Pátá dohoda

Pátá dohoda https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31626/bmid_pata-dohoda-peb-31626.jpg 4 486 67

Dlouho očekávaný titul od autora známého v celém světě jako naguala z rytířského rodu Orlů a mistra starého moudrého toltéckého učení. V duchu toltécké tradice dohoda jednoznačně určuje své poslání. Přesto ale s hlubokým a moudrým významem a náročným plněním.

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus , New Age

Vydáno: , Pragma

The Fifth Agreement , 2008

Vivetkav
24.02.2024 2 z 5

Čtyři dohody mám ráda a jednou za čas si je ráda znovu přečtu, tak jsem se dostala konečně i k páté dohodě a jako defakto shrnutí 4 dohod a přidání páté Miřte slovem přesně, buďte skeptičtí, ale naslouchejte .. nu něco jsem si z toho vzala, ale tuto knihu už nepotřebuji znovu otevřít

PepkazDepka
20.01.2024 odpad!

V poslednej dobe mam smolu na zle knihy a toto je jedna z nich. Dve tretiny knihy len opakuju a vyvucavaju predoslu knihu. Prilus fanaticke a filozoficke. Nevraviac o tom, ze v slovenskom preklade je extremne vela chyb a preklepov.

coquus
06.09.2023 5 z 5

Skvělá kniha, jejíž myšlenky mně oslovily.

nicoolka25
29.06.2023 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře

luczi
28.02.2023 odpad!

5. triviální jalové moudro, které by v našich končinách nemělo takový ohlas, kdyby ho nevyužil pro svá oneman show velký guru jalových mouder Jaroslav Dušek.

Domča405
27.07.2022 5 z 5

Stejně jako ostatní knihy od autora i tato se mi velmi líbila.

marketa3815
22.06.2022 2 z 5

Prosté omílání Čtyř dohod. Kdysi poslechnuto, úspěšně zapomenuto. Nejsem cílová skupina.

HellFire121
15.08.2021 5 z 5

Doteď si vybavuji, jak jsem po přečtení Čtyř dohod s entuziasmem naběhl do knihkupectví a koupil jsem Pátou dohodu. O to větší zklamání mě čekalo, když jsem se pustil do čtení, protože jsem jaksi nedokázal pochopit, co tím chce autor říci. Až po několika letech jsem ji vytáhl ze šuplíku a tehdy jsem prohlédl.

DYRKA98
05.04.2021 5 z 5

Kniha je super, jako předchozí díl. Jsem nadšená!!!

LivieBorova
23.11.2020 5 z 5

Podle mě je to neprávem opomíjená knížka, která má stejně nosné sdělení jako Čtyři dohody.

karelpeter
29.10.2020 1 z 5

Nastavovaná kaše předchozí knihy. Příliž filozifické, místama jsem měl pocit, že čtu bibli..

painthers
06.07.2020 3 z 5

Shrnutí Čtyř dohod plus pár myšlenek o "bytí" navíc. Kniha je psaná moc hezky, ale je pravda, že jsem během čtení neustále měla pocit, že pointa (ač pro mě myslím celkem pochopitelná) leží někde za sklem. Myslím, že kniha je oproti Čtyřem dohodám náročnější. Určitě se dá přečíst časem ještě jednou, věřím, že dojem z ní bude zas trochu jiný.

"Jste-li ochotni odhalit pravdu, zjistíte, že váš příběh, ať je jakýkoliv, je zcela nepravdivý."

Wasylka79
27.06.2020 2 z 5

Po čtyřech dohodách jsem čekala trochu více.Pata dohoda dle mého je pouze obris čtyř dohod plus nějaká myšlenka navíc.Kniha mě místy nudila a nijak neobohatila.

Hanec
12.06.2020 3 z 5

Zde musím z hodnocení strhnout nějakou tu hvězdu. Kniha je zajímavá, ale bylo těžké se v ní zorientovat. Na mě poměrně náročné čtení. Asi je potřeba přečíst víckrát.

Natali.159
08.05.2020 2 z 5

Oproti Čtyřem dohodám pro mě byla kniha až dost filozofická.

michaela.22
11.04.2020 5 z 5

Knihu Pátá dohoda, by si měl přečíst každý, kdo již četl Čtyři dohody od stejného autora. Tato kniha vypráví jedinou hlavní myšlenku, která je však takovým způsobem zpracovaná, že ve vás zanechá hluboký otisk. Pomůže Vám zamyslet se nad svým životem a následně Vás posunout k vaší skutečné osobnosti. Stále kniha navazuje na Čtyři dohody a někomu se možná může zdát až příliš obsáhlá, přesto stojí za přečtení.

Ayen
01.03.2020 2 z 5

No ... nad očekávání to rozhodně nebylo. Celá kniha v podstatě rekapituluje Čtyři dohody a Pátá dohoda vykukuje pouze asi v posledních dvou kapitolách. Čtyři dohody je jedna z těch knížek, (jak se to říká?) která mi změnila život. Pokud ji čtete pravidelně kupříkladu obrok a chcete jiné znění, směle sáhněte po Páté dohodě. Jediné co mě opravdu rvalo vlasy, bylo neustálé opakovaní a parafrázování předešlých vět v textu. Kapitolu kterou autor odvážně rozepsal na deset stránek, šlo klidně napsat i několika větami.

kristyna.havlov
19.02.2020 4 z 5

Super knížka, musela jsem k ní postupem času dospět. Již jsem jí četla jednou, bohužel jsem jí nedočetla. Asi jsem nakonec trochu více "uzrála" a nyní jsem jí konečně dočetla. Kniha je moc hezky napsaná, člověk si lecos uvědomí. Víc mě ale bavili čtyři dohody.

Ellen16
02.02.2020 3 z 5

Pro mě oproti Čtyřem dohodám o hodně slabší. Přišlo mi to dost osekané a málo rozvedené do hloubky. Nevím, za mě nic moc extra převratného.

YenMaja
28.01.2020 1 z 5

Knihu jsem zakoupila, protože Čtyři dohody čtu nebo poslouchám pravidelně. Musela jsem ji tedy mít. Z mého pohledu ale není o co stát. Kniha z velké části rekapituluje předchozí 4 dohody s mírným doplněním o dohodu pátou jak v jednotlivých dohodách, později také v samotné kapitole. Kniha jako celek na mě nepůsobí tak nenásilně a jemně jako Čtyři dohody. Možná je to tím, že u knihy přiložil ruku k dílu jeho syn Don Jose, možná už je to spíše o penězích, možná jsem od knihy čekala až příliš. Za mě ne.