Pomsta & rozbřesk

od:

Pomsta & rozbřesk

V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku, aby ji ráno nechal oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen rozhodnutá zůstat naživu, ale ukončit ... celý text

V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku, aby ji ráno nechal oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen rozhodnutá zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy.

V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. I když ví, že každá noc může být její poslední. Avšak Chálid je jiný, než jakého si ho představovala. Za zrůdou se skrývá ztrápený kluk a Šeherezáda, aniž by chápala, jak je to možné, se do něj zamiluje. Jak jen mohla? Vždyť je to neodpustitelná zrada. V honosném paláci zjistí, že ne vše je takové, jaké se jeví, ale i přes svou lásku je rozhodnutá pomstít svou přítelkyni. Může v tomto světě plném příběhů a tajemství přežít láska? A znamená vůbec něco? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299443/pomsta-rozbresk-S74-299443.png 4.4154
Série:

Pomsta a rozbřesk (1.)

Originální název:

The Wrath and the Dawn (2015)

Žánr:
Romány, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (52)

Přidat komentář
alice18
11. července

Je to už dlouho, co mě naposledy chytil nějaký příběh skutečně za srdce. Tak známý příběh Tisíce a jedné noci, a přesto tak odlišný. Utrpení, nenávist, sebepoznání a láska sahající až ke hvězdám. Na tuto knihu rozhodně nikdy nezapomenu!

Janičta
21. června

Pááni.. mě to bavilo. To se u takovýchto knih, moc často nestává. Čtu je jako oddechovky, ale to neznamená, že jim dokážu odpustit kdejakou stupiditu. A stupidních knih pro mládež je tedy velká spousta, ale nejspíš kvůli kouskům, jako tenhle to s nimi čas od času zkouším pořád.
Ne že by takhle kniha udělala díru do světa, ale byla čtivá, bavila mě. Postav mi lezly na nervy v přípustné míře. Děj není složitý a záhadný, ale nedře to v něm, jak v rozbitých hodinách. Za mě dobrý :-)

Princezna22
28. května

Tak tahle kniha pro mě bylo něco,jako láska ba první přečtení!! Do příběhu jsem se maximálně ponořila a nic mě neprinutilo knihu odložit. Kdybych mohla číst,číst a číst celý dny a noci bez odpočinku atd knihu bych klidně přečetla za pár hodin. Příběh se mi tsk šíleně líbil,že chci honem pokračování. doporučuju všemu deseti..

TheMelorry
19. května

Z knihy jsem byla naprosto nadšená. Příběh o Šeherezádě znám, ale tenhle retelling je mnohem lepší. Zamilovala jsem si Chálida a celkové čtení o orientu jsem si užila. Kniha byla tak čtivá, že jsem otáčela jednu stránku za druhou ani vlastně nevím jak. Akorát je mi líto toho otevřeného konce... snad se ke mě brzo dostane další díl..

katkavasik2908
11. května

Příběh neskutečný a napínavý. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Musela to autorka na konci rozdělit? :D Teď budu celou dobu čekání na další díl velice nedočkavá! :D Ano je to tedy pohádka, ale co?! Mě se to ohromně líbilo.

Lenka.Vílka
25. dubna

Lepší průměr. Čtivý a celkově hezký příběh postavený na hezkém původním základu. Skutečně bavit jsem se začala až skoro na konci, což je pro mě málo. Takže mi svitla naděj, že pokračování by mohlo být lepší.

kklepkaa
24. dubna

S pohádkovými retellingy se teď nějak roztrhl pytel, ale to vůbec nevadí, protože je přímo zbožňuju (asi mám i štěstí na ty opravdu dobré). A nejinak je to se Šeherezádou. Opravdu krásný příběh co pohladil po duši s nádechem tajemna, i když bych hlavní hrdince občas dala facku. Chálid byl dokonalost sama a Tárik byl otravnej blb jak Aspen v Selekci. Nádech magična byl pravděpodobně předzvěst zajímavé dvojky a opravdu se těším, až se mi dostane do ruky.

