Lola a kluk od vedle

Lola a kluk od vedle https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159452/lola-a-kluk-od-vedle-159452.jpg 4 427 78

Polibek pro Annu série

Začínající návrhářka Lola Nolanová nevěří na módu… věří v kostýmy. Čím výraznější outfit, čím třpytivější, čím zábavnější, čím divočejší – tím líp. Ale Lola je přes neskutečné modely také hodnou dcerou a kamarádkou s velkými plány do budoucna. Všechno je perfektní (včetně jejího sexy přítele rockera), dokud se do sousedství nevrátí obávaná dvojčata Bellova. Calliope a Cricket. Hlavně Cricket, nadaný vynálezce, který zrovna vystoupil ze stínu vlastní slavné sestry. Cricket, který by se moc rád vrátil do Lolina života. Lola teď dumá, jak se poprat s city ke klukovi od vedle… a vypadá to na dlouho!... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Lola and the Boy Next Door , 2011

Sariklen
29.02.2024 4 z 5

Oceňuji barvitě popsané charaktery Loliných rodičů a mnoho situací, kde se ukazuje, jak jsou rozdílní. Líbí se mi progresy vztahů mezi Lolou, její matkou a také sousedkou z dětství. Cricketa jsem si tím, jak je nevšední a mnozí by řekli, že divní, hned oblíbila. Stejně tak Lolu s jejími bláznivými převleky. Velkou radost mi udělalo i pravidelné setkávání s postavami z předchozí knížky :) Byť je to, jako je pozorovat za sklem, a trošku trvalo, než si člověk zvykl, že se u toho nedozví jejich myšlenky, významy za slovy, následující rozhovory... Jednu hvězdičku ubírám, protože přestože byla kniha krásná, přišlo mi, že nešla až tak do hloubky, jak jít mohla.

Kory98
11.07.2023 3 z 5

Pro mě asi nejslabší z celé trilogie, ale chtěla jsem sérii dočíst. Možná mi chyběla Paříž a Francie, která byla nedílnou součástí obou ostatních dílů. Lola byla trochu bláznivá a ztrácela se ve svém životě i pocitech jako ostatní náctiletí, ale myslím si, že v závěru už měla jasno. Jinak určitě super čtení pro náctileté.

luckykniznisvet
12.04.2023 5 z 5

Krásná knížka, stránky mi utíkaly pod rukama.

Emma27
18.04.2022 2 z 5

Celkem dobrá kniha.

Siegrid
20.07.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila více než Polibek pro Annu, je vhodná a psaná pro náctileté.

Malíček
14.07.2021 2 z 5

Já jsem bohužel byla z téhle knihy zklamaná. Po Polibku pro Annu, který se mi líbil, jsem se s chutí pustila do téhle knížky, ale ne. Za mě fakt ne.
Hlavní hrdinka Lola mi nesedla, nebyla mi moc sympatická a nedokázala jsem se vcítit do její postavy.
Jinak stejně jako další knihy této autorky se i tato hezky četla, protože S. Perkins prostě psát umí. Teda oddychovky pro holky. :D

Ann98
24.02.2021 4 z 5

Zábavné i čtivé, ale Annin příběh (Polibek pro Annu) se mi líbil mnohem víc. Lola byla zvláštní člověk, zase tak moc mi nesedla a to byl můj největší problém této knihy. Jinak je příběh podobný předchozí knize. Závěrem kniha se líbila, bavila a příjemně rychle se četla.

petusska01
11.08.2020 3 z 5

Príbeh bol zaujímavý a Lola ako postava taka neokukana, hlavne kvôli jej záľubám. Celkovo však musím povedať že som si ju veľmi neoblubila a liezla mi na nervy, ku koncu sa to zlepšilo. Sympatický mi boli jej otcovia a tiež Bellovci. Viac menej odporúčam, ale s Lolou je ťažké sa stotožniť.

FairyD.
13.04.2020 3 z 5

Svojím spôsobom pekná kniha. Najviac sa mi páčila hlavná postava, bola svojská,svojím spôsobom výstredná ale hlavne ostala stále sama sebou. Avšak príbeh ma neoslovil tak ako prvá časť, niečo mi tam chýbalo.

