Neviditelný zloděj

Neviditelný zloděj https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255615/bmid_pax-neviditelny-zlodej-F4K-255615.jpg 4 80 10

Pax série

Čtvrtý díl série PAX pro mladé čtenáře. Hlad, který se nedá utišit… V Mariefredu se ztrácejí peníze, věci i zvířecí mazlíčci a hlavním podezřelým je Alrik. Kdo jiný by mohl mít krádeže na svědomí než jeden z bratrů, kteří se sem před nedávnem přistěhovali do pěstounské rodiny? Většina lidí má okamžitě jasno a ani je nenapadne, že by za mizením věcí mohlo být něco jiného. Třeba magie. Plány černé čarodějnice se tak pomalu mění ve skutečnost… Série PAX je nakažlivá jako knihy o Harrym Potterovi, napínavá jako příběhy Percyho Jacksona a tak originální, jak jen nová klasika může být. PAX je desetidílná městská fantasy série pro čtenáře od deseti let odehrávající se ve světě tajemných nadpřirozených bytostí z hlubin severské mytologie. Zároveň jde o dojemný příběh o tom, jak se naučit znovu důvěřovat lidem a vybojovat si své místo v životě.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Bjäran , 2015

dájavídek
dájavídek
09.02.2024 5 z 5

Velmi napínavá a dobrá kniha.

Sybelle
Sybelle
28.04.2023 3 z 5

Tento díl není tak akční jako předchozí, ale bratři a strážci knihovny se již dostanou na stopu černé čarodějnici, která způsobuje potíže a snaží se bratry dostat z města. Když to nešlo silou, tak na to jde tentokrát jinou cestou. Užila jsem si i tento díl a později se k pokračování určitě vrátím.

marketa3815
marketa3815
29.01.2023 3 z 5

Podle dcery (8 let) zatím z prvních 5 Paxů ten nejslabší, nejnudnější, kde se toho moc neděje. Zatím jí strašidelný připadal jen první díl, u těch dalších nějak napětí nedokáže vnímat.

27.04.2021 3 z 5

Sérii znovu posloucháme v rámci jarních prázdnin s dětmi a moc se nám to líbí. Napětí, humor, tajemství, magie... to vše ve spojení s přednesem pana Vondráčka z příběhu dělá něco, od čeho se nedá odejít. I napodruhé super.

Knihomilka19
Knihomilka19
08.12.2020 5 z 5

Prostě boží

martin7848
martin7848
12.09.2018 4 z 5

Oproti první části mé nadšení poněkud vyprchává. I když jak se to vezme. Třetí příběh je docela hororový a dokáži si ho velmi dobře představit zfilmovaný - v knize mě až zas tak moc nebral. I když holčička s nůžkami ukazující na tebe a říkající ti: "Ty, ano!" má docela sílu. Čtvrtý příběh opět vrací tempo na roveň prvních dvou příběhů a rychle běží ke konci. Nemůžu jinak než poslouchat co bude dál....

09.05.2018 3 z 5

Série si drží svůj standard - je to napínavé, místy až hororové, ale skvělé. Poslouchala jsem to s dětmi jako audioknihu a bavilo mě se dívat, jak jsou děti napnuté k prasknutí. Kdyby u nás někdo zaklepal na dveře... nevím nevím, co by se v tu chvíli stalo... Skvělé podání p. Vondráčka, doporučuji!

Herbi
Herbi
26.04.2018

Skvělý díl nevím proč ale knížky jsem snad nikdy nečetl ale u této vydržím i hodinu moc povedená knížka

Ailee
Ailee
18.02.2018 4 z 5

Série Pax je prostě skvělá. Ač je psaná pro děti, čemuž odpovídá i styl vyprávění, mě přesto výborně vyhovuje. Líbí se mi ta originalita. Grimové, mlíkosajové... A taky fakt, že jsem dosud neodhalila, kdo za tím vším zlem ve skutečnosti stojí. A to je u mě velké plus. Teď na konci je sice jedna podezřelá, ale něco mi říká, že tak snadné to nebude.

ElisR1
ElisR1
30.03.2016 4 z 5

Opět výborný díl. Tentokrát se více zaměřuje na sociální stránku sourozenců, než na samotnou hororovou linku, ale přesto se ho vyplatí přečíst.

Autoři knihy

Ingela Korsell