Pět let tátou

Pět let tátou https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313208/mid_pet-let-tatou-vD1-313208.jpg 4 12 6

Martin Havn vede klidný a spořádaný život na předměstí, má dvě malé děti a úspěšnou ženu. Zatímco ona se věnuje budování kariéry v marketingové agentuře, stará se Martin o domácnost a o kluky. Po večerech píše povídky v naději, že se z něj stane spisovatel, a ve volných chvílích vypomáhá Lillian, bývalé přítelkyni, která bydlí s dcerkou jen o pár ulic dál. Idylický život na předměstí ale začne dostávat trhliny, když jednoho večera u Martinových dveří zastaví auto se dvěma detektivy. Postupně se ukazuje, že Martin v roli otce v domácnosti možná není tak spokojený, jak se tváří, a že se za maskou obyčejného člověka skrývají temná a nepříjemná tajemství.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Doplněk

Mine fem år som far , 2014

Jirinamac
15.01.2021 3 z 5

Knížka mi přijde jako zpověď člověka, který se potřebuje vypovídat, co předcházelo odpornému činu, za který byl právem potrestán. Začátek knížky vypadal slibně, ale pak to bylo dost nudné vyprávění chlapa na ,,mateřské,, dovolené. Konec knížky zase celkem ušel, ale ani tak se žádné vyvrcholení děje nekonalo. Celkově nudná knížka, která se mi nečetla moc dobře.

MilaSliacka
04.07.2019 5 z 5

Mám ráda příběhy, ve kterých je odhalen patos skrývající se za ´dokonalostí´. Napsáno s lehkostí vlastní skandinávským autorům.

vekune
17.10.2018 3 z 5

Nejsem si moc jistá, co tím vším vlastně autor chtěl říct. Začátek skvelej a konec taky ale to něco mezi, tam nesedelo, vůbec to tam nemuselo být. Spisovatelské vsuvka se nakonec nevyvrbila. Vztah s Lilian- proč a co honí tomu vedlo? Vina a trest? Chybí mi tam spoustu věci, ani mi nějak nedocvakl ten autorův důvod/pud/popud. Takže náběh fajn ale hodně rychle zo ztratilo grady.

myšpa
22.07.2018 2 z 5

Nemohla jsem se začíst, proto dávám málo bodů.

karolina0346
19.11.2017 4 z 5

,,Co ta svině provedla?!?" napadlo mě v první kapitole. Přečetla jsem jedním dechem, pořád jsem na Martina nadávala a napjatě čekala, jak teda jeho zločin proběhl. Fuj, hnusný chlap, fakt, ale kniha dobrá. Vtáhla mě do děje. Nicméně se mi čte trochu špatně, když nemůžu fandit hlavnímu hrdinovi.

Izu
14.01.2017 4 z 5

Za me velice zdarila kniha o vine a trestu.

partnerské vztahy norská literatura zločiny

Bjarte Breiteig
norská, 1974
2010  75%Fantomové bolesti
2016  70%Pět let tátou

Kniha Pět let tátou je v