Denaille
20. března

KONEČNĚ!!! Kde jsi doteď byla Reneé?

Šeherádu jsem milovala, když jsem byla malá. Dokonce jsem si ji podle jakési filmové komediální adaptace vydupala jako kostým na maškarní ples pro děti.
A asi tady není žádná z nás, která by alespoň jednou v životě nezatoužila být princeznou. Ale to, co jsem zažijete u klasických pohádek (nebo jako protiklad můžu vybrat Selekci) není ani ze třetiny to, co zažijete u tohoto příběhu.
Až budu mít dospívající dceru, tohle jí budu hnát pod ruky a ne ty ukňouraný slepice, co najdete v 99% všech dnešních knihách pro náctileté slečny.
Zamilovala jsem se do postav, jak píše Samira do barevného příběhu plného poučných momentů, které každý z nás najde ve vlastním životě, ale hlavně... hlavně jsem se zamilovala do hlavní hrdinky, která ačkoliv je jí v příběhu 16 let, má hlavu na svém místě a i já bych chtěla mít tolik její odvahy, prostořekosti a důvtipu, a to jsem o kolik let starší.
Nevidím problém v tom, že se postavy nechovaly přiměřeně svému věku. Spíš cítím, že je potřeba, aby této věkové kategorii stály vzorem alespoň vymyšlené postavy, když už se na spoustu věcí dnes nehraje.

A částečně souhlasím i s komentářem Kiisaki. Dokázala bych si to představit také ještě lepší. Ale je to konečně světlo ve tmě v haldě spousty tupých příběhů a tupých hlavních hrdinek. A já chci, aby takových knih bylo víc a ta úroveň rostla.

ElenaM
18. března

Nádherná obálka, která skrývá krásný pohádkový příběh. Kniha se mi líbila, i když místy mi přišla zdlouhavá. Ale měla své tajemství a to neprozradila najednou. Jsem zvědavá na další díl.

TerkaM
16. března

Pomsta a rozbřesk se mi vážně moc líbila. Po dlouhé době to byla opět kniha, která se mi zapsala do srdce a já ji četla a četla... a hltala jedním dechem. Kdybych nemusela do práce, zcela určitě ji přečtu během jednoho dne. :) Jo, jsem vážně ráda, že jsem si ji koupila a můžu si ji hrdě vystavit v knihovně. :)

Brambu
16. března

Nádherný příběh, chvilku mi sice trvalo zorientovat se v těch názvech, ale potom mne příběh naprosto uchvátil. Takovou vnitřní rozervanost a špetku tajemna, tu jen tak někde nenajdete. Velmi pěkně napsané a už se moc těším na pokračování příběhu. Jsem zvědavá, zda láska zvítězí a překoná i touhu po pomstě!

Alethea_k
13. března

Kdybych mohla, dám knize hvězdiček mnohem více. Za mě nejlepší kniha z young adult literatury, kterou jsem kdy četla. Nevytkla bych knize vůbec nic. :)

PandaGirl
24. února

Kniha je podle mě docela dost čtivá a velice lákavá tématem. Mě osobně se docela líbila, ale nebylo to nic, co by se mi vyloženě zapsalo do srdce nebo se mě to nějak dotklo. Prostě jsem jen četla a užívala si příběh. Hodně postav mě tam rozčilovalo svým chováním, takže jsem často měla chuť přeskakovat. Což jsem občas i udělala.

Tesset
24. února

Celkem fajn, akorát ten konec mě moc nepotěšil. Team Chálid ... očividně.

šneki
20. února

První část mě hodně bavila, ale pak to šlo z kopce. Části pohledu v podstatě kohokoli jiného než Šeherezády mi přišly nudné, ale zároveň zůstalo dost věcí nevysvětleno, ohledně akcí Šeherezádina otce a schopnostech obou dvou. Tak snad nabídne druh díl více odpovědí a hlavně pěkně uzavře tento příběh.

