznat, že jsem byla malinko zklamaná. Znám od něj daleko lepší knížky.Tentokrát převážily příběhy, které se mi nelíbily nebo mě ničím nezaujaly. Pro mě nejhorší z jeho knih. Ale jinak na autora jsem rozhodně nezanevřela :)

Bauriska
31.05.2019 5 z 5

Nádherná knížka :) pobaví, zahřeje, rozbrečí.. vyvolá tolik emocí a to je její síla.

O kus dál někdo na chodník napsal: ,, Co asi dnes dělají v nebi?"

EvaEmma
30.01.2019 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Povídky o životě ze života. U některých jsem se pobavila a od srdce zasmála. Oddychové čtení. V budoucnu si určitě ještě nějakou knihu od Fulghuma přečtu.

nicolettkaa
29.01.2019 3 z 5

Poprask mi donesl Ježíšek, protože jsem po čase dostala chuť na něco Fulghumovského. Tentokrát jsem ale nebyla tak nadšená, jak u předchozích knih. Některé příběhy byly zábavné víc, některé míň a některé bohužel vůbec. Nicméně plavit se na Noemově arše s panem Fulghumem by nebylo vůbec k zahození. Hráči jsou fajn, škoda, že jich v životě potkávám tak málo ...:)

Zařazeno do čtenářské výzvy jako Kniha od autora, který napsal více než 20 knih.

Pimpiliska
10.01.2019 4 z 5

Knížka mě zaujala hned svou krásnou obálkou. Doposud jsem od Fulghuma nic nečetla, ale po tomhle si určitě ještě něco seženu. Pro mě parádní oddechovka :)

Wendysek
10.01.2019 5 z 5

První knížka, kterou jsem od tohoto autora četla. Rozkošné. Trochu mě to vrací do období, kdy jsem četla pana F. Nepila nebo P. Mayleho. Stejně shovívavý humor. :)

Petass
18.08.2018 5 z 5

Prostě ho miluju, opět nezklamal. Povídky o životě, o tom jací jsme, jací bychom mohli být... Věřím, že jsem "hráč" a občas se snažím strhnout ostatní, jinak by život vůbec nebyl sranda :) Doporučuji, ideální jako vsuvka mezi jiné knihy, můžete odkládat a číst po částech. Jako vždy Fulghum baví i nutí k zamyšlení.

Tereza K.
05.08.2018 4 z 5

Milý, příjemný a laskavý Fulghum, tak jak ho (alespoň já) mám ráda. Některé povídky mě oslovily více a zanechaly ve mně spoustu otázek, zamyšlení a nebo chápavý úsměv plný uvědomění. Krásné čtení.