Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé

Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63966/peta-varic-63966.jpg 5 26 7

Péťu Vařiče si vymysleli v Mladém světě. Kurs elementárního vaření a jiných domácích i venkovních úkonů se pod názvem Hrnečku vař! objevoval na jeho stránkách po celý rok. A měl úspěch. Ohromný. Petr Hora totiž nevidí vaření jako fádní, každodenní a sisyfoskou práci. Pro něho je to radost, hra, zábava, jediný žánr umění přístupný komukoli. Kuchyň se mění v ateliér umělce, kuchař se stává tvůrcem. Péťa seznamuje čtenáře se základními kuchařskými hmaty, triky a postupy, vaří s nimi v zimě i v létě, doma i v přírodě, jednoduše i složitě. Vydatně mu v tom pomáhá Stanislav Holý svými obrázky. Výsledkem je tahle knížka.... celý text

emkalana
07.05.2023 5 z 5

Jeden exemplar som komusi pozicala a nevratil sa mi, druhy som k mojej velkej radosti kupila kdesi v antikvariate :-)
Tiez sme podla nej sem tam varili

Do dnesneho dna obcas robievame a okuzlujeme nasich hosti na ranajky: vajce natvrdo, rozkrojene na polovicu zltkom hore, na to lyzicku struhaneho chrenu a preliat roztopenym maslom, trosku osolit, uzasna mnamka!

neodolala som, a uz viem, co zajtra budem ranajkovat :-) vdaka Peto!

archivářka115
04.05.2021 5 z 5

Pamatuju si, když jsem četla MS a vaření od Péťy Vařiče. Koupila jsem si tuto knížku a moc ráda jsem jí četla a někdy z ní i vařila.

stju
16.07.2017 5 z 5

V době mých studií byl časopis Mladý svět mezi studenty velmi oblíbený a tedy i v něm na pokračování vycházející kapitoly budoucí kuchařky. Já jsem si je, asi jako mnoho jiných, dokonce vystřihovala. Proto i vydání celé knihy se setkalo mezi mladými lidmi s velkým nadšením. Knihu jsem pro inspiraci otevírala i v době, kdy už jsem dávno nebyla studentka, ale měla jsem vlastní domácnost-z nostalgie, ale i pro radu. Na rozdíl od současnosti byl tenhle typ kuchařské knihy ve své době dost neobvyklým nápadem. A protože v mé knihovně přečkala všechna stěhování, otevřela jsem ji i dnes po 38mi letech a Péťa Vařič mě baví stále.

Hanuja
05.07.2017 5 z 5

Už je to hodně dávno, co jsem tuhle knížku četla. Dost jsem pak ale podle ní vařila.

Metroušek
06.03.2017 4 z 5

Tahle kniha mne na vejšce "jistila", ale naštěstí jsem ji moc nepotřeboval. (:-)

Hanina61
23.08.2016 5 z 5

Moje naprosto nejoblíbenější sbírka receptů z dob studentských a posléze i novomanželských, kdy to s mým kulinářským uměním ještě nebylo nic moc... i teď, po mnoha letech, si v ní ráda jen tak z nostalgie zalistuju...

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Zajímavé návody a finty nejen do kuchyně. Máma je z toho urvaná a leccos už se v životě hodilo i mně.

Petr Hora (p)
česká, 1938 - 2023
1985  93%Toulky českou minulostí 1
1991  94%Toulky českou minulostí 2
2012  94%Toulky českou minulostí 13
1979  95%Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé
1995  93%Toulky českou minulostí 4

Kniha Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé je v