Eleanor-ka
18. února

Opravdu kouzelné. Neobyčejné.

Tofinka
14. února

Hned po první stránce si mě tato kniha získala. Měla jsem ji přečtenou během dvou dní, protože jsem se od ní nedokázala odtrhnout a klidně bych ji mohla číst pořád dokola a stejně by mě neomrzela :) Nemohu se dočkat až zjistím jak to celé dopadne...

LadyAlis
05. února

Kniha, kterou jsem četla jedním dechem. Moc krásný retelling, který má hlavu a patu. Nechybí tomu pomalu vůbec nic. Má to zradu tak i romantiku. Je to opravdu čtiví. Jen bych tomu přidala ještě špetku fantasy, ale to je už jen můj názor :) Už se nemohu dočkat na duhý díl a jak to vlastně všechno dopadne, jelikož z otevřeného konce jsem byla dost v rozpacích :)

martina1199
28. ledna

Příjemné "pohádkové" romantické čtení pro dospělé. Ano, čtu i takové :-) Naštěstí není příběh nijak přeslazený. Líbilo se mi vše - od grafiky po příběh samotný včetně vykreslení všech postav.
Vzhledem k tomu, že se jedná o sérii, jsem očekávala otevřený konec - ale ne takový. Doufám, že Chálid zůstane tím mužem, kterým se pro Šazí stal, a bude jednat. Protože jestli ne, tak si to všechno vážně zaslouží.

Edona
28. ledna

Velice čtivá knížka, v poslední době jsem si oblíbila retellingy a Pomsta a Rozbřesk patří mezi ty, které se mi líbily. Pohádky Tisíce a jedné noci mám ráda, ale R. Ahdieh vytvořila zcela nový příběh, jen lehce inspirovaný pohádkou. Je tam i poskrovnu magie, ale téměř všechna tajemství zůstanou nevyřčená. A tak nezbývá nic jiného, než čekat na závěrečný díl. Šeherezádu i Chálida jsem si oblíbila a moc se těším na pokračování.

kalinkacz
27. ledna

Tohle je jeden z nejvydařenějších retellingů, které jsem doposud četla... Kniha má fantazii, čtivost, napětí, vášeň, zradu i romantiku! Čte se jedním dechem... S nadšením jsem uvítala, že tato série má pouze dva díly, jelikož otevřených konců jako byl tento už moc nevydržím... Takže doporučuji!

HDosoudilová
24. ledna

Příjemná oddechová četba. I když ze začátku jsem se na převyprávění původního píběhu Tisíce a jedné noci dívala "skrz prsty". Nakonec se mi kniha ale četla velmi dobře a chytla mě už od začátku. Jsem zvědavá na pokračování.

LilianaFalcon
15. ledna

Dokonalé. Už po pár stránkách jsem věděla, že knihu budu odkládat jen s největšími obtížemi.
A to jsem se ze začátku na převyprávění Šeherezády dívala dost skepticky.
Ale ono to bylo napínavé s úžasnými zvraty, sympatickými hlavními hrdiny... S odpověďmi, o které jste vlastně nestáli a kterých jste se báli... Zkrátka a dobře super a už aby tu byl druhý díl!

Ania_x
13. ledna

Příběh, jenž vás rozdrtí svou něhou.

Anne Leyyd
09. ledna

Tak - kdybych to sečetla, tak mi přečíst tuto knihu netrvalo víc než necelý den. Prostě... od první do poslední strany jsem se nedokázala odtrhnout.

Příběhy s orientální tématikou mě vždycky přitahovaly - navíc Šeherezáda, která bojuje o svoje přežití nejprve pouze pomocí příběhů... kterého knihomola by to nechalo chladným? :-)

Styl psaní autorky je téměř filmový, uhání vpřed, přímo vás vtáhne do děje a vy už děláte jediné - vezete se na jeho vlně.

