Pod nekonečnou oblohou

Pod nekonečnou oblohou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4 633 137

Nebe série

První díl futuristické postapokalyptické trilogie. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Under the Never Sky , 2012

uzivatel83509
26.03.2024 1 z 5

Asi nejsem cílová skupina, protože od příběhu - podle obsahu a také komentářů - jsem čekala něco úplně jiného... příběh mě nebavil, nemohla jsem se pořádně začíst, ztrácela jsem se... kdybych později nepřeskočila pár odstavců a stran, knihu bych nedočetla... upřímně nechápu, proč má kniha tak dobré hodnocení.. do dalšího dílu se rozhodně nepustím, jsem ráda, že mám za sebou tento...

luutha
23.07.2023 3 z 5

Vrátila jsem se k téhle sérii, abych ji po letech konečně dočetla do konce a prvním dílem jsem si musela připomenout, čím mě kdysi tak zaujala. Už nějaký ten pátek nejsem cílovou skupinou čtenářů (věkově i žánrově) a na takový "jednodušší" styl psaní jsem si musela zvykat a představit si, že jsem zase o deset let mladší. Některé zdlouhavé pasáže náhodných proudu myšlenek hlavních postav jsem v rychlosti projela očima, protože hlavní dějovou linku tím nijak neobohacovaly.
Děj sám o sobě je docela jednoduchý a má v sobě pár nedostatků - třeba nelogická vysvětlení, chudý pilíř historie, o který se kniha opírá a hrozně moc postav, která by tam nemusela ani být, protože pro rozvoj děje nejsou důležité.
Co si autorka mohla odpustit, byly ty šíleně kýčovité scény a fráze, které mě vnitřně bolely. Úplně jako kdybych to viděla v céčkových romantických filmech, brr. Ale přes všechny ty nedostatky se mi líbil vývoj vztahu Árie a Peregrina. Avšak stále tápu jestli knize dát lepší 3 hvězdy nebo horší 4 hvězdy.

P.S.: Kniha před tiskem očividně neprošla řádnou korekturou, protože jak zde bylo zmíněno - ta hromada chyb šíleně bila do očí. :(

Kexina
12.02.2023 4 z 5

Hodně jde poznat, že cílovou skupinou jsou mladší čtenáři, resp. dívky. Autorka tak více pozornosti věnuje lince "lovestory", než samotnému fantasy světu. Některé prvky dobře vybudovaného světa proto zůstávají nedotažené do konce, chybí jim logika, nebo vysvětlení. Přesto je to příjemné oddechové čtení a určitě v knihovně sáhnu po dalším dílu.
Jen mi vadilo dost velké množství překlepů a chyb, to opravdu dovedlo zkazit požitek že čtení.

Jeninas
08.01.2023 4 z 5

Árie je naivní skleníková kytka dosud skrytá pod kupolí, Perry pak ve všech ohledech pravý opak. Líbilo se mi, že se zpočátku fakt nemuseli a jak se jejich vztah postupně vyvíjel. Naopak Áriiny schopnosti se vyloženě zázračně zlepšily pobytem u Maroona. Podle mě by příběhu prospělo, kdyby byla hlavní hrdinka nadále trochu nemožná. Nebo měla autorka zapracovat na popisnosti - některé napínavé situace jsou vyloženy velmi zkratkovitě. Je to pěkná fantasy/sci-fi pro náctileté holky: nic zbytečně překombinovaného, milostná linka, rychlý děj.

MišusWinner
10.11.2022 5 z 5

Příběh byl stylem fantasy, ale částečně bych i rekla trochu jakoby do budoucnosti s tim jak technologie jdou dopředu. Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začala orientovat co a jak je myšleno nebylo nic vysvětleno prostě najednou byl děj, ale po pár stránkách pochopeno. Velice zajímavý příběh s tím že člověk pořád čeká co se objeví nového, jestli to zvládnou. Konec hodně otevřený takže doufám že v dalším díle to bude navazovat.

vlkove
08.01.2022 3 z 5

Ty jo. Věřím, že kdybych knihu četla tak před 7 lety, určitě by se mi líbila. Bohužel už mám v žánru načteno spousty a spousty knih a tato mi z nich vychází jako slabší průměr. Málo propracované, postavy nesympatické a celkově příběh hodně klouže po povrchu.
Věřím, že kniha se bude líbit hlavně těm, kteří v žánru nemají načteno mnoho knih.

