Pomsta

Pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338252/bmid_pomsta-yqO-338252.png 4 499 125

Příběh Crawforda Hunta. Crawford Hunt chce získat nazpět svoji malou dceru. Po smrti manželky žil rozháraně a vyčítal si, že zavinil smrt své ženy, ale teď už nepracuje jako policista v terénu a požádal o svěření Georgie do péče. A právě ve chvíli, kdy se v soudní síni projednává jeho případ, vtrhne dovnitř maskovaný střelec a spustí palbu. Tento klíčový okamžik rozehraje drama pomsty, nenávisti, důmyslných pletich a vydírání, ale i strhující vášně a dobrodružství, kdy vyplouvají na povrch dávné události.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Friction , 2015

KerliDepp
KerliDepp
15.03.2024 3 z 5

Edice světového bestselleru? No nevím, tvrdím si říci, že jsem četla lepší detektivní zápletky i bez tohoto označení. A zařazení do žánru thriller mi taky nesedí.
Je to detektivní román propletený s milostným příběhem. Napínavá mi až tolik kniha nepřišla ale oceňuji vtáhnutí do děje už od prvních stránek. Nezklamala ale ani nijak zvlášť nenadchla.

absa2611
absa2611
23.11.2023 5 z 5

Fajn kniha. Moje první setkání se Sandrou Brown. Určitě ne poslední.

alekis
alekis
10.09.2023 4 z 5

Sandra Brown zas ve své skvělé formě! Padouch byl opravdu klasa všech klas.
Ale budu protivná a zlá a zkonstatuji, že jsem od ní četla už lepší věci...

Cením, že použila docela překvapivou situaci. Nikdy totiž nevynechá tu více, tu méně erotických eskapád mezi hlavními hrdiny. Tentokrát ovšem... První sex byl celkem neobvyklý... ale když se nad tím zamyslím - co by ne?
:-)

Vknihách
Vknihách
25.08.2023

akčné, napínavé, vášnivé

Sandru Brown sa nedá nemilovať jej dar slova je v mojich očiach excelentný a myslím, že sa to nikdy nezmení. Nečítala som všetky jej diela, mám čo doháňať, ale jej štýl je prudko návykový, ľahko čitateľný, v krimi príbehoch premyslený natoľko, že ma presvedčí o páchateľoch a nakoniec je všetko úplne inak. Napriek tomu, že som si s čítaním poslednej brownovky dávala načas, prečítala som ju rýchlo, ako ostatne všetky knihy Sandry.

Hlavnými hrdinami sú texaský ranger, Crawford Hunt, pri ktorom som bola spočiatku na pochybách, ktoré meno je krstné a ktoré priezvisko a pred očami sa mi stále natískala podoba Chucka Norrisa(lebo Walker, texaský ranger)a krásna, zásadová sudkyňa Holly. Silné postavy, ktoré zvedie dokopy pojednávanie o zverenie dieťaťa do starostlivosti. V súdnej sieni sa však hneď v úvode strhne streľba. Huntovi sa prevráti život hore nohami. Jeho srdce opantá sudkyňa, hlavný vyšetrovateľ incidentu si rieši na Crawfordovi osobné nesympatie a celé vyšetrovanie vedie úplne opačným smerom, aby toho nebolo málo, svokor mu hádže polená pod nohy a uštedruje pomyselnú ranu za ranou. Bolo by toho veľa aj na koňa. Hunt je ale chlap z ocele, riadi sa heslom IDEM, RIEŠIM.

U Brown som zvyknutá na šokujúce zvraty, ktoré samozrejme ani vo Vražednej pomste nechýbali. Myslím, že aj názov knihy vás navedie zdanlivo na nesprávnu stopu a budete si vravieť, aký je len páchateľ jednoznačný a dej predvídateľný. Vôbec nie! Sandra je majsterka nečakaných situácií, a síce páchateľa odhalí už takmer v ¾ príbehu, ale záverečné rozuzlenie, motívy a všetka akcia je úžasne prepracovaná. Holly je v knihe trocha v úzadí, nemá temnú minulosť, je vzornou občiankou, sudkyňou dodržujúcou všetky možné pravidlá. Prím tu hrá Crawford, svojhlavý policajt, ktorý je pravý opak Holly a fakt si ho zamilujete. Je to hrdina od kosti.

