Pohádky matky husy

Pohádky matky husy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49889/bmid_pohadky-matky-husy-80z-49889.jpg 4 21 3

Štěpinambura
Štěpinambura
05.04.2023 5 z 5

Nádherně olustrovaná a milá kniha!

RonnieSmithx
RonnieSmithx
08.01.2023 5 z 5

Ačkoliv je to kniha napsaná intencionálně pro děti, tak bych si dávala velký pozor na to, co jim vlastně čtu. V první pohádce se vyskytuje psychické týrání, v druhé zvláštní vztah otce a dcery a třetí je vtipná sama o sobě. Jako dospělému člověku se mi dílo velmi líbilo, protože je zajímavé srovnávat příběhy s verzemi od jiných autorů. Nejvíc mě ale zarazil Modrovous, o kterém jsem nikdy předtím neslyšela. Děj měl velmi fascinující a krvavý obrat, protože kdo by čekal, že někdo napíše pohádku inspirovanou sériovým vrahem. Naučení byla taky velice zábavná - asi nejvíce mě zaujalo to s kráskami, které smí oslovit kdejaký ohava.

dzejnyka
dzejnyka
30.11.-0001 4 z 5

Pri spomienke na túto knihu sa musím smiať. Kapitola o Modrofúzovi by mohla ašpirovať na "Thrillery pani husi" alebo niečo podobné. Keby ma v detstve strašili touto "rozprávkovou" postavou, asi by som bola bez odvrávania jedla aj cviklu (alebo dokonca dukátové buchtičky). Našťastie rodičia to asi nečítali.