Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170920/bmid_percy-jackson-komplet-1-5-dil-box-gxx-170920.jpg 5 387 29

Percy Jackson série

Fantasy série o obyčejném klukovi, který se jednoho dne dozví, že jeho otec je bájný řecký bůh. Najednou je vytržen ze svého normálního života a začíná se učit žít ve světě plném bytostí, které znal snad jen z řeckých bájí. Být polobůh sebou přináší celou řadu povinností, jako nutný výcvik v táboře polokrevných a spoustu akcí a bitev. Komplet obsahuje 1. -5. díl: Zloděj blesků, Moře nestvůr, Prokletí Titánů, Bitva o labyrint, Poslední z bohů... celý text

zirafinec
zirafinec
11.01.2024 5 z 5

Miluji celou tuto sérii stejně jako všechny ostatní knihy ze světa Percyho Jacksona. Čte se rychle, nemůžete se od ní odtrhnout. Doporučuji všemi deseti.

sydneysage04
sydneysage04
09.01.2021 5 z 5

Tahle série je dokonalá. Četla jsem ji několikrát a pořád mě baví. Knihy jsou skvěle napsané, vtipné a napínavé. A ještě jsem se jako bonus naučila řeckou mytologii :)

hana4834
hana4834
15.11.2020 4 z 5

Cela série super už jsem četla 2x na to že to je pro nactilete proste super

Terka10
Terka10
15.11.2020 5 z 5

Super! Napínavá série o řeckých bozích pro náctileté. Smysl pro humor i v těch nejhorších situacích, úžasní hlavní hrdinové s nekončící odvahou. Dá se otevřít prakticky na jakékoliv stránce a už v tom zase jedete a nemůžete přestat číst. Určitě doporučuji!!!

Tritvaetna
Tritvaetna
11.10.2020 5 z 5

Úžasná série, řecká mytologie v moderním světě, proroctví, dobrodružství, nevtíravá romantická linka a hlavně úžasný smysl pro humor. Opravdu není od věci alespoň základní znalost řeckých bájí a pověstí, ale není to podmínka - řecká mytologie je většinou podrobně vysvětlena - na rozdíl od americké historie, která se tam poměrně často objevuje a kterou nám samozřejmě nikdo nevysvětlí.

Anannas
Anannas
25.06.2020 4 z 5

Super série, ve které se dovíte hodně o řeckých bozích a obecně řecké mytologii. Avšak před tím, než se do této série pustíte, doporučuji přečíst klasické Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky, abyste měli alespoň trochu přehled.

Medasek
Medasek
12.03.2020 5 z 5

Miluji celou tuhle sérii. Četla jsem jí snad milionkrát a nikdy se neomrzela. Rozhodně doporučuji.

Stephany_99
Stephany_99
31.07.2019 5 z 5

Řeckou mytologii jsem vždycky milovala. Nebylo proto žádným překvapením, že když jsem narazila na tuhle sérii, naprosto mě pohltila.
Knihy mého dětství, po kterých však ráda sáhnu i dnes.

Callamity
Callamity
08.07.2019 5 z 5

Prostě úžasné!!! Knížky jsem četla už hodně krát (víckrát jen Harryho Pottera) a nikdy mě to nenudilo. Mám ráda všechny postavy, série má spád a co je pro mě velmi důležité, že k něčemu všechny knížky spějí, ke společnému konci (nemusím moc ty série, u kterých má každá knížka samostatný konec). Jinak Riordanův styl psaní je prostě geniální, jednoduchý a čtivý, takže rozhodně dobré pro děcka, které nechtějí číst a nic je nebaví. Chtěla bych, abych mohla na všechny knížky od Riordana zapomenout, abych si je všechny mohla přečíst znovu tak jako poprvé.

MonaLisa42
MonaLisa42
02.02.2019 5 z 5

Úžasné!!! Tuto sérii jsem četla už několikrát. I přesto jsem pokaždé vtažena do děje a velice se bavím, občas se i směji.
Kniha je skvěle napsána. Líbí se mi názvy kapitol a v každém díle se těším na veršované proroctví, u kterého se snažím uhodnout, jak asi bude vyplněno (ani jednou to neuhádnu). Postavy přímo zbožňuji a líbí se mi, že se v každém díle objeví někdo nový. V každé knize hrdinové plní nějaký úkol a kniha má vždy zajímavý konec.
Už od dětství mám ráda řeckou mytologii a v těchto knihách je skvěle zapojena do dnešního světa. Sérii nemůžu nic vytknout. Děkuji!!!

alexandr6905
alexandr6905
28.12.2018

Rád bych to viděl i zfilovano

Nuray
Nuray
20.06.2018 5 z 5

Když jsem komplet dostala k 20. narozeninám a otevřela první stránky, lekla jsem se velkých písmen, kterými je kniha napsaná a doufala jen, že jsem si nevybrala špatně. Moc jsem se bála, že je to pohádka pro děti, která mě nebude bavit.

Tak moc jsem se ještě nikdy nemýlila. Velmi mě nadchnul způsob, kterým je kniha napsána, vtáhne do děje, ani nevím jak.... No prostě bezvadné. Skvěle vymyšlený svět. Nové postavy, oživení školních znalostí o Řeckých bájích... Že občas předvídám konec ničemu nevadí.

Doporučuji nejen náctiletým :-)

25veronika3
25veronika3
25.03.2018 5 z 5

Úžasné knihy!

Tess666
Tess666
24.02.2018 5 z 5

perfektní způsob jak přimět mladé, aby se dozvěděli něco o mytologii ...
krásně se čte - Rick patří mezi ty spisovatele, které nebudete chtít nikdy opustit

KaryAestas
KaryAestas
22.01.2018 5 z 5

Krásný způsob, jak se seznámit s řeckou mytologií. Kniha je svižná, plná akce a vtipu. Chvíli čtete a najednou zjistíte, že jste již na sté stránce a nevíte, jak jste se tam tak rychle dostali. :-)

andrejs05
andrejs05
04.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií co jsem kdy četla. Rozhodně doporučuji přečíst!

Agarika
Agarika
20.11.2017 5 z 5

Skvělá série. některé díly byly slabší, ale celkově si nemám na co stěžovat. Děj plyne rychle, ač je kniha velká, stránky se otáčejí jedna za druhou, což je tedy způsobeno i velkým fontem písma a mezer. Rickův pohled na svět bohů je prostě úžasně originální!

Sofiss2304
Sofiss2304
07.08.2017

Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nehyzdí mytologii tak, jak si myslí mnozí, kteří se o Percy Jacksonovi jen "doslechli" z filmů, právě naopak - Rick Riordan fantasticky podává řecké báje a do svých příběhů zaplétá i další zdánlivé drobnosti, které tomu ale dodávájí své kouzlo a navíc zas něco přiučují. Mezi to patři např. rasová odlišnost hlavních postav, LGBTQ+ charaktery, fakt, že ADHD a dyslexie nemusí být nic špatného a mnoho dalšího.
Doporučuji přečíst každému.

BlaniVan
BlaniVan
03.04.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knižních sérii co jsem četla.l

Market116
Market116
26.03.2017 5 z 5

Opravdu skvěla série při které se člověk zasměje, zbožňuji Percyho :) Každý díl byl lepší a lepší a stejně tak i pokračování Bohové Olympu, to bylo také fenomenální, ačkoli tam mohl mít Percy více prostoru, protože je opravdu nejlepší, stejně tak i Annabeth, mají mezi sebou opravdu krásný vztah :)