Placená společnice

Placená společnice https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9498/mid_placena-spolecnice-Qui-9498.jpg 4 133 21

Elenora Lodgeová přijde po smrti svého nevlastního otce o veškerý majetek a ocitne se v zoufalé finanční situací, jež ji zavede do londýnské agentury, která nabízí chudým dívkám místa placených společnic. Právě tam se poprvé setkává s hrabětem ze St. Merrynu, který zajím neúspěšně hledá vhodnou ženu. St. Merrynovy úmysly jsou však čistě praktické – potřebuje rozumnou ženu s přiměřeným vystupováním, která by se během sezóny po několik týdnů vydávala ve společnosti za jeho snoubenku. Zatímco by falešná snoubenka na sebe poutala pozornost společenské smetánky a udržovala by vdavekchtivé dívky v bezpečné vzdálenosti, on by se mohl v klidu věnovat jisté obchodní záležitosti, kvůli které do Londýna přijel... když náhodnou potká v agentuře Elenoru, oheň v jejích zlatých očích ho zasáhne natolik, že jí udělá štědrou nabídku.. Nedostatek financí, ztráta předcházejícího zaměstnání a sny o nezávislém životě donutí Elenoru jeho nabídku přijmout. Ale ukáže se, že St. Merryn skrývá nějaké tajemství a Elenora brzo zjistí, že nové místo, které původně považovala za klidné a bezstarostné, bude mnohem nebezpečnějším dobrodružstvím, než by si kdy pomyslela. Hrabě ze St. Merrynu nakonec souhlasí s tím, aby se Elenora, o které předpokládal, že bude trpělivá a jemná společnice, stala partnerkou v pátrání po muži, který zavraždil jeho prastrýce. Navíc k jeho úžasu probudí v jeho praktickém srdci smyslnou vášeň, kterou v sobě tak dlouho potlačovat …... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Paid Companion , 2004

Senza Jenka
20.01.2024 4 z 5

Tak tohle bylo dobré. Některé prvky jsou přímo geniální. Některé na hlavu. Třeba ty nesmysly o lásce v prostředí domluvených ekonomických sňatků. Nebo její neustálé prchání do zahrady, či skleníku poté, co byla několikrát upozorněna, že nemá nikam chodit sama. A řeč o finanční výpomoci muži, který mu unesl snoubenku... hámoty!
Ale celkově je to hezky vystavěný a slušně, i když v závěru už celkem předvídatelně, vygradovaný detektivní příběh. Romantická linka se odvíjí na pozadí, jako jemný refrén.
Hlavní hrdinové jsou oba svým osobitým způsobem bystří, inteligentní, předvídaví, pragmatičtí a laskaví. Přítel a gardedáma vytváří spíše užitečné křoví.
Bavilo mě to.

pip11
12.06.2023 5 z 5

Další pěkné čtení od Amandy Quick. Příběh byl dobrodružný a svižný, takže fajn oddechový.

hankapimi
14.03.2023 2 z 5

Dala jsem na zdejší komentáře a vysoké hodnocení, ale byla jsem zklamaná. Moje první knížka od této autorky, ale zřejmě poslední. Chtěla jsem proložit četbu oddychovkou, ale Placená společnice byla až moc červeně romanticky oddychová... Vracím se pokorně k historickým příběhům !

Ála1968
25.10.2021 4 z 5

Na knihách od A.Quick jsem začínala a vlastně díky ní jsem si historicko-romantické romány zamilovala.Prostě za mě určitě skvělé.Hrdinky jsou většinou inteligentní a odvážné.Ani v této knize to není vyjímka.Bylo to krásné.

petulik330
09.07.2021

Originální nápad a téma románu. Muž si jde hledat snoubenku do agentury přesně jak řekl.
Kniha byla čtivá, obsahovala dost romantiky, trochu detektivní zápletky a také sem tam nějakou tu erotiku, což k těmto knihám asi patří. děj docela rychle odsýpal, padouch byl mistrně skryt pomalu až do konce.
hlavní hrdinka nebyla již mladou a najivní dívkou, která sotva vyrostla s dětských střevíčku, ale mladá sebevědomá žena, která věděla co již chce.
Co se týče hlavního hrdiny: byl to prototyp muže, který ví co je to mít čest, starost o rodinu jako hlava rodiny a také jaké to je chtít se pomstít.

