Pomsta & rozbřesk

Pomsta & rozbřesk

V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku, aby ji ráno nechal oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen rozhodnutá zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy.

V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. I když ví, že každá noc může být její poslední. Avšak Chálid je jiný, než jakého si ho představovala. Za zrůdou se skrývá ztrápený kluk a Šeherezáda, aniž by chápala, jak je to možné, se do něj zamiluje. Jak jen mohla? Vždyť je to neodpustitelná zrada. V honosném paláci zjistí, že ne vše je takové, jaké se jeví, ale i přes svou lásku je rozhodnutá pomstít svou přítelkyni. Může v tomto světě plném příběhů a tajemství přežít láska? A znamená vůbec něco? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299443/pomsta-rozbresk-S74-299443.png 4.4140

Pomsta a rozbřesk (1.)

The Wrath and the Dawn (2015)

Romány, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Princezna22
včera

Tak tahle kniha pro mě bylo něco,jako láska ba první přečtení!! Do příběhu jsem se maximálně ponořila a nic mě neprinutilo knihu odložit. Kdybych mohla číst,číst a číst celý dny a noci bez odpočinku atd knihu bych klidně přečetla za pár hodin. Příběh se mi tsk šíleně líbil,že chci honem pokračování. doporučuju všemu deseti..

TheMelorry

Z knihy jsem byla naprosto nadšená. Příběh o Šeherezádě znám, ale tenhle retelling je mnohem lepší. Zamilovala jsem si Chálida a celkové čtení o orientu jsem si užila. Kniha byla tak čtivá, že jsem otáčela jednu stránku za druhou ani vlastně nevím jak. Akorát je mi líto toho otevřeného konce... snad se ke mě brzo dostane další díl..

katkavasik2908

Příběh neskutečný a napínavý. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Musela to autorka na konci rozdělit? :D Teď budu celou dobu čekání na další díl velice nedočkavá! :D Ano je to tedy pohádka, ale co?! Mě se to ohromně líbilo.

Lenka.Vílka

Lepší průměr. Čtivý a celkově hezký příběh postavený na hezkém původním základu. Skutečně bavit jsem se začala až skoro na konci, což je pro mě málo. Takže mi svitla naděj, že pokračování by mohlo být lepší.

kklepkaa

S pohádkovými retellingy se teď nějak roztrhl pytel, ale to vůbec nevadí, protože je přímo zbožňuju (asi mám i štěstí na ty opravdu dobré). A nejinak je to se Šeherezádou. Opravdu krásný příběh co pohladil po duši s nádechem tajemna, i když bych hlavní hrdince občas dala facku. Chálid byl dokonalost sama a Tárik byl otravnej blb jak Aspen v Selekci. Nádech magična byl pravděpodobně předzvěst zajímavé dvojky a opravdu se těším, až se mi dostane do ruky.

Denaille

KONEČNĚ!!! Kde jsi doteď byla Reneé?

Šeherádu jsem milovala, když jsem byla malá. Dokonce jsem si ji podle jakési filmové komediální adaptace vydupala jako kostým na maškarní ples pro děti.
A asi tady není žádná z nás, která by alespoň jednou v životě nezatoužila být princeznou. Ale to, co jsem zažijete u klasických pohádek (nebo jako protiklad můžu vybrat Selekci) není ani ze třetiny to, co zažijete u tohoto příběhu.
Až budu mít dospívající dceru, tohle jí budu hnát pod ruky a ne ty ukňouraný slepice, co najdete v 99% všech dnešních knihách pro náctileté slečny.
Zamilovala jsem se do postav, jak píše Samira do barevného příběhu plného poučných momentů, které každý z nás najde ve vlastním životě, ale hlavně... hlavně jsem se zamilovala do hlavní hrdinky, která ačkoliv je jí v příběhu 16 let, má hlavu na svém místě a i já bych chtěla mít tolik její odvahy, prostořekosti a důvtipu, a to jsem o kolik let starší.
Nevidím problém v tom, že se postavy nechovaly přiměřeně svému věku. Spíš cítím, že je potřeba, aby této věkové kategorii stály vzorem alespoň vymyšlené postavy, když už se na spoustu věcí dnes nehraje.