Ak hľadáte skvelé čítanie, kde sa snúbia skvelé charaktery (záporné, aj tie kladné), neočakávané zvraty, riadna dávka napätia a iskrivá láska medzi hlavnými hrdinami, berte do ruky knihy Sandry Brown! Môžete začať touto ;)

malina097
malina097
18.05.2023 4 z 5

Docela mě kniha vcucla a zacetla jsem se s tesenim co bude dal i,když byla jasná přitažlivost.Kdo má náladu na oddechovku ať si přečte a bude myslím spokojen.Paní Brownova umí rozepsat dej i vše docela věrohodné popsat.Docela zasnu kolik toho už vyplodila mrska to slušně jak se říkájak Baťa cvičky

syslomil
syslomil
27.03.2023

(SPOILER) Čtivý příběh, ale až do konce knihy jsem nějak nepochopila, proč byl za pachatele všech incidentů označen Crawford. Seržant Lester mezi 200 lidí označil za podezřelého právě jeho jen proto, že nikoho jiného prostě nenašel. Neměl žádné důkazy kromě toho, že si motiv vymyslel tak, aby mu to na jeho teorii sedělo. A přitom s ním pracoval v týmu a ještě od něj přijímal rady, koho má zatknout. To mi fakt hlava nebrala. A musím souhlasit s ostatními, že skutečný pachatel si dal hodně velkou práci jen proto, aby... No, to se dozvíte :-) P.S. Tohle je moje třetí kniha od Sandry Brown a musím říct, že už nenávidím slovo "prsy". Jsou všude. Díval se na její prsy, držel její prsy, hladil její prsy, líbal její prsy, přemýšlel nad jejími prsy, prsy se jí rýsovaly pod tričkem, nespoutané prsy bez podprdy... Nemohl by alespoň občas překladatel použít třeba ňadra?

Lucia007
Lucia007
08.01.2023 5 z 5

Sandra Brown rozohrala príbeh naplno hneď od začiatku a viac-menej je to napínavé, akčné, dobrodružné a občas aj romantické až do úplného konca. Príbeh o maskovanom strelcovi, ktorý spustí paľbu...a tým odštartuje dramatický sled udalostí, v ktorých nechýbajú nenávisť, falošné stopy, dômyselné intrigy, vydieranie, ale aj strhujúce dobrodružstvo, zakázaná romantika a napokon vražedná pomsta!

Napínavá detektívka, pri ktorej sa nebudete nudiť a niekedy vás tak prekvapí, že si musíte prehrať v hlave niektoré pasáže ešte raz. Sandra Brown tento žáner – romantický triler – ovláda majstrovsky. Má to spád, akciu, dve skvele vykreslené hlavné postavy, ktoré to k sebe priťahuje, ale ako to už býva – nesmie. Nemalo by. No chémia medzi Holly a Crawfordom proste funguje a ťažko sa jej ubrániť. Takže dôjde aj na erotiku a dojímavé scény.

Je to akčný triler správne okorenený romantikou, ktorá sa čitateľkám bude páčiť, a mužom-čitateľom nebude prekážať. Miestami máte nervy napnuté na prasknutie a vtedy by ste knihu nedokázali odložiť. Inokedy Sandra spomalí, zvoľní, učičíka vás...aby potom opäť vyrazila vpred.

Oddychovka, ktorá rozhodne nesklame ani fanúšikov Sandry Brown (hoci má aj lepšie knihy, to treba objektívne priznať), no určite chytí aj tých, čo od tejto autorky ešte nič nečítali. Je to stále jej štýl – krimi s trochou akcie, romantiky a erotiky. Inteligentne vystavaná zápletka. Výborne vykreslené postavy a takmer žiadne hluché miesta.

asam
asam
14.06.2022 5 z 5

Napínavé až do konce. Oddychová četba na dovolenou

Olga8480
Olga8480
12.06.2022 5 z 5

Člověk se začte a není schopen knihu pustit z ruky. Moc čtivý příběh plný napětí a v tomto případě i plný zakázané romantiky.

katerina6763
katerina6763
25.04.2022 3 z 5

Detektivní příběh, který ničím zvláštním nevyniká nad jiné knihy podobného žánru. Celé rozuzlení děje v závěru knihy je celkem předvídatelné, ale příběh je psán poutavě a srozumitelně.

