Pod brněnskými věžemi

Pod brněnskými věžemi https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208353/mid_pod-brnenskymi-vezemi-208353.jpg 4 21 6

Známé i neznámé pověsti. Třetí a rozšířené vydání knihy, která potěší nejen obyvatele a návštěvníky moravské metropole a jejich děti, ale i milovníky tohoto oblíbeného literárního žánru.

witiko
01.10.2019 5 z 5

Milá, graficky pěkně udělaná knížka a bohatě ilustrovaná, i když ilustrace jsou možná až moc dětsky veselé, některým pověstem by slušel temnější výraz. Pověsti jsou řazené podle míst, takže knížka může sloužit i jako příběhový průvodce centrem Brna a po Špilberku (komentuji třetí rozšířené vydání z roku 2014). Autorka jako etnografka věrně napodobuje postupy a mluvnický styl lidových vypravěčů, což může některým čtenářům připadat trošku dětinské, málo dramatické nebo nedostatečně pointované, ale právě v tom má knížka své autentické kouzlo, půvab a lehkost.

mot33
04.01.2019 3 z 5

Takový průměr,zdálo se mi to takové už trochu jaksi natahované.

Tebby
10.09.2018 1 z 5

Moje hodnocení bych shrnula dvěmi větami z knihy:
Potrestaní karbaníci
Přihodilo se to už hodně dávno v kapucínském klášteře. Tehdy bývalo zvykem, že se o půlnoci mniši modlívali v kostele hodinky.

Kočičáci
30.07.2018 3 z 5

Zajímavé pověsti z města Brna doplněné hezkými ilustracemi.

essidaven
29.03.2018 3 z 5

Dnes jsem knihu "přečetla" jako kulisu k práci, protože se mi hodí do výzvy. Takový průměr, pověsti jsem neznala, ale myslím, že mi ani nijak neutkví v paměti. A paní, která knihu četla měla lehce uspávací hlas, takže to možná také dělalo hodně.

alzbeta4340
02.03.2018 4 z 5

Pěkně zpracované brněnské pověsti, vhodné ke společnému čtení rodičů a dětí. Texty nejsou přehnaně dlouhé, což je ku prospěchu věci. Některé z pověstí jsou notoricky známé, s jinými jsem se setkala poprvé.