Pasažérka

Pasažérka https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309579/bmid_pasazerka-EHI-309579.jpg 4 284 72

Pasažérka série

Ztratila vše, co znala a milovala… Etta se proto vydává do neznámé země, kde se seznámí s Nicholasem, který uniká z dosahu mocného rodu v Koloniích. Navíc jí začnou pronásledovat agenti usilující o její život. Etta tak zjistí, že zdědila zvláštní schopnosti, o kterých nikdy neslyšela. Aby ochránila své tajemství i svůj život, bude muset cestovat nejen mnoho mil od domova, ale i do minulosti… Nepřátelské rody se ale nevzdávají a chtějí její moc!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Passenger , 2016

Selket
02.01.2024 3 z 5

Styl super, v první polovině i čtivé a svižné, ovšem ta svižnost byla později pohřbená v nekonečném omýlání už řečeného, aby mohl být podivně až nelogicky podkopán vztah mezi hlavními aktéry. Hlavně Nickolas mi přišel jak praštěný palicí (já vím, že ten člověk neplní sliby a nejspíš nás prostě všechny zotročí, ale já chci získat "svobodu", tak mu v tom pomůžu, i když mám možnost se na něj vyfláknout a žít si, jak se mi zachce...???) Nakonec moc nefungovalo ani filozofování o změnách v čase a morálce cestovatelů...Ke konci už jsem se nutila ke čtení.

monika3332
14.09.2023 2 z 5

Knížka se četla dobře, ale dej byl trochu "splašený". Asi jsem čekala něco trochu jiného.
Přesto byla kniha čtivá a pokud se nepletu, tak mladší generace by si v ní našla to své.

M.C.SMITH
09.09.2023 2 z 5

Tato kniha pro mne byla jedno velké zklamaní.
Četla se dobře, ale vůbec mne nebavila. Čekala jsem něco jiného.

Johhanka79
30.05.2023 3 z 5

Děj neutíkal. Knížka jako taková mě moc nebavila, čekala jsem něco jiného. Za mě slabší tři hvězdičky.

Zruza
26.03.2023 3 z 5

Knížka mě bavila do poloviny, pak mi přišla plná klišé. Romantická linka mi přidala zvláštní a moc jsem ji nevěřila. Byla taková narychlo a častokrát tam posun jejich vztahu byl vyjádřen nějakým líbáním, které ale bylo podle mě většinou psáno jen, aby to zaujalo i starší. Následně mi jejich vztah přišel opravdu klišé, jelikož se několikrát opakovalo, jak se neskutečně milují a udělají pro sebe vše.
Také se mi moc nelíbily užité metafory, jelikož jich někdy bylo až moc a nebo mi jednoduše neseděly do děje.
Historické a kulturní části mě bavily a bylo to vlastně to hlavní, co mě nutilo číst dál.
Konec byl zajímavý, možná až moc chaotický, ale furt zajímavý. Nestačí to ale na to, abych si přečetla i druhý a zároveň poslední díl.

nela3812
01.11.2022 2 z 5

Nemůže nám sednout každý příběh a tohle je přesně ten případ, kdy mi to absolutně nesedlo, i když jsem viděla mnoho nadšených čtenářů. Tohle bylo fakt velký trápení. Na tomto příběhu mě bavil jen námět s cestováním v čase. Samotné cestování bylo skvělé, hezky zpracované, ale tím bohužel pozitiva končí. Děj je vleklý, chybí mu gradace a konec je nezajímavý a nezapamatovatelný. Při zpětném ohlédnutí si z příběhu pamatuji velký kulový :(

Hlavní postavy nemají ani trochu zajímavé charaktery, které by motivovali k vytvoření sympatií a v mém případě také alespoň k lehkému vtáhnutí do příběhu. Takže se není čemu divit, že jsem tuto knihu s velkou radostí poslala dál.

Příběh ve mě nezanechal vůbec žádnou stopu. Hodnotím 2/5

Roselunda 1928
12.09.2022 4 z 5

Příjemné. Nevím, nakolik byl model cestování v čase v knize udržitelný, ale kniha měla spád, byla svěží, nepředvídatelná. Co víc chtít od tohoto žánru?

Cvrček
07.06.2022 4 z 5

Začátek byl pomalejší, ale po seznámení s hlavními postavami a zápletkou celé série se čtenář dostane na pozoruhodnou cestu napříč historií, kontinenty a fikcí. Romantická linka byla tak akorát. Bezva příběh!

