Zlatá lilie

Povinnost, nebo láska? Co zvítězí? Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky,...celý text

Povinnost, nebo láska? Co zvítězí?

Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky, kteří chtějí ve světě Morojů rozpoutat válku. Všichni ji považují za skvělou alchymistku, dokonce i ti, kteří o ní dříve pochybovali. Nyní však začíná pochybovat ona sama: opravdu jsou všichni vampýři zvrácené stvůry, anebo je to všechno jinak? Všechno se ještě víc zkomplikuje, když bývalí Strigojové Soňa a Dimitrij zjistí, že právě Sydney by mohla být klíčem k objevení zázračného léku k proměně na Strigoje. A pak Sydney naváže milostný vztah s Braydenem… Má s ním mnoho společného, ale přesto jako by ji stále silněji přitahoval někdo jiný, na koho by kvůli jeho původu neměla ani pomyslet! Co teď? Má se řídit zákony alchymistů, anebo naslouchat hlasu vlastního srdce? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136882/pokrevni-pouta-zlata-lilie-qqY-136882.jpg 4.6546

Pokrevní pouta (2.)

The Golden Lily (2012)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Domino
Více informací...

Richelle

Knihu jsem teď dočetla. Byla a je naprosto úžasná! Hrozně moc jsemm si jí oblíbila. Čte se krásně, je srozumitelná a zajímavá. Prostě má v sobě ukryté všechno, co by správná kniha v sobě měla mít. Jak už někdo ví, tak Richelle Mead naprosto zbožňuji, takže musím vlastnit všechny její knihy nejenom na poličce, ale i hluboko ve svém srdci. S radostí sděluji, že tuto knihu si zamilujete tak, jako jsem si jí zamilovala já.

tatafa

Opět velice krásný a chytlavý příběh, přestávky mezi vydáním jednotlivých děl byly k nepřečkání ;) Jen málo knížek dokáže takto vtáhnout do děje a nepustit. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

Veeria
02.10.2016

,,Vlastně jsem si naprosto jistá, že na celém světě není nikdo jiný jako Adrian Ivaškov." Jó Sydney, to jsme dvě! :D Achjo, ono už je asi trapné vychvalovat každý další díl, ale to jinak nejde. Dokonalá krása. Zážitek. Čtenářská euforie. :)

medvídě
08.08.2016

Stále lepší a lepší. A na tu událost, co se stala na posledních stránkách jsem vážně čekala snad většinu knihy!! :D Už jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a jsem ráda, že nemusím čekat, až vyjde další díl.

IvankaM
19.07.2016

Dneska ráno jsem začala číst, teď jsem dočetla a jdu na Indigové kouzlo. Nemůžu přestat, je to jako droga. Dokonalost. Richelle je tak úžasná spisovatelka, že vás do knihy uvězní a nepustí.

xxiixxi
28.03.2016

Ten Adrian se mi zamlouvá čím dál víc, tady byl skutečně dobře napsaný! Všechny příběhy jsou pěkně rozjeté, ale s těmi Alchymisty ještě přijdou nějaké levárny.

Janey24508
23.02.2016

Velmi se mi líbí styl psaní Richelle Mead a samotný děj všech jejích knih mě nadchl. Dokonce jsem tvorbou této autorky "naučila" svou sestru číst knihy. Ačkoliv mi knihy nepřinesly žádné ponaučení ani poučení, zato obohatily smutné chvilky dne a přeměnily nudné večery na zábavné... Často jsem četla bez dechu a s očekáváním co dalšího mě na novém řádku čeká... VA se mi velmi líbila a pořídila jsem si všechny díly ve vázaných knihách. Troufám si ale tvrdit, že v jistých momentech (a že jich bylo poměrně hodně) Zlatá lilie předčila Vampýrskou akademii. Přesto doporučuji obě série a skládám hold autorce. Ačkoliv použila motivy upírů, věřících atd., které se mnohým lidem nemusí líbit a může jim to být proti srsti, dokázala nenuceně zaujmout čtenáře a vtáhnout ho do děje....