Adelhyskova
29.03.2020 3 z 5

Super oddychovka, 3/5*

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Fajn oddychovka, zajímavé prostředí. Milovala jsem otce hlavní hrdinky.

Cleo De Nile
20.06.2019 4 z 5

Na Lolu jsem si musela pěknou chvíli zvykat, byla mi povahově dost vzdálená, Anna mi sedla daleko víc. Rovněž mě neokouzlil ani obyčejný jouda Cricket. Ale zase je hezké, že tu pro jednou nemáme dokonalého hlavního hrdinu, ze kterého by všechny holky šílely. Příběh se mi nicméně líbil od začátku až do konce, čtení mě bavilo a příjemně utíkalo. Byla jsem hrozně ráda za každou zmínku o Anně a Etiénovi.

Litocha
09.06.2019 4 z 5

Po delší době konečně kniha tohohle typu, která mě bavila a kterou jsem nedokázala odložit. Lola mi sice povahově moc blízká nebyla, ale to mi nebránilo, abych jí nedržela palce. Stephanie Perkinsová totiž umí věrohodně a plasticky vykreslit postavy, barvitě líčí prostředí (i když Paříž je možná atraktivnější) a moc se mi líbí zachycení toho, co se s postavou děje, jak prožívá různé události, které ji potkají. Z jejích knih mám pocit, že se jedná o skutečné lidi a že je po přečtení knihy znám a chápu. Navíc vše umí podat tak, že mě opravdu zajímá, co se bude dál dít. Moc se mi líbil Cricket. Bylo fajn se znovu setkat s Annou, i když Étienne mi místy trošičku lezl na nervy. Anna a Isla se mi možná líbily o něco víc, ale i tahle knížka stojí za přečtení.

Mišule_11
02.01.2019 4 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že příběh o Lole bude úplně o něčem jiném a byla jsem mile překvapena, že autorka také přenesla hlavní hrdiny z příběhu Polibek pro Annu, tedy Annu a Étienna, kteří se kamarádily s Lolou..:) Lolu jsem zpočátku nechápala a nemusela. Její styl vyčnívat z davu, není nic pro mě a styl oblékání už vůbec ne, ale dokázala jsem si její kostýmy živě představit :D
Z počátku jsem nedokázala pochopit ani, proč právě ona by měla chodit s Criketem, ale přála jsem jim to od začátku, stejně jako Anně a Étiennovi...! :)
A žít s rodiči, kdy mít dva tatínky, musí být hodně zajímavé :D

Lofda
30.12.2018 4 z 5

Vlastně náhodou jsem objevila tuto autorku a ani nevím proč, tuto knížku jsem četla z celé trilogie jako první. Takže už jsem pak věděla, že Anna a Etienne jsou spolu, ale spoilery mi vlastně nikdy nevadily ;-) .. Lola mi nesedla až tak úplně, nikdy jsem nebyla ta, co je jiná a vyčuhuje z davu.. Ale její příběh mě bavil, styl psaní se mi líbil a stálo mi to za to sáhnout i po ostatních knihách této autorky. A já tímto děkuji :-)

Evka3814
12.12.2018 1 z 5

Podle anotace jsem čekala trochu víc,jsem ráda že jsem to vůbec dočetla.

KerrKnock
09.08.2018 5 z 5

Jejej, jak já miluju knihy této autorky! Nejlíp se čtou u moře na dovolený nebo o Vánocích, protože se snadno dostanete do té romantické nálady, která v těchto knihách je. Rozhodně doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst romantickou knížku, která vás chytí za srdce ♥

LenysekC
16.05.2018 4 z 5

Krásně švihlý, všichni. Jednoduchá, ale milá oddechovka. Po dlouhé době knížka, u které jsem neměla pocit, že to autorka napsala, jen aby to napsala, ale že ji to bavilo vymýšlet.

pegasek
31.03.2018 4 z 5

Skvělé oddychové čtení, příběh mě pohltil hned od začátku

MerMinGwendol
26.12.2017 2 z 5

Nejslabší s celé série

Kniha Lola a kluk od vedle je v