A částečně souhlasím i s komentářem Kiisaki. Dokázala bych si to představit také ještě lepší. Ale je to konečně světlo ve tmě v haldě spousty tupých příběhů a tupých hlavních hrdinek. A já chci, aby takových knih bylo víc a ta úroveň rostla.

ElenaM

Nádherná obálka, která skrývá krásný pohádkový příběh. Kniha se mi líbila, i když místy mi přišla zdlouhavá. Ale měla své tajemství a to neprozradila najednou. Jsem zvědavá na další díl.

TerkaM

Pomsta a rozbřesk se mi vážně moc líbila. Po dlouhé době to byla opět kniha, která se mi zapsala do srdce a já ji četla a četla... a hltala jedním dechem. Kdybych nemusela do práce, zcela určitě ji přečtu během jednoho dne. :) Jo, jsem vážně ráda, že jsem si ji koupila a můžu si ji hrdě vystavit v knihovně. :)

Brambu

Nádherný příběh, chvilku mi sice trvalo zorientovat se v těch názvech, ale potom mne příběh naprosto uchvátil. Takovou vnitřní rozervanost a špetku tajemna, tu jen tak někde nenajdete. Velmi pěkně napsané a už se moc těším na pokračování příběhu. Jsem zvědavá, zda láska zvítězí a překoná i touhu po pomstě!

Alethea_k

Kdybych mohla, dám knize hvězdiček mnohem více. Za mě nejlepší kniha z young adult literatury, kterou jsem kdy četla. Nevytkla bych knize vůbec nic. :)

PandaGirl

Kniha je podle mě docela dost čtivá a velice lákavá tématem. Mě osobně se docela líbila, ale nebylo to nic, co by se mi vyloženě zapsalo do srdce nebo se mě to nějak dotklo. Prostě jsem jen četla a užívala si příběh. Hodně postav mě tam rozčilovalo svým chováním, takže jsem často měla chuť přeskakovat. Což jsem občas i udělala.

Tesset

Celkem fajn, akorát ten konec mě moc nepotěšil. Team Chálid ... očividně.

šneki

První část mě hodně bavila, ale pak to šlo z kopce. Části pohledu v podstatě kohokoli jiného než Šeherezády mi přišly nudné, ale zároveň zůstalo dost věcí nevysvětleno, ohledně akcí Šeherezádina otce a schopnostech obou dvou. Tak snad nabídne druh díl více odpovědí a hlavně pěkně uzavře tento příběh.

Eleanor-ka

Opravdu kouzelné. Neobyčejné.

Tofinka

Hned po první stránce si mě tato kniha získala. Měla jsem ji přečtenou během dvou dní, protože jsem se od ní nedokázala odtrhnout a klidně bych ji mohla číst pořád dokola a stejně by mě neomrzela :) Nemohu se dočkat až zjistím jak to celé dopadne...

LadyAlis

Kniha, kterou jsem četla jedním dechem. Moc krásný retelling, který má hlavu a patu. Nechybí tomu pomalu vůbec nic. Má to zradu tak i romantiku. Je to opravdu čtiví. Jen bych tomu přidala ještě špetku fantasy, ale to je už jen můj názor :) Už se nemohu dočkat na duhý díl a jak to vlastně všechno dopadne, jelikož z otevřeného konce jsem byla dost v rozpacích :)

martina1199

Příjemné "pohádkové" romantické čtení pro dospělé. Ano, čtu i takové :-) Naštěstí není příběh nijak přeslazený. Líbilo se mi vše - od grafiky po příběh samotný včetně vykreslení všech postav.
Vzhledem k tomu, že se jedná o sérii, jsem očekávala otevřený konec - ale ne takový. Doufám, že Chálid zůstane tím mužem, kterým se pro Šazí stal, a bude jednat. Protože jestli ne, tak si to všechno vážně zaslouží.

