Pohádky vánočního zvonku

Pohádky vánočního zvonku https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11590/bmid_pohadky-vanocniho-zvonku-vyU-11590.jpg 5 32 12

Tyto pohádky mi, drahé děti, vypravoval jeden vánoční zvonek. Je už starý, oprýskaný, trochu chroptí a občas úplně ztrácí hlas. Ale když už se na posledních zbytcích jeho stříbra odrazí plaménky štědrovečerních svíček, vypadá vždycky jako nový, a když přivolává děti k stromku, zní jeho cinkot jako andělský zpěv. To proto, že je nejšťastnější, když se v dětských očích rozsvítí záře štěstí. A protože i já mám ten pohled nade všecko rád, myslím, že jsem vánočnímu zvonku dobře porozumněl a napsal jsem jeho pohádky tak, jak mi je vyprávěl: s láskou a pro vaši radost.... celý text

etranger
11.12.2021 3 z 5

Kdysi jsem tuto knihu dostal jako vánoční dárek. Zajímavé je se k takovým knihám po letech vrátit a číst je znovu a jiným (dospělým) pohledem. Jen málo z těchto příběhů tematicky souvisí s vánocemi a ilustrace jen málo korespondují se sociálními/socialistickými tóny tohohle vánočního zvonku. Hezké jen hezké příběhy které většinou neuvíznou v paměti.

Abukšákul
08.03.2021 5 z 5

Tolik let jsem ji měla, již od svého dětství a nikdy nepřečetla. Až teď svým dětem a moc se nám líbila.

maminkoutek
09.02.2021 4 z 5

Kniha přináší soubor 12 originálních pohádkových příběhů. Pohádky jsou humorné a čtivé, a to navzdory tomu, že obsahují místy také zastaralá slova a slovní spojení (autor žil v letech 1909-1997).

hrdlickova_61
31.03.2019 5 z 5

Knížka, kterou jsem znávala skoro zpaměti. A podílejí se na tom i obrázky Milady Marešové, že jsem ji měla (a pořád mám) tak ráda. Těším se, až si přečtu i nové vydání, kde jsou pohádky v původních verzích psaných pro dceru pana Kožíka.

witiko
10.01.2019 4 z 5

Všeobecné nadšení z téhle knížky asi úplně nesdílím. Hodně jí prospívají nádherné ilustrace posledního vydání z roku 2012. Teprve ty knize dávají skutečně vánoční atmosféru, protože z dvanácti příběhů má vánoční tematiku nanejvýš polovina. Naše děti knížka bavila (je opravdu dobře, občas i vtipně napsaná), ale často se po přečtení podivily "Ale vždyť to vůbec nebylo vánoční!". Jistě, dalo by se říct, že všechny příběhy mají poselství a sdělují hodnoty, které hlavně o vánocích jsou důležité. Ale to by se nakonec dalo říct úplně o všech pohádkách. Zatímco nám rodičům se moc líbí ilustrace, dětem kupodivu moc nesedí, protože jim připadá, že se na nich "všichni tváří nějak naštvaně". Ačkoli nejnovější vydání je vlastně původní necenzurovaná verze (asi se dost liší od vydání předchozích), přeci jen je tu otisk doby 50. let. Dárky tu dávají rodiče, nicméně Ježíšek a andělíčci jsou tu k tomu, aby se dárky dostaly tam, kam patří, a aby obalili nadělené dárky "nebeskou září". Chytrý pokus čelit dobové ideologii.

Kíťovec
22.01.2018 5 z 5

Také přečteno vydání z Albatrosu s předmluvou Kožíkovy dcery... Během Vánoc jsme si s touto knihou zpříjemňovali večery. Opravdu hřejivé, originální, nápadité pohádky. Mohu vřele doporučit :)

Magdalena5
16.06.2017 5 z 5

Přečteno 1. vydání z Albatrosu 2012 s předmluvou Kožíkovy dcery, dle poznámky asi poněkud jiné než vydání z roku 57. Nemohu posoudit, nečetla jsem.
Toto Albatrosovské vydání úžasné, nádherné pohlazení.

Petrstik
04.01.2017 5 z 5

Nádherné a originální vánoční pohádky.

Mateřinka
19.12.2013 5 z 5

Úžasná knížka pro dušičku.... maximální nadšení

bai.Cerna
28.08.2011 5 z 5

Opravdu kouzelné pohádky, nejkrásnější pohádková knížka, která se mi dostala do rukou.

GepardLady
27.12.2010 5 z 5

Kouzelná knížka. Nejsou to jen vánoční pohádky, ale každá z nich má tak velké kouzlo a vyzařuje z ní tolik lidského tepla, že k vánočním pohádkám patřit může.

Kasmia
30.11.-0001

Dobrý den, tuto knihu sháním již 20 let, kdysi se nám ztratila při stěhování, byla bych ráda, kdybyste mě kontaktoval/a, ráda bych byť jen kopie pohádek z kopírky. Děkuji. Mnohokrát. Kasmia email: kamila.dvorakova@kpz.cz