nikol1324
08.11.2015

celá série je krásná

Haňulec
03.11.2015

Ze začátku knihy jsem se vůbec nedokázala soustředit na děj. Ale pak se tam objevil Brayden, Trey, Chris a spousta dalších a příběh konečně dávat smysl. Sydney to začalo zase všechno docházet a já se konečně v polovině knihy začetla do příběhu a na konci knihy jsem musela hned otevřít další díl. Knihy Této autorky mohu jen doporučit. :-)

SoniaShadow
17.10.2015

Miluju Richelle a její styl psaní. Ten svět, který vytváří.. I když jsem nečetla VA a byla jsem na tom filmu, v knize se orientuju (když přijde na nějaké řeči okolo VA). Tuhle sérii jsem si hodně oblíbila a jsem nadšená ze čtení ostatních dílů - ještě že jsem si půjčila všech 6 :D Sydney a Adrian jsou fakt skvělí a v Indigovém kouzlu ještě víc! :)

PandaGirl
17.08.2015

Kniha byla pro mě naprosto strhující. Vážně jsem se u ní bavila a doslova jsem se od ní nedokázala odtrhnout. To možná dokazuje to, že mi na přečtení stačil pouhý den. A už teď mám absťák po Sydney a Adriánovi. Musím říct, že ti dva mají mezi sebou úžasnou chemii. Dlouho jsem se u knihy takhle necítila.
Asi SPOILER? - Všimla jsem si, jak někteří píší, že je Sydney blbá a že jí nechápou (viděla jsem to už na několika stránkách). Upřímně? Já jí chápu. Celý život žila podle jistých pravidel a přesvědčení. Zná tresty za to, když je poruší. Navíc má v sobě dost silně zakořeněný strach z Nápravných zařízení. Podle mě jí na začátku Keitha neukázali, jen tak bezúčelně. Naprosto chápu, proč se na konci tak zachovala. Jsem na její straně, i když se prostě těším, až budou spolu s Adrianem (silně v to doufám :D)

ElisR1
17.08.2015

Vtipnější, než první díl. Richelle prostě umí psát, víc není co dodat.

Roselunda 1928
01.07.2015

Adriana fakt zbožňuju, ale nechápu, proč je Sydney tak blbá.( Chvílemi jsem si musela připomínat, že to není Rose :D) Jo, a Brayden je divnej.

mišule5
19.06.2015

Další skvělé pokračování u kterého se nedá odlepit. Sydney je mi čím dál víc sympatická a líbilo se mi jak se s Adrianem sblížila. :3

kacaaba
04.06.2015

Tak pokračování se povedlo. Hezky se to četlo, těším se na další díl.

maja1109
31.05.2015

Můžete mi za:
A) někdo prosím doporučit stránky, kde najdu Zlatou lilii od 19. kapitoly do konce???
B) někdo moc prosím podrobně popsat konec Zlaté lilie
nemůžu najít 19. a další kapitoly. DÍKY MOC !!!!!!
Mája

pink_ivy
30.04.2015

Bloodlines pro mě mají určité kouzlo. První díl jsem si zamilovala a druhý se mi líbil ještě víc. Sydney a její averze k cukru je snadno oblíbitelná a Adriana zbožňuju už dávno a dohromady jsou jejich pasáže skvělé. Jen ten konec.. Ach Sydney, já na to čekám celou knížku a ty zdrhneš :D Jinak nová postava Angeliny je taky výborná, ze začátku jsem z ní nebyla úplně nadšená, ale když hodila po ten reproduktor po té kapele, tak si mě získala :D Na celé knížce mi osobně nejvíc vadil Dimitri, tu postavu prostě fakt ráda nemám. Ale jinak se nemůžu dočkat dalšího dílu. 5*

1v8na
02.04.2015

Jednoduše super!!! Velmi mě zarazilo, že alchymisté schovávají před Sydney nějaké informace. Nemůže věřit ani vlastnímu druhu. Navíc se zamilovala do Adriana, což si nechce připustit.

24.02.2015

Jako vždy skvělí příběh. Jsem šťastna, jak to dopadlo se Soňou, ale sklamaná, jak to dopadlo mezi Sydney a Adrianem. Doufam , ze se na konec dají dohromady.