Kudík
01.11.2020 4 z 5

Autorka sice část svých historických románů jede jak přes kopírák, ale přiznám se, že mi to vůbec neva. Hrdinky jsou standardně inteligentní a i přes problémy, které je provází, jsou na svojí dobu nadmíru statečné, přesně jako Elenora. No a Arthur Lancaster, hrabě ze St. Merrynu, byl jako typický autorčin hrdina, a to muž se silným charisma a pevnou tělesnou konstitucí, jehož slovo platí. Líbil se mi skrytý humor při jejich rozhovorech, a také jak zde autorka naložila s "krasavci". :) Jen ten doslovný překlad názvu je trošku zavádějící.

tanecnica
24.03.2020 4 z 5

Moje bujná fantazie čekala podle názvu trochu jiný žánr než čirou romantiku :-) To je tak, když se nečtou recenze...
Nakonec to byla milá odpočinková kniha s dějem zasazeným do dřívější doby, trochou napětí a spoustou romantiky. Už od začátku víte, jak to dopadne, ale vůbec vám to nevadí.
Ale obálka je fakt příšerná - jedno z témat Výzvy splněno.

moudivlacek
20.01.2020 5 z 5

Jsem spokojená, usměvavá, odreagovaná a naplněná krásnou romantikou příběhu. Když podivný hrabě hledá placenou společnici, vůbec nehledá erotiku, ale čas pro svůj úkol, který si dal. Eleanor a Arthur jsou rozdílné povahy, a přesto tak krásně podobné. Ona oheň a on voda, dva rozdílné živly, kteří když jsou spolu, rozum hraje prim a najednou i něco víc - něco nečekaného.
Prostě romantický příběh, jak má být. Určitě se k němu ještě někdy vrátím.

miruska1
16.11.2019 5 z 5

Ako vždy super. Autorka je prostě skvela a každá jej kniha stoji za přečtení

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Vím, že knihy od A.Q. jsou teoreticky všechny stejné (i když mi to vůbec nevadí, alespoň se nemusím dívat jak to dopadne:-)), ale tahle kniha patří mezi ty lepší. Arthur byl na rozdíl od ostatních hrdinů přívětivější. Příjemně strávený čas

alnahu
27.04.2018 3 z 5

Hrabě Artur Lancaster ,kterému uprchla snoubenka s jiným mužem, se rozhodne najít za ní přes agenturu náhradnici (společnici),která by ji mohla nahradit Dozvěděl se ,že tyto placené společnice jsou mnohem rozumnější a pro život praktičtější. A to ještě netuší ,že právě tam najde ženu svého života. Za mě také průměrná kniha.

Lembac
20.02.2018 5 z 5

Mně se knížka docela líbila. St. Merryn byl vně tvrdý jako skála, ale hluboko v něm vřela horká touha. Takové milovníky mám ráda. :-) Ani Elenora nebyla žádná křehulka, prostě rozumné a inteligentní děvče, které si trochu toho romantického štěstí v náručí mírně morousovitého hraběte plně zaslouží. Detektivní zápletka mě kupodivu docela zaujala, fakt jsem dumala, kdo může být tím nebezpečným zločincem bažícím po pomstě.
V celé knížce mě jen trochu iritovalo nadužívání slovesa brblat. Když už si milý hrabě něco pod vousy zabrblal po desáte, měla jsem chuť doporučit autorce/překladatelce nějaký slovník synonym, aby si rozšířila slovní zásobu. Tak ubručený totiž Arthur být prostě nemohl. :-)

EvikU.
06.04.2017 3 z 5

Příjemné pohodové čtení. Autorka má lepší knihy. Ale na zkrácení chvíle dobrá kniha.

Majdule
20.01.2016 4 z 5

V tomto příběhu přináší autorka k milostnému tématu napětí a detektivní rozměr. Nápad najít si manželku v agentuře na placené společnice (pozor, byly to slušné ženy, které dělaly společnost jiným ženám, předčítaly atd.) je originální, Arthur a Eleanora vášniví a já s nimi strávila příjemné chvilky.

Knižní střípky
04.12.2015 2 z 5

Stará, dobrá, historická Amanda Quick, ale přeci jen trošku slabší kousek dle mého názoru,umí psát větší pecky

kacaaba
23.06.2015 5 z 5

Další příjemné čtení na večer. Napínavý děj, romantika. Je od začátku jasné, jek to dopadne, ale stejně se to pěkně četlo. Historická romance z 19. století.

Kamiliana
07.02.2015 3 z 5

Ano, pěkné, dobré, průměrné :-) Výstižná věta shrnující obsah knihy od St. Merryna: Vím, že pokud jde o můj soukromý život, dělám něco špatně. Zdá se, že všechny mé snoubenky ode mne utíkají.

myšpulínek
02.01.2015

dobré čtení

Bet
15.05.2014 3 z 5

Pěkný příběh moc se mi líbila :)

kika 13
23.02.2013 4 z 5