Reniee
07.01.2022 5 z 5

Fantasy je můj oblíbený žánr, takže mě tato kniha nadchla. Zpočátku bylo těžké zorientovat se v nových slovech a podobně, ale to jen na začátku, pak se člověk chytne.S chuti čtu druhý díl.

jitka_dankova
22.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle postapokalyptická romance pro mne byla příjemným a osvěžujícím překvapením. Kniha je opravdu čtivá, nechybí jí spád a romantická linka je pěkná. Postavy si člověk snadno zamiluje, určitě se k tomuto prvnímu dílu budu vracet.

Ze začátku jsem akorát hodně bojovala s nedostatkem popisných částí. Já vím, že by zdržovaly, ale prostě v knize bylo hrozně moc nových pojmů a já absolutně nevěděla, co znamenají a jak si mám představit třeba ty bouře a ta místa apod. Chybělo připodobnění do "normálního" světa, aby se člověk chytl. To je krapet vada na kráse jinak pěkné knihy.

[SPOILER] Co se týká dalších pokračování série, tak za sebe musím říct, že jsem je jen rychle přečetla (děsně špatně se shání, je to "podpultovka", musíte z druhé ruky, knihovny, nebo pokoutně přepsané online verze), abych věděla, jak to dopadne. Ale byly prostě plné umírajících milých vedlejších postav, krapet depresivní a bylo tam hodně utrpení a protahovaných problémů, byť to ve výsledku vlastně dopadlo dobře. Takže vracet se budu jen k tomu prvnímu dílu, který byl ještě celkem milý a nenesl se v takové posmutnělé náladě. Je to rozhodně kniha, ke které se dá vracet a číst ji vícekrát.

nikiss76
01.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Překvapivě se mi kniha velmi líbila a hlavně mě neustále nutila otáček stránky a číst dál a dál. Žádné velká omáčka na začátek, v podstatě byl čtenář hozen přímo do děje, což mi vyhovovalo. Líbil se mi nápad a celkové uchopení příběhu. Kniha byla velmi čtivá a já rovnou začínám druhý díl.

Jass
10.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Tahle knížka patří mezi ty, ke kterým se pravidelně vracím, když potřebuju vypnout a odpočinout si. Částečně je to určitě tím, že ji mám doma (tuším, že to byla výhodná koupě z Levných knih), ale částečně taky tím, že je jednoduše a pěkně napsaná, příběh je relativně přímočarý, ale prostředí je natolik zajímavé, že si udrží vaši pozornost (i když se taky nejedná o něco extra originálního, ale co...). Zajímavé je, že i když jsem první díl četla nespočněkrát, druhý a třetí jsem tuším četla jen jednou - trochu mě to láká, přečíst si i je znovu, ale vím, že se mi nelíbili tolik jako díl první a celkově je příliš mnoho jiných knih, co si nutně potřebuju přečíst :D
Tenhle komentář je jeden velký bordel, tak to zkusím ještě jednou... víc než cokoli jiného je tohle asi romance, romantická linka je tu vážně silná a za mě moc pěkně napsaná, i když v jedné chvíli je tam možná trochu skok... na druhou stranu, zážitky blízké smrti skutečně upevňují vazby mezi lidmi XD Celý příběh je za mě moc příjemně napsaný, všechna dramata působí přirozeně a ne vykonstruovaně. Prostředí se mi taky moc líbilo - souhlasím s přirovnáním k Ptačímu zpěvu od Megan Spooner, i když mě se osobně tahle série líbí víc. Všechno je to napsáno jednoduše a čtivě, já bych asi někde ocenila trochu hlubší vhled, ale chápu, že je to pro mladší ročníky...
Mezi zajímavé otázky, co se tu objevují je otázka "domluveného manželství" nebo respektive spíš obchodu s rodinými příslušníky... V tomhle ohledu pro nás může být zajímavé, že s provdáním sestry proti její vůli protagonista souhlasí, zatímco s darováním synovce na výzkumné účely ne (přičemž synovci to vlastně zachrání život)... Celkově mi ale nepřijde, že by kniha vzbuzovala mnoho "filosofických a etických dilemat", jak se nás snaží přesvědčit anotace...
Jinak zajímavé pozadí této sérii dodávají i dvě doplňující povídky, které pokud se nepletu v češtině nevyšly (leda by vyšly jako součást některé knihy, případně mě opravte...). Pro tuhle knihu je to hlavně "Liv and Roar", která nám dává pozadí nejen ke vztahu Liv a Roara, ale ukazuje nám z nového úhlu i Perryho. A pak je to novelka, která se věnuje Brooke - která mi nepřišla až tak dobrá, ale ráda jsem s ní těch padesát stránek strávila...