Edona

Velice čtivá knížka, v poslední době jsem si oblíbila retellingy a Pomsta a Rozbřesk patří mezi ty, které se mi líbily. Pohádky Tisíce a jedné noci mám ráda, ale R. Ahdieh vytvořila zcela nový příběh, jen lehce inspirovaný pohádkou. Je tam i poskrovnu magie, ale téměř všechna tajemství zůstanou nevyřčená. A tak nezbývá nic jiného, než čekat na závěrečný díl. Šeherezádu i Chálida jsem si oblíbila a moc se těším na pokračování.

kalinkacz

Tohle je jeden z nejvydařenějších retellingů, které jsem doposud četla... Kniha má fantazii, čtivost, napětí, vášeň, zradu i romantiku! Čte se jedním dechem... S nadšením jsem uvítala, že tato série má pouze dva díly, jelikož otevřených konců jako byl tento už moc nevydržím... Takže doporučuji!

HDosoudilová

Příjemná oddechová četba. I když ze začátku jsem se na převyprávění původního píběhu Tisíce a jedné noci dívala "skrz prsty". Nakonec se mi kniha ale četla velmi dobře a chytla mě už od začátku. Jsem zvědavá na pokračování.

LilianaFalcon

Dokonalé. Už po pár stránkách jsem věděla, že knihu budu odkládat jen s největšími obtížemi.
A to jsem se ze začátku na převyprávění Šeherezády dívala dost skepticky.
Ale ono to bylo napínavé s úžasnými zvraty, sympatickými hlavními hrdiny... S odpověďmi, o které jste vlastně nestáli a kterých jste se báli... Zkrátka a dobře super a už aby tu byl druhý díl!

Ania_x

Příběh, jenž vás rozdrtí svou něhou.

Anne Leyyd

Tak - kdybych to sečetla, tak mi přečíst tuto knihu netrvalo víc než necelý den. Prostě... od první do poslední strany jsem se nedokázala odtrhnout.

Příběhy s orientální tématikou mě vždycky přitahovaly - navíc Šeherezáda, která bojuje o svoje přežití nejprve pouze pomocí příběhů... kterého knihomola by to nechalo chladným? :-)

Styl psaní autorky je téměř filmový, uhání vpřed, přímo vás vtáhne do děje a vy už děláte jediné - vezete se na jeho vlně.

Co bych vytkla, tak některá slova v překladu. Ahoj, jogurt, v pohodě? Propána - je to přece pohádkový příběh z dávnověku. Tož! Opravdu by mě zajímalo, jestli to je "vina" překladatelky anebo samotné autorky.

Příběh je napsaný velice čtivým stylem, nechybí mu vážnost, humor, romantika, záhady, kouzla a několik závojů tajemství, které mi pořád vrtají v hlavě a nemůžu se dočkat, až se nám v 2. díle objasní.

Chálida si nešlo neoblíbit a v závěsu za ním Džalála :D U Tárika jsem si na konci představovala, jak ho zatloukám prknem do země - já to chápu a vím proč to musel udělat! - ale přesto byl ten obraz uspokojující :-) :D

5 zcela zasloužených hvězd a vřelé doporučení pro ty z vás, kteří máte rádi příběhy s nádechem orientu.