Ivy
31.01.2015

Začátek knihy měl trochu pomalejší rozjezd. Ne, že by byl napsaný hůř nebo méně zajímavěji než zbytek, ale chybělo tam trochu té akce. Když jsem se přehoupla přes polovinu všechno to nabralo jiné rozměry a druhou polovinu knihy jsem přečetla během pár hodin, kdežto tu první jsem četla několik dní. Než jsem se pusitla do knihy Sydney jsem moc k srdci (tak jako Rose a Dimitrije) přirostlou neměla. To se po dokončení knihy změnilo. Vážně, jsem zvědavá kam se bude ubírat další díl. Zdá se, že spisovatelkou toho umí mnoho ale jedno, co svede jistojistě nejlíp je vzbudit zvědavost na posledních stránkách knihy.
P.S. Na můj vkus tam bylo málo Dimitrije :( :D.

Arianne
18.01.2015

Velmi zdařilé pokračovaní, rozplétáme více intriky alchymistů, Sydney je velice sympatická postava - je loajální vůči svému "druhu", ale to jí nebrání rozhodovat sama za sebe, co je dobré a co špatné.
Autorka navíc velmi zdařile začleňuje postavy ze série VA a zároveň drží linii nového příběhu, takže nedochází k žádnému "nastavování" původní série.
První díl jsem četla jen ze zvědavosti, ale další pokračování si mě rozhodně získalo.

Samira
09.12.2014

Takhle série si mě naplno získala, nevím, co bych měla chválit dřív. Ústřední dvojici miluji, ale i všechny vedlejší postavy mají mé sympatie, jako celek je to prostě skvělé. Chytrá, mírně detektivní zápletka, spousta vtipu a stále nové děje. Jedná se však o silně návykové čtení, takže bych nejraději hned četla dál.
Doporučuji!

Strify
03.12.2014

Konečně se něco rozjelo, super :-))))

Adele02
01.11.2014

No to si ze mě děláte prdel!!?? Co to jako mělo být???

vaili
26.09.2014

Už se to rozjelo, takže opravdu lepší a lepší díl od dílu :)

Betnka81
17.08.2014

Další skvělí díl :D

Tereza.Dandova
07.08.2014

Dokonalá knížka. Jen jsem se těšila na scény s Rose..

Kyta
17.07.2014

O Sydney jsem u prvního dílu neměla zrovna dobré mínění. Po dočtení druhého dílu musím ale říct, že jsem se nehorázně spletla. Myslela jsem si, že po VA si žádnou postavu neoblíbím tolik jako Rose, ale Sydney? Rozhodně teď patří mezi mé oblíbené a beru zpátky všechno špatné, co jsem o ní kdy prohlašovala!! Obdivuju na ní její chytrost a přátelskou povahu, dokonce i její lepší přístup k vampýrům. Na celé knize se mi líbilo její sbližování s Adrianem. Samozřejmě i jeho si díky jeho smyslu pro humor oblíbí každý. Myslím, že na to jeho konečné přiznání jsme čekaly všechny; já jsem si to přečetla dokonce i víckrát, protože to bylo tak sladké!! Já docela chápu Sydneyinu reakci vzhledem k jejímu postavení, ale už vůbec nechápu, jak mu dokáže odolat. Přesto ze srdce doufám, že se to mezi nimi v příštích dílech ještě dovyvine. :)

Tenhle díl se mi zdá lepší než první už kvůli novým postavám, větší akci a originálnímu humoru. Knihu jsem doslova hltala a myslím, že se autorce hrozně moc povedla. Každá její napsaná kniha jen dokazuje, jaká je to skvělá spisovatelka!! Já bez váhání dávám 5* a doporučuji!!

erga
06.07.2014

Tenhle díl se mi líbil více než první. Sydney mě hodně oslovila a jsme si v mnoha ohledech strašně podobné. Strašně se mi líbí ona a Adrian. To napětí mezi nimi a na to, co se stalo na konci knihy jsem čekala celou dobu a ona pak odejde...

Baruš1118
11.05.2014

Musím souhlasit s ostatními.. tento druhý díl byl lepší než první :) Byla v něm větší akce, dokonce už i to jiskření mezi Sydney a Adrianem :) No prostě bomba :D Nejvíc se mi líbí na téhle knížce.. to větší sbližování se :) Jak už jim Sydney pomalu, ale jistě věří a má čím dál tím více ráda všechny, kteří jsou do celé té záležitosti s ukrýváním Jill, zapojení.

Jednoznačně mohu doporučit :)