Rubínový kruh

Rubínový kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211250/bmid_pokrevni-pouta-rubinovy-kruh-QdF-211250.jpg 4 596 85

Bývalá alchymistka Sydney se svým vampýrským novomanželem Adrianem nachází útočiště na morojském královském dvoře. Vytoužený klid se ale nedostaví: oba je ničí soužití s Adrianovou matkou a nenávist okolí. Nejhorší je ale vědomí, že kdosi unesl jejich kamarádku Jill, a oni s tím nemůžou nic dělat. Vlastně můžou... pokud se odhodlají riskovat vše, na čem jim záleží. Touha po spravedlnosti nakonec převáží. Sydney a Adrian se vydávají hledat ztracenou kamarádku, na jejímž životě závisí osud všech Morojů. Kdyby totiž Jill jakožto jediná královnina příbuzná přišla o život, musela by královna odstoupit. A právě o to nepřátelům jde. Svět, jak ho ještě donedávna znali, se mohutně otřásá v základech. A oni dva jsou jediní, kteří tomu můžou zabránit.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Domino

The Ruby Circle , 2015

ElizPetrova
06.01.2023 3 z 5

Nebudu lhát, docela se mi bude po světě, který zde Richelle Mead vytvořila, stýskat. Už dávno nejsem cílovka, nicméně obě dvě série, jak Vampýrskou akademii, tak Pokrevní pouta jsem si užila. U této knihy mě bohužel trochu zklamalo zakončení, přišlo mi to takové celé uspěchané, nedotažené. Ale i přesto se s hlavními postavami loučím nerada. Série Pokrevní pouta za mě super, nelituji přečtení.

LanaBear
29.08.2022 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Stejně jako u VA, ani u PP jsem nedokázala odhadnout, co si pro nás Richelle na konci přichystá.

A panebože, ona toho přichystala SPOUSTU. Nechci tady vypisovat spoilery, ale byla jsem snad ještě překvapenější, než když se z Dimitrije stal Strigoj.

Pokrevní pouta se stala sérií, ke které se budu ráda vracet i teď v dospělosti a kterou chci mít ve své knihovně. Sydney byla hlavní hrdinka mého gusta, klidnější než trochu infantilní Rose, ale stejně zábavná a inspirující. Lepší závěr si pro ni nedokážu představit.

Týna24
08.06.2022 5 z 5

Moc krásné ukončení série, jak této tak i Vampýrské akademie, za mě byla tato série o malinko lepší než VA.

cukrovka
14.08.2021 4 z 5

Pěkné zakončení celé série. Příběh plný zvratů, napětí, magie a přátelství.

Karoli282
19.03.2021 5 z 5

Skvělé zakončení. Spousta věcí mě opravdu mile překvapila. Celkově musím říct, že byla tato série zakončena úžasně a já jsem si při čtení tohoto dílu užívala každou stranu, stejně jako u předchozích.

marianna7090
19.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Dlho som sa vyhýbala tejto knihe lebo som nechcela opäť opustiť svet Upírskej akadémie. Rozhodne Pokrevní pouta nemali také kvality ako Akadémia, avšak som nebola úplne sklamaná. Rovnako aj záver série nebol ako Posledná obeť, ale mal aj svoje kvality. Avšak sa mi občas nepáčilo ako autorka udalosť dvoch dní vedela opísať do polstranového odseku akoby sa už veľmi rýchlo chcela cez veľa udalostí dostať ku koncu. Tiež sa mám celkom výhrady voči smrti z jednej z postáv. Akože,... Prečo vôbec? Načo? Plus to, že tá nemenovaná osoba v takom stave v akom bola, stále dokázala bežať pred strigojmi bolo pravdepodobne to najviac fantastické na celej knihe. Tiež nám Richelle odoprela pár odpovedí na záver. Bol odoprený konečne ten zákon, ktorý núti mať panovníka nejakého príbuzného? Čo Christian? A jeho teta? Mala Soňa deti s Michaelom? Kde žije Adrianova matka? Čo jeho otec? A ten liek proti strigojom? A ďalších asi milión otázok, ktoré mi hneď neprídu na myseľ. Rozhodne dúfam ešte aspoň v nejakú maličkú, krátku poviedku, ktorá mi dá všetky moje odpovede, ktoré potrebujem nutne vedieť k životu.
Ale aj tak, drahá Richelle, ďakujem za všetko.

