Pohádky (54 pohádek)

Pohádky (54 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2514/bmid_pohadky-54-pohadek-g68-2514.jpg 4 53 9

S touto překrásnou knihou se ocitnete v kouzelném pohádkovém světě, kde vždy nakonec dobro zvítězí nad zlem a špatné činy jsou po zásluze potrestány. V knize na vás čekají pohádky: Statečný cínový vojáček, Sněhová královna, Malá mořská víla, Červené střevíčky, Ošklivé káčátko, Starý dům, Brouk, Malenka, Křesadlo, Slavík, Císařovy nové šaty, Princezna na hrášku.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Brio

martinaandulka
05.11.2020 4 z 5

Poprvé jsem přečetla pohádky Chrise Andresena,mnoho jsem znala zfilmované a ted jsem mohla porovnat originál.Pohádky z veliké části se líbily,ale pár pohádek mi úplně nesedlo a nečetli se mi svižně.To,ale nemění fakt,že patří mezi velkého pohádkového spisovatele.

n.ezn.amy
07.07.2020 5 z 5

Dnes již klasické pohádky, u kterých by se některé děti mohli i začít bát. Jsou zde klidné pohádky ať je to Hloupý Honza nebo Císařovy nové šaty, ale pak i drsnější jako Sněhová královna nebo Cínový vojáček. Celkově ale jsou pohádky výborné a skvěle napsané

Monika1717
20.06.2020 5 z 5

Krásná kniha pohádek pro dospělé. Vždycky, když jdu kolem rybníka,kde plavou labutě, vzpomenu si na pohádku o ošklivém kačátku. Nejraději mám tu o křesadle a o princezně na hrášku.

m_martina
24.05.2020 4 z 5

Andersenovy pohádky jsou na můj vkus až moc reálné, ocení je spíš dospělý čtenář než dítě.

Slůník
16.11.2019 5 z 5

Bez přečtení této knihy se nelze obejít!

WendyWriter
07.08.2019 3 z 5

V knížce jsou spíše známější Andersonovi pohádky,ale v každé najdeme nějáké poučení.Žádná pohádka není příliš dlouhá a pro děti je rozhodně dobrá

nicolettkaa
28.03.2018 5 z 5

Andersenův svět pohádek je povětšinou hodně těžký, drsný, místy až drastický a ne vždy vše dobře dopadne. Alespoň se to takto daleko víc blíží k realitě.

V pohádkách jsou vykresleny různé lidské povahy, poselství a odnáším si z nich více než z "obyčejných" pohádek.

Některé pohádky jsou skvostné, některé horší a některé alespoň zachraňuje úžasná ilustrace pana Trnky.

MOu598
18.07.2017

Četla jsem v květnu 2007. Podle mých poznámek:
Pohádky nejsou jen o pohádkových bytostech, nebo o lidech, ale často o věcech. Některé jsou spíš pro dospělé, některých jsem se jako dítě bála.
Citát:
"Každý je chytrý, po činu."

Etelea
03.01.2017 5 z 5

Překrásné, ale smutné. U mě jednoznačně vede Statečný cínový vojáček.