Pilot a Malý princ

Pilot a Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210581/bmid_pilot-a-maly-princ-zivot-antoina-de-uVE-210581.jpg 5 84 12

Kniha o osamělosti, hledání krásy a smyslu života. Petr Sís s empatií, lehkostí a citem pro dobovou atmosféru vypráví příběh legendárního francouzského letce, dobrodruha a spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho (1900–1944). Mimořádně zpracovaný obrazový životopis sleduje rodinné zázemí, dětské sny, práci pro leteckou poštu i osudový poslední let nad Středozemním mořem. Je to portrét muže, jenž s oblibou četl i psal přímo v kokpitu letadla, odvážně překonával hranice dosud možného a zároveň zůstal velkým snílkem. Po celý život si v sobě uchoval zvědavé a hravé dítě – svého Malého prince.... celý text

Biografie a memoáry , Pro děti a mládež

Vydáno: , Labyrint

The Pilot and the Little Prince , 2014

kristyna.havlov
kristyna.havlov
23.07.2022 1 z 5

Četla jsem nádherné dílo od Exuperyho, čekala jsem, že by to mohlo být něco jako volné pokračování nebo něco na ten způsob jako Malý princ. Nevim, mě se kniha nelíbila, dávám jednu hvězdu za celkem pěkně ilustrace, ale kniha je za mě hodně slabá. Textu je tam opravdu minimálně, snad vždycky tak pět řádek na každé straně, hodně místa zabírají práve ilustrace. Kniha je opravdu jednohubka.

Renatka11
Renatka11
02.04.2022 5 z 5

Nádherné a nádherně poetické, skoro jako Malý princ sám. Knížky Petra Síse mě dostávají svým úžasně osobitým stylem, krásnými ilustracemi a zajímavými tématy a Exupéryho Malý princ je moje nejoblíbenější knížka vůbec, takže dávám 10* a všema deseti také doporučuju.

keny
keny
06.04.2020 5 z 5

Miluji tvorbu Petra Síse i jeho jako člověka. To je vždy takový snový pocit, pohlazení na duši, když otáčím stránky knih. A když si je prohlížím po druhé, po třetí, vždy objevím něco nového, něco nenápadně ukrytého v obrázcích. Legenda okolo autora Malého prince je tak záhadná, jeho život tak zvláštní, všechno to tajemno a něco nadpozemského má pan Sís ve svých kresbách. Vyletíte s Exupérym na noční let nad Atlantik a dotknete se hvězd.

triatlet
triatlet
31.10.2018 5 z 5

Listování nádhernými ilustracemi pro potěšení,
luštění krátkých doprovodných textů pro ponaučení.
Pro příznivce Malého prince příjemné pohlazení.
Tak jak Antoine de Saint-Exupéry kouzlil se slovy,
tak Petr Sís kouzelně kreslí tak,
že vykouzlí úsměv.

"Kdysi dávno, na samém počátku dvacátého století, se ve Francii
narodil chlapec, kterému bylo souzeno prožít velká dobrodružství.
(...)
Z chlapce jednou vyroste pilot. Bude psát o odvážných leteckých výpravách,
ale také o místech, jaká třeba najdete, když poletíte dost dlouho a dost daleko.
Co vlastně tenhle chlapec na Zemi našel? A co našel na nebi?"

essterkaa
essterkaa
01.05.2018 5 z 5

Nádherná kniha a překrásné ilustrace. Život Exupéryho byl velmi obdivuhodný a to ani nemluvím o tom všem, co tento úžasný autor po sobě zanechal. A právě tohle a ještě více je skryto v knize Pilot a malý princ. Knihu doporučuji milovníkům Malého prince a všem velkým snílkům. :)

M-arta
M-arta
09.12.2017 5 z 5

Další ze skvělých životopisných knih (nejen) pro děti - tentokrát o autorovi Malého prince.
Život spisovatele, pilota a dobrodruha Antoina de Saint-Exupéryho je zde zpracován hlavně v obrazech, s velikým citem a lehkostí tak, že si na své přijdou jak milovníci literatury, tak i dobových strojů, map, poezie a dobrodružství. Dospělí i děti...

eva9749
eva9749
01.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka, pastva pro oči.

Barbastelle
Barbastelle
18.11.2015 5 z 5

Na Sísových knížkách mám překvapive nejraději to, co nenapíše, ale sdělí obrázkem. Odraz měsíce v hladině oceánu byl v tomto naprosto dokonalý.

iluliacross
iluliacross
18.08.2015 5 z 5

Velice mě to dojalo. Nádherné. Dechberoucí.

hlina
hlina
31.12.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Jak píše Brambram: Nejkrásnější kniha letošních Vánoc. Víc asi není třeba psát.

Brambram
Brambram
27.12.2014 5 z 5

Ach, to je taková krása. Nejsem objektivní, miluju Síse i Exupéryho,ale musím to prostě napsat, parádní bomba, nejkrásnější kniha letošních Vánoc.

bibi.r
bibi.r
21.10.2014 5 z 5

Naprosto úžasná a inspirující kniha o životě zajímavého člověka.