ElessaRiverbow
04.06.2022 5 z 5

Cestování časem? Ano, prosím! Tahle kniha byla něco úžasného. I když bylo prvních pár kapitol nezajímavých a četly se strašně pomalu, po první cestě do minulosti se to zlomilo a já obracela jednu stranu za druhou. Moc jsem si oblíbila část, kdy jsou na moři. Etta byla skvělá sympatická postava a Nicholase jsem měla taky moc ráda. Konec skončil otevřeně a napínavě, takže se rozhodně někdy pustím do dalšího dílu.

kolacky
08.05.2022 4 z 5

Ale na druhý díl jsem zvědavá.

kolacky
08.05.2022 4 z 5

Tu a tam jsem docela nechápala jednání postav, obzvlášť Rose - Etta by určitě jednala rozhodněji a lépe, kdyby byla poučená. Dělala, co mohla, ale když nevěděla proč, jak a kudy, nedopadalo to zrovna dobře.

Dean_Sami
28.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Takže, tuto knihu mám doma už skoro 3 roky, prvně se mi do ní moc nechtělo, ale teďka zpětně vím že to byla vážně chyba. Kniha je nejen poutavá, plná nečekaných zvratů, cestování časem, historických přesností kdy se třeba dostáváme do Londýna ve druhé sv. válce . Při excelentnímu popisu autorky, jde vážně cítit strach a bezmoc člověka v těchto nepěkných chvílích. Jediná věc co se mi až tak nelíbilo byl popis určitých romantických scén, chyběla mi tam větší vášeň postav, a podrobnější popis. Ale naopak musím podotknout, že ani jedna z postav nebyla hlupá či nedospělá. Oceňuji, že autora zařadila hlavní postavu Nicolase, který měl jinou barvu kůže, v literatuře málo kdy něco takového vidím. Tuto knížní sérii doporučuji lidem, kteří milují cestování časem, ironii, zvraty, které vás budou nutit přečíst knihu jedním dechem.

janka2000
09.11.2021 4 z 5

Od této knihy jsem čekala více, protože jsem o ní tolik slyšela. Cestovatelka je příběh Etty, která zjistí, že může cestovat časem, ale, aby zachránila své blízké, musí nejdřív provést něco, do čeho se jí nechce.
V knize nechybí nic a přesto mi to bylo málo. Příběh i téma mi připomínali sérii Drahokomy, což bylo lepší.
Za nápaditý a originální konec, dávám 4⭐.

kindlova42
13.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Pasažérka se řadí mezi knihy, které se ke mně dostali úplnou náhodou a neměla jsem proto žádná očekávaní. Hned na první pohled mě zaujala obálka i název. Dle abstraktu jsem tušila tematiku cestování časem, kterou často nečtu.
Musím říct, že mě kniha mile překvapila a už po pár kapitolách jsem se do příběhu velmi začetla. Obě hlavní postavy Etta i Nicolas mi byli sympatické, i když mě občas iritovali svým rozhodováním. Jejich romantická linka byla jasná hned od začátku, ale vůbec mi nevadila (byla nenucená a vyplynula z děje). Cestování časem pro mě není nejoblíbenější téma, ale kupodivu mě tady i bavilo (nemohu posoudit jak dobře to měla autorka promyšlené, mě to takhle stačilo). Občas měli kapitoly až moc velké popisování prostředí, což mi čtení zpomalovalo (já mám radši dialogy mezi postavami či nějakou akci), ale i přesto děj hezky ubíhal. Dále se mi líbilo nenucené zakomponování problematiky rasismu a práv žen skrze historii.
Největším překvapením je pro mě postava, která měla nejméně prostoru v knize a to Rose (máma Etty), jsem zvědavá jak se vybarví v druhém díle. Ten si určitě přečtu, abych se dozvěděla jak to celé dopadne.
Dala bych klidně 4,5*

8345
06.03.2021

Takové holčičí prázdninové čtení :)

