Paranormální svět: Můj život věnovaný hledání života po životě

Paranormální svět: Můj život věnovaný hledání života po životě https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182930/paranormalni-svet-182930.jpg 4 17 4

Světově proslulého amerického lékaře Raymonda Moodyho čeští čtenáři dávno dobře znají. Jeho nejnovější kniha je fascinující autobiografií, v níž autor vyprávěním o svém dětství, komplikovaném vztahu s otcem, o studiích a zájmu o posmrtný život a slavné „zážitky blízké smrti“. S nebývalou otevřeností píše o svých zdravotních problémech, které ho přivedly téměř k sebevraždě, o svých nezdařených manželstvích i o setkáních s mnoha známými osobnostmi.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Knižní klub

PARANORMAL: My Life in Pursuit of the Afterlife

PabloFuentes
PabloFuentes
25.11.2020 4 z 5

Od Moodyho jsem četl již knížku Život po životě. Tady mi trochu vadí ten název, protože je malinko zavádějící. Jedná se hlavně o autobiografické dílo zabývající se tím, co vedlo autora k jeho jednotlivým výzkumům a způsob, jakým ty výzkumy vedl. Musím říct, že se jedná o velmi čtivé dílo. Rozhodně mě to přesvědčilo, abych si od autora přečetl i další jeho počiny.

ondrej3416
ondrej3416
24.11.2018

Kniha je stejně dobrá jako všechny další publikace tohoto autora. Doporučuji ji přečíst až po přečtení jeho ostatních děl. Jedná se o shrnutí Moodyho celoživotní práce. Dozvíte se z této knihy, co vedlo autora ke zkoumání témat, kterými se zabýval a zabývá a jaké objevy učinil. Zajímavé jsou informace o nemoci, která ho trápí celý život a která ho přivedla až k pokusu o sebevraždu.

Ankavi
Ankavi
08.09.2014 2 z 5

Tato kniha je autobiografická a popisuje životní peripetie známého amerického lékaře, který svůj život věnoval studiu okamžiků, kdy lidský jedinec překračuje pomyslnou hranici mezi životem a smrtí a má to štěstí, že se vrátí zpět do života. Většinou je tímto zážitkem "poznamenán" v pozitivním slova smyslu a je až neuvěřitelné, jak se tyto příběhy podobají - pozorování vlastního hmotného těla shora nebo z dostupu, let tunelem, nádherné jasné světlo, blažený pocit, neochota se vracet... Příběhy obletěly svět a i já jsem jimi byla fascinována. Proto mě zajímal život tohoto pozoruhodného člověka, který se tématem umírání do hloubky zaobíral. Byla jsem překvapena, jakými zákrutami se jeho život ubíral, jak moc byl nemocen - a nevím, zda právě to všechno ovlivnilo psaní autobiografie, která mi vůbec, ale vůbec nesedla. Na rozdíl od "Života po životě", který jsem hltala, jsem se protrápila až na konec knihy, ničím neobohacena, s rozpačitými pocity,

Clairka
Clairka
28.06.2014 2 z 5

Mě to nák nechytlo....:-(

duchovno životopisy, biografie vzpomínky dětství autobiografické prvky úvahy a zamyšlení

Autoři knihy

Raymond A. Moody
americká, 1944
Paul Perry
americká

Kniha Paranormální svět: Můj život věnovaný hledání života po životě je v