Zuzi_cte
22.07.2021 5 z 5

Páni, jak jsem mohla chodit tak dlouho okolo téhle serie a nepustit se do ní? Nečekala jsem nic a dostala tolik! Bylo to úžasný, skvěle vykreslené prostředí, vztahy mezi postavami, zápletky. Perry a Arie - srdcovka.
Připomínalo mi to trochu serii Ptačí zpěv od Meagan Spooner a ta se mi líbila hodně.
Takže určitě doporučuji přečíst :)

petrulka
07.06.2021 5 z 5

Musím přiznat, že začátek mě malinko vyděsil. Vypadalo to na příběh, který mě prostě nechytne. Velmi jsem se mýlila. Neohrané téma, hlavní postava sympatická, neafektovaná. Ale hlavně, co se děje týče, od bouři v poušti paráda. Prostě paráda.

marianna7090
01.03.2021 5 z 5

Rozhodla som sa na rereading tejto knižky, respektíve celej série, keďže sa mi podarilo po rokoch zohnať tretiu, záverečnú časť. Od prvého čítania ubehol nejaký ten rôčik, možno aj 5 a ja som vôbec nebola sklamaná. Toto je naozaj veľmi kvalitná dystopia. Nemám jej čo vytknúť. Možno prekladanie mien v slovenskom preklade bolo dosť rušivé, pretože nie každý ten preklad bol vydarený.
Naozaj nerozumiem prečo je táto kniha taká nepopulárna. Je to obrovská škoda.

Ketfl
15.02.2021 5 z 5

Abych se přiznala, ten začátek byl na mě trochu náročnější na četbu a "prokousání" se dějem. Musela jsem si trochu zvyknout na úplně jiný svět, ale čím víc jsem v ději postupovala, tím víc jsem z knihy byla nadšená. Děj je popsán jednoduše, ale hezky plyne a pořád se něco děje. Neskutečně se mi zamlouval ten vývoj vztahu Árie a Perryho. Líbí se mi i ta věc s těmi smysly. Jsem velmi zvědavá, co autorka přichystá v dalších dílech.

Angels
24.01.2021 3 z 5

Zpočátku mi kniha přišla super, je čtivá a dobře se čte, ale pak se to pokazí tím, že se to stočí do klišé... Takže nakonec průměr, který nenadchne, ale ani neurazí.

vladka16
14.11.2020 5 z 5

První díl jsem četla s tím, že se nechám překvapit. A vyšlo to, líbilo se mi to, tak jdu na druhý díl.

Witness
21.10.2020 4 z 5

Docela příjemný scifi příběh s hezky fungujícím světem, určitě si přečtu další díl..

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Po přečtení této série jsem byla akorát naštvaná, protože jsem kápla zas na super autorku a ona napsala jen tyhle 3:-( no ale stály za to:-) těším se na další knihy

pajushka
30.08.2020 5 z 5

Série Nebe je jedna z malá knižních sérií, které jsem četla několikrát a nikdy se mi neomrzí. Velice jsem ocenila, že se konečně nějaká autorka vyhnula milostnému trojúhelníku, který je v dnešní době už skoro ve všech knížkách.
Zároveň se Árie a Perry staly mým nejoblíbenějším knižním párem.

Áža707
04.07.2020 2 z 5

Nevěděla jsem, co od toho čekat a řekla si, že to zkusím. Po prvních stránkách jsem nebyla nějak zvlášť oslovená, ale pak se to rozjelo a já v napětí čekala, co bude dál. Obě dvě postavy jsem si zamilovala, i když z počátku Ária působila nepříjemným dojmem. Svět i příběh mě nadchnul a má skvělý spád a dobře se čte. Je tam několik nečekaných zvratů. Trochu bych ocenila větší popis tohoto světa a nebo nějakou hlubší historii, třeba se dočkám. Rozhodně se těším na další díl a jsem zvědavá, co přinese.
⭐ 3.5/5

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi
brazilská, 1973
2012  83%Pod nekonečnou oblohou
2014  88%Do Poklidné modři
2013  83%Cesta věčnou nocí

Kniha Pod nekonečnou oblohou je v