RadimWiniarski
11.01.2021 2 z 5

No co si budem, pro moji věkovou kategorii tato knížka určená není, takže moje pocity můžou být vzhledem k mému věku zkreslené, nicméně když už se mi ocitla pod rukama a já se jí nějak zázračně dokázal prokousat, byl by hřích neutrousit pár hlubokomyslných poznámek.
První a asi nejzávažnější problém je chování hlavních postav. Nejen, že Vám žádná z nich není sympatická, ale romantická linka, která zde vzniká, je šíleně umělá a bez jakékoliv chemie. Ve zkratce, ať se prohodí všemožné láskyplné a romantické slova, tak to s Vámi nic neudělá. Proč taky fandit vyumělkovanému románku postav, které Vám nejsou sympatické že.
Druhý problém je absence příběhu. Na začátku je nám představen cíl cesty, přičemž zbytek knihy je našim úkolem se vždy dostat z bodu A do bodu B. V bodě B poté nalézt další vodítko, aniž bychom pořádně využili dané lokality a jít k bodu C. A takhle lítat z lokace na lokaci, začne být samozřejmě po chvilce už poněkud okoukané.
Poslední problém, který mě několikrát silně praštil do očí, byl na můj vkus až příliš velký počet pravopisných chyb, za které ale autorka samozřejmě nemůže.
Ale abych nebyl jen kritický, našlo se zde pár světlých chvilek, jako například zajímavá postava Hasana, nebo relativně dobře vysvětlený koncept skákání časem.
Můj šálek kávy však tato kniha nakonec asi nebude a tak se na druhý díl v nejbližší době chystat nehodlám. Jak jsem ale už zmínil na začátku, kniha je určena především mladším čtenářům a tak je možné, že nějakou pubertální holčinu chytne tato vyumělkovaná romanťárna za srdíčko. 40%

Luciasek31
02.12.2020 5 z 5

Kniha krásně ubíhá, cestování časem je prostě úžasné téma. Hlavní hrdinka vše zvládá s hravostí.

items
26.11.2020 odpad!

Chcel som si oddýchnuť a prečítať niečo z iného súdka. Vydržal som 200 strán. Že to bolo celé naivné, to som tušil resp. vedel vopred, ale že to bude aj tak naivne písané. Neverím, že skutočná autorka má viac ako 16 rokov :).

Malarkey
22.10.2020 2 z 5

Pasažérka má super námět - hraje si s cestováním časoprostorem - což samo o sobě je super. Jenže je napsáno takovým tím teen stylem, kde je kladen důraz na pocity, vztahy (hlavně vztahy, což ve mně vytváří pocit, že kniha je určena spíše pro dámské publikum), a hlavně jsem půl knihy nevěděl, co je vlastně ten hybný základ příběhu a skutečnosti, že hlavní hrdinka Etta umí cestovat časem. Navíc přičtěte si fakt, že Etta není kdoví jaká sympaťanda a další skutečnost, že Nicholas je docela protivec, na kterém se také horko těžko hledá nějaká pozitivní emoce. Dočetl jsem to, ale jenom k úctě k autorce, druhý díl hledat nebudu. Cestování časem se dá zpracovat daleko lépe a zábavněji.

SknihouVrukách
17.10.2020 3 z 5

Kniha Cestovateľ má príjemne prekvapila a podľa niektorých recenzií som očakávala slabšiu knihu. V knihe máme dve hlavné postavy, ktoré mi veľmi sadli a podľa ich charakterov som si občas myslela, že sú starší ako v skutočnosti boli. Veľmi sa páčila téma cestovania v čase, ale dala sa z nej vyťažiť viac. Prišlo mi, že priemiesťnovanie nebolo vôbec vysvetlené a ani dobré popísané a chcela som vedieť o ňom omnoho viac. Miestami sa kvôli extrémne dlhým kapitolám dej vliekol, ale niektoré pasáže boli extrémne napínavé. Celkovo bol pribeh pekne zamotaný a vôbec som nevidela čo bude ďalej. Čo musím pochváliť je štýl písania autorky. Pani autorka do príbehu vložila také krásne umelecké opisy a veľa z nich som si musela zaznačiť. Celkovo jej štýl písania bol úžasný a veľmi dobre opísala romantiku medzi postavami. Páčilo sa mi ako medzi nimi bola chémia a ako to všetko krásne opísala a nebolo to odfláknuté a "cringe" ako v niektorých fantasy knihách. Ja vám knižku môžem odporučiť. Síce by som možno pár pasáži z príbehu vynechala a lepšie opísala fantasy stránku tak som si knižku veľmi užila. 3,5/5✨
Knižku som čítala vrámci knižnej štafety 'Rande s knihou' od @bookyworld

cestování časem

Alexandra Bracken