Co bych vytkla, tak některá slova v překladu. Ahoj, jogurt, v pohodě? Propána - je to přece pohádkový příběh z dávnověku. Tož! Opravdu by mě zajímalo, jestli to je "vina" překladatelky anebo samotné autorky.

Příběh je napsaný velice čtivým stylem, nechybí mu vážnost, humor, romantika, záhady, kouzla a několik závojů tajemství, které mi pořád vrtají v hlavě a nemůžu se dočkat, až se nám v 2. díle objasní.

Chálida si nešlo neoblíbit a v závěsu za ním Džalála :D U Tárika jsem si na konci představovala, jak ho zatloukám prknem do země - já to chápu a vím proč to musel udělat! - ale přesto byl ten obraz uspokojující :-) :D

5 zcela zasloužených hvězd a vřelé doporučení pro ty z vás, kteří máte rádi příběhy s nádechem orientu.

Ebony
02. ledna

Ze začátku jsem si myslela že to bude jenom obyčejná romantika ale nakonec to byl příběh který je nesmírně čtivý, zajímavý, romantický, magický, svižný, tajemný, překvapivý a vtipný. Tahle knížka má všechno co Vám zaručuje 100% kvalitu. Šeherezáda je hrdinka která je chytrá a odvážná a jenom blázen by si jí neoblíbil. Chálid byl někdo kdo byl až dokonce příběhu zahalen tajemství a až postupným odhalováním se Šeherezádou (které bylo nesmírně napínavé) jsme se dozvěděli tak kouzelný příběh že jsem si musela na chvíli oddechnout s kapesníčkem. Takže doporučuji a na závěrečný díl se nesmírně těším protože ten konec mi způsobil přímou ránu do srdce tak jako Chálidovi :)

stepka3765
01. ledna

Jedním slovem: Pecka!! Neskutečně dobře se mi knížka četla. Bylo to napínavé, postavy mi sedly a romantika taky nechyběla.

Barbra06
31.12.2016

Tak docela mi trvalo, než jsem se začetla a když mě to konečně pořádně chytlo, tak byl konec. Druhý díl si asi přečtu, ale jen ze zvědavosti, jak to dopadne. Přiznám se, že jsem čekala něco lepšího.

sona8058
28.12.2016

Tak takovouhle pecku jsem nečekala! Převyprávěná pohádka? Možná! Ale je v ní něco víc...pohádka pro dospělé. Kniha má spád, skvělý děj a postavy vám učarují. Nemohu se dočkat dalšího dílu!!

Samira
26.12.2016

“Jediné, co stojí mezi ní a smrtí, je příběh.”

Tenhle skrz na skrz krásný, krutý, magický a dech beroucí příběh by zachránil každého.
Věděla jsem, že bude skvělá, uchvátil mě již samotný nápad, protože jsem byla vždy Šehrezádou fascinována a její příběhy milovala. Ale ke klasickému schématu, který nechybí, se přidají i další reálie, které jednoznačně stojí za to.
Celkový příběh je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá, čekají nás mnohá překvapení, ale také odvážní, barevní hrdinové, plní chyb, ale i vlastností, které stojí za obdiv.

Nedostává se mi slov a nejraději bych komentovala tolik věcí, které si mě tak získaly, ale zárověň bych tím prozradila, co nechci. Závidím těm, co ji teprve otevřou, ale rovnou říkám, že vás připraví o spánek a končí v nejšílenějším momentu, takže si až do dalšího dílu budete spolu se mnou okusovat nehty netrpělivostí.

Krásná, doporučuji!

Recenze v záložkáchAutor a jeho další knihy

Renée Ahdieh

Renée Ahdieh
americká

Uživatelé mají knihu

v Přečtených168x
v Právě čtených7x
v Knihotéce71x
v Doporučených27x
v Chystám se číst177x
v Chci si koupit63x