Ebony

Ze začátku jsem si myslela že to bude jenom obyčejná romantika ale nakonec to byl příběh který je nesmírně čtivý, zajímavý, romantický, magický, svižný, tajemný, překvapivý a vtipný. Tahle knížka má všechno co Vám zaručuje 100% kvalitu. Šeherezáda je hrdinka která je chytrá a odvážná a jenom blázen by si jí neoblíbil. Chálid byl někdo kdo byl až dokonce příběhu zahalen tajemství a až postupným odhalováním se Šeherezádou (které bylo nesmírně napínavé) jsme se dozvěděli tak kouzelný příběh že jsem si musela na chvíli oddechnout s kapesníčkem. Takže doporučuji a na závěrečný díl se nesmírně těším protože ten konec mi způsobil přímou ránu do srdce tak jako Chálidovi :)

stepka3765

Jedním slovem: Pecka!! Neskutečně dobře se mi knížka četla. Bylo to napínavé, postavy mi sedly a romantika taky nechyběla.

Barbra06
31.12.2016

Tak docela mi trvalo, než jsem se začetla a když mě to konečně pořádně chytlo, tak byl konec. Druhý díl si asi přečtu, ale jen ze zvědavosti, jak to dopadne. Přiznám se, že jsem čekala něco lepšího.

sona8058
28.12.2016

Tak takovouhle pecku jsem nečekala! Převyprávěná pohádka? Možná! Ale je v ní něco víc...pohádka pro dospělé. Kniha má spád, skvělý děj a postavy vám učarují. Nemohu se dočkat dalšího dílu!!

Samira
26.12.2016

“Jediné, co stojí mezi ní a smrtí, je příběh.”

Tenhle skrz na skrz krásný, krutý, magický a dech beroucí příběh by zachránil každého.
Věděla jsem, že bude skvělá, uchvátil mě již samotný nápad, protože jsem byla vždy Šehrezádou fascinována a její příběhy milovala. Ale ke klasickému schématu, který nechybí, se přidají i další reálie, které jednoznačně stojí za to.
Celkový příběh je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá, čekají nás mnohá překvapení, ale také odvážní, barevní hrdinové, plní chyb, ale i vlastností, které stojí za obdiv.

Nedostává se mi slov a nejraději bych komentovala tolik věcí, které si mě tak získaly, ale zárověň bych tím prozradila, co nechci. Závidím těm, co ji teprve otevřou, ale rovnou říkám, že vás připraví o spánek a končí v nejšílenějším momentu, takže si až do dalšího dílu budete spolu se mnou okusovat nehty netrpělivostí.

Krásná, doporučuji!

Recenze v záložkách

terkavelcova
18.12.2016

Výborná fantasy romanťárna :) vřele doporučuji ! :)

*Pájuše*
08.12.2016

Popravdě nevím, co si o knize myslet. Začátek byl skvělý, děj dynamický a postavy uvěřitelné. Cizí slova šla jednoduše odvodit, ani k tomu nebylo zapotřebí slovníku. Jenže pak jsem narazila na něco, co mi při čtení opravdu vadilo. Služebná může oslovovat svou královnu spratkem?! Kdyby to bylo jednou, dobře řekla bych si, že jí asi ujela pusa, ale když je to v knize v skoro každé kapitole, je asi něco špatně, nemyslíte?
Občas mi přišlo, že by autorka mohla ubrat na dramatičnosti Chalída. Je to bezesporu nejzajímavější z postav, nicméně ta dramatičnost jeho chování je až směšná. Další věc, která mi nesedla je ten jejich vztah. Přišel mi strašně rychlý, úspěchaný, a když už jsme u toho, tak i nedořešený. Pochopil někdo prosím ten konec? Já tedy ne, mám víc otázek, než odpovědí. A abych pravdu řekla, nelíbí se mi. Skončil tak nějak otevřeně a já nevím, co si z toho vybrat. A pokračování to nemá.
Kniha se čte velmi rychle, než se nadějete jste za půlkou. Jazyk odpovídá prostředí, ve kterém se odehrává. Ovšem čekala jsem víc od knihy, která se tváří jako volné převyprávění pohádky, která je tak známá, že ani nepotřebuje představení.

Renée Ahdieh

Renée Ahdieh