petraj30
petraj30
11.03.2022 5 z 5

Moc povedené čtení, jen konec na mě působil trochu kostrbatě.
Oba hrdinové byli úžasní, jen jsem měla chvíli problém zorientovat se ve jménech ostatních postav.
Možný spoiler
Dějová linka o opatrovnictví nepůsobila příliš dobrým dojmem a na konci po velkém překvapení jsem očekávala, že to moc nedopadne, ale kupodivu to skončilo pro všechny více než dobře. A ten konec byl jasný, i když se dohadovali, že to prostě a jednoduše nejde. Bohužel konec krimi případu mi nějak neseděl, ale jinak jsem velice spokojená a ke knize se v budoucnu vrátím

tamdr
tamdr
27.02.2022 4 z 5

velmi napínavá detektivka,ani jsem se od ní nemohla odtrhnout,moc se mi to líbilo

ivana7717
ivana7717
07.02.2022 4 z 5

Kniha je veľmi dobre napísaná, napätie od začiatku do konca. Ide o kriminálku, ale nie veľmi brutálnu ako sú napríklad severské krimi. Sandra Brown opäť nesklamala. Jej knihy sa mi čítajú super, trochu romantiky, trochu krimi a nechýbajú ani dojemné scény. Teším sa na ďalšie knihy.

Kešu1981
Kešu1981
05.02.2022 4 z 5

Tak moc napínavé, že i spánek musel jít stranou :o)

keiko33
keiko33
18.09.2021 4 z 5

Pribeh bol od zaciatku napinavy, chemia medzi Holly a Crawfordom fungovala. Spor s Joelom do pribehu zapadol, pacilo sa mi, ze aj ked bola medzi nimi nevrazivost, kvoli Georgii zachovali slusnost. Neal ma neskutocne stval, chvilami som ho mala chut uskrtit, ale osobna nevrazivost dokaze cloveku zaslepit mysel. Knihu som zhltla, autorka vie pribeh dobre podat, no uberam hviezdicku pre dovod pomsty. Cakala som nieco wau, no ta "obycajna" pomsta ma sklamala.

Ira13
Ira13
27.07.2021 5 z 5

Po přečtení Podrazu se mi do ní moc nechtělo, ale byla o moc lepší. Napětí, záhada, romantika i trochu erotika. Čekají na mě ještě 2 knihy v mé knihovně od této spisovatelky a těším se na ně

Pája699
Pája699
11.07.2021 5 z 5

Nezmála po roce se mi dostala do ruky kniha od Sandry Brown a musím říct, že to byla zase pecka, na kterou jsem od spisovatelky zvyklá. Mě se příběh neskutečně líbil a knihu jsem z ruky odkládala jenom v nejnutnějších případech :-) Přestřelka v soudní síni a příběh Hunta a soudkyně Holly mě prostě bavil, tkž dávám za plný počet hvězd. A jdu hned napravit svoji chybu a jdu se mrknout na knihy, které mě ještě čekají k přečtení .-)

Kekik
Kekik
07.05.2021 4 z 5

Thriller okořeněný romantikou. Zajímavá zápletka.

Před několika lety jsem přečetla dvě knihy od Sandry Brown- Dům s minulostí, Růžový víkend. Bohužel si ani u jedné již nevybavuji děj, ale pamatuji si, že se mně knihy líbily. A tato také.

Zpočátku sice trvalo, než jsem se začetla, ale jakmile se příběh rozjel, nerada jsem dávala knihu z ruky. Napětí střídalo napětí. Občas autorka zpomalila a do příběhu zasadila milostnou linku, ale hned nato se zase rozjela akce. Crawforda jsem si oblíbila a moc mu fandila. Vedlejší postavy byly také zajímavé.

Konec je velmi podařený. Trochu mě zklamal důvod pomsty, ale celkové vyústění příběhu potěšilo. Tedy až na jednu smutnou událost.

Určitě si ráda přečtu další autorčiny knihy. Třeba knihu Podraz, kterou mám doma.

Knihu mám v paperbackové vazbě a bohužel došlo k poškození. Četla jsem a najednou křup. Odlepil se hřbet. To se mi stalo poprvé. A také doufám, že naposledy.

jarkaska
jarkaska
22.03.2021 4 z 5

Po roce jsem se vrátila ke knihám Sandry Brown. Tato byla první ze seznamu, které jsem zatím nečetla. Knihu řadím mezi průměr, četla jsem od autorky napínavější knihy.

Katka313
Katka313
10.02.2021 3 z 5

Tohle bylo slabší než ostatní díla co jsem četla. Chemie opět fungovala, postavy opět úžasné ale pořád jsem čekala na nějaký zvrat nebo něco překvapivého a tady jsem se nedočkala. Škoda :-(

thrillery pro ženy

Sandra Brown