Eponka
25.12.2020 5 z 5

Prostě tyhle knížky se čtou sami ❤️☺️.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Další podařená série od Richelle Mead. Četla jsem od ní všechno co vyšlo a vždycky se mi to líbílo :-) stejně jako u VA je to spíše pro mladší ročníky, ale to mi nevadilo :-) Jen mě mrzí , že jsem si to nemohla přečíst, když jsem já byla ten mladší ročník :-)

Audrina
22.08.2020 4 z 5

Důstojné zakončení celé série, Pokrevní pouta mám o chlup raději než VA, a to především díky postavám Sydney a Adriana.

Cress
29.07.2020 5 z 5

Dokonalost. Lepší zakončení série být nemohlo a ten epilog?! Celý tenhle svět mi bude pořádně chybět a mám v plánu se k němu někdy vrátit. Richelle Mead je bohyně a potřebuju více jejich knih.

vladka16
07.07.2020 5 z 5

Celá série se mi líbila.Podezřívám paní spisovatelku,že se se všemi dobře zná a popisuje nám jejich příběhy.Nebo,že by to byla jen její fantazie?Možná,možná,možná....

Catyna
11.06.2020 5 z 5

Parádní série

Charmedka
07.03.2020 4 z 5

Začátek byl docela pomalý a bohužel musím říct, že i docela nudný, stále dokola o tom samém. To se spravilo hned poté, co Sydney vyklouzla ze dvora a vydala se po stopách Jill. Kniha byla plná cestování, protože stopy skupinku vedly sem a tam. Nechyběla spousta magie, kterou Sydney ovládá a která mě vážně bavila.

Naopak mě moc nebavil romantický vztah mezi Adrianem a Sydney, tedy ne přímo jejich vztah, ale neustálé kňourání a pochybnosti o manželství. Tohle mi vážně nesedlo a trošku kazilo dojem z celé série.

Čím to ale kniha zachraňovala, tak humorem a velmi jsem ocenila docela velký prostor pro Rose a Dimitrije. Tuhle dvojici zbožňuji. Ono i celkové zakončení stálo za to. Všechny ty informace, novinky a nastíněný osud postav, palec hore.

Pejuška
06.10.2019 5 z 5

Ano, ano a ještě jednou ano. Dočetla jsem sérii Pokrevních pout, a musím říct, že mě neskutečně bavila. Musím souhlasit s tím, že nejlepší a nejsilnější byl díl pátý, ovšem bez těch ostatních by nebyl takový, jaký byl.
Jsem ráda, že v šestém díle se uzavřeli dějové linky, jen otázka okolo strigojů a éteru zůstala nevyřešená.
Všeobecně ale musím říct, že byla série skvělá :)

DannyLady
03.02.2019 5 z 5

Závěr série mě bavil. Svázalo se hodně volných konců k sobě a myslím, že jsme dostali uspokojivé zakončení. Nejlepší díl za mě byl 5. Stříbrné stíny. Myslím si, že VA se mi líbila o trošku víc, ale tam přece jen byly trochu silnější postavy. Ale pokrevní pouta jsou také povedené a jednou si je moc ráda přečtu znovu. Co mě ale rozzuřilo do nepříčetnosti je otevřená dějová linka s Declanem. Celou sérii se vlastně řešila záchrana strigojů a obecně vampýří rasy. Pořád probíhaly pokusy a nakonec objevil Adrian klíč s éterem v krvi, ale tato stopa nakonec vychladla a oni se ocitli ve slepé uličce. Všechno se ale změnilo, když na svět přišel Declan, který je klíčem ke všemu. Ale tím samozřejmě je kniha ukončena a my se můžeme jen modlit, jestli nám na to dá někdy Richelle Mead odpověď.

Okoslav
25.12.2018 3 z 5

Poslední díl by měl být velký. To tenhle není. Zato se v něm sbíhají snad všechny dějové linky z předchozích pěti dílů, včetně těch, na které už jste nejspíš dávno zapomněli. Obzvlášť velkou radost budou mít fandové Dimitrije a Rose a Vampýrské akademie všeobecně.

Gabriela456
12.08.2018 5 z 5

Boží knížka. Miluji Adriana a Sydney

janebeauty9860
23.07.2018 5 z 5

líbil se mi úplný závěr knihy

Anonymní
31.03.2018 5 z 5

Začátek knížky mě nijak moc nezaujal, ale pak se děj trošku "rozjel" a knížka se mi moc líbila. Jsem ráda, že spisovatelka neusekla konec jak to některé dělají.. takže za mě super

Andynka
29.03.2018 5 z 5

Krásné uzavření série. Bylo těžké rozloučit se s tímhle světem.