Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.71997

Paper towns

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2008 ...více

-Dekra-
01. prosince

Tak tahle knížka mě zklamala. Čtení mě nebavilo. Ani nechápu koho by mohlo, dyť celá knížka je vlastně jenom o tom, jak se kluk honí za holkou, kterou sotva znal. Ale jak vidím, tak spoustě lidí se to tady líbí.. Margot jsem ráda neměla, přišla mně sobecká a Quentin byl zas moc naivní. Já osobně tuhle knihu nedoporučuji.

esty8532
30. listopadu

Tato knížka mě zaujala svou rozpolceností.Vyprávěný příběh je poměrně klišé ale je propleten velice zajímavými myšlenkami. Autor donutí čtenáře domýšlet co jaký význam znamená. Těmito myšlenkami povyšuje knihu na vyšší úroveň.
Nabízí témata k zamyšlení

Anja15
29. listopadu

Tato knížka je 3. co od J.G. čtu. Četla jsem Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky a Papírová města. Papírová města byla druhá nejlepší a Hledání Aljašky se mi líbilo nejvíc.

Jane007
29. listopadu

První knížka, co jsem od Greena četla. Příběh je tuctový: slušný kluk jede hledat sobeckou, rozmazlenou a nevychovanou princezničku. Ale knížka sama o sobě špatná není. Hrozně se mi líbilo množství přirovnání, u kterých jsem se válela smíchy já i okolí. Už jen kvůli tomu si přečtu další knížky tohoto autora.

kackamy
24. listopadu

Moje první knížka od Greena, nevím, jestli mě něco přiměje přečíst si další. První část mě docela bavila, ty další pak o dost míň. Postavy mi nebyly zvlášť sympatické a konec mi příšel tak nějak zvláštně nedodělaný.

1641997
23. listopadu

Kniha se mi moc líbila, ale konec mohl být lepší! A je škoda, že ve filmu toho z ní moc nebylo. :)

prochajda
22. listopadu

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a mám smíšené pocity. Upřímně, toto téma mě moc neoslovilo, přemýšlela jsem, že knihu odložím, ale dočetla jsem.

Mišíí
18. listopadu

Od knížky jsem moc nečekala a o to větším překvapením pro mě byla :).

Lenka1386
16. listopadu

Prožít jednu báječnou noc. Chtít víc, ale ono to nepřijde, zklamání, rozčarování, ale ta jedna noc za to rozhodně stála. Ne každý má na to žít každý den tak, jako by to byl ten poslední...
Film byl velkým zklamáním, ale knížka mě vážně dostala.

tandula
13. listopadu

Dočteno. Na druhý pokus. Jako by Hvězdy a Aljašku psal někdo úplně jiný. Po dočtení Papírových měst mě napadá otázka: co bylo pointou téhle knihy? Co tím autor chtěl sdělit? Nevím...

Doemit
09. listopadu

Papírová města je super kniha. Pro zajímavost jsem se podívala i na film ale ten teda není moc dobrý.

petulkakucerova
05. listopadu

Bajecna!

JmenujiSeZuzla
02. listopadu

Tak,konečně dočtená takhle klasika,kterou musí znát snad každý! Hodně jsem o této knížce slyšela i o samotném spisovateli. A musím říct JO, byla to pravda. Příběh mě hodně zaujal i samotný spisovatelův přístup k psaní této knihy a jeho kreativita. Takže kniha rozhodně velký palec nahoru. Já ale nejprve viděla film. Když jsem ho viděla,řekla jsem si ''wow super film vážně!'' Ale když jsem si přečetla knížku,hodně jsem změnila názor na samotný film,který se mi zdá vážně slabší než knížka. Ale za příběh vážně velký palec nahoru pro Johna a mám v plánu i další jeho knihy.

marta0912

Tahle knížka mě bavila a měla jsem jí i rychle přečtenou. Asi jediná Greenovka, která se mi líbila tehdy a líbila by se mi i teď.

KateChatt

Kniha má tři části, ale doopravdy mě bavila jen jedna. V těch předchozích mi hrozně vadilo chování postav - jak Q myslel pořád jenom na sebe a Margo, a vůbec se nestaral o vlastní kámoše; Ben, jak byl pořád tak trapný .

hrusisek

Knihu jsem si přečetla po zhlédnutí filmu a musím přiznat, že mě zaujala mnohem víc. Líbil se mi originální autorův humor a přirovnání a samozřejmě samotný námět. Hlavní postavy mě ale už tak nezaujaly. Ničím nespoutaná Margo ani zamilovaný Quentin, který pořád tak nějak tápe ve tmě, hledá Margo a přitom zjišťuje, že nezná ani sám sebe. Chce ji ale tak moc najít, že se do ní zkouší vtělit, ale nakonec mu přeci jen dochází, že Margo nikdy neznal a nikdy znát nebude. Je to takový snílek, který běhá po lese a ani neví, jestli se odsud chce dostat. Tak na mě Q působil. Taková je v podstatě i Margo, která se ale už z lesa dostala a teď prchá. Možná do dalšího lesa.
Jinak je to pěkné počtení, proto doporučuji. :)

CrazyDuck15

Zrovna jsem otočila poslední stránku, která ve mně zanechala několik rozdílných emocí. Je těžké hodnotit knihu celkově, takže bych to radši rozdělila do tří částí. První část, kdy všechno poznáváme a pácháme pomsty těm, kteří se na nás dopustili křivdy byla skvělá zábava. Druhá část je o něco horší. V některých chvílích mi Q až moc připomínal Válečka svým vztahem vůči Margo, což byla první vada. Ta druhá se objevila ve chvíli, kdy mi přišlo, že Q se tak trochu lituje a plácá se v nikam nevedoucích stopách. Ovšem víc negativ už se na této knize najít nedá. Třetí část je příjemná a odvíjí se vcelku rychle, což je fajn. Myslím, že tenhle konec je jeden z nejkrásnějších, které jsem kdy četla. Ještě si pořád nejsem jistá, co si o tom myslet, ale to je v pořádku, přijdu na to při dalším čtení.
"Ano, v tehle popraskané tmě, ji vidím téměř dokonale."

AndyK

Právě jsem dočetla a pocity jsou smíšené... Možná lehké zklamání ze závěru příběhu? Ale když se nad tím zamyslím, jiný asi ani být nemohl. Margo je velkou záhadou a musím se přiznat, že jsem si ji tak úplně nedokázala oblíbit. S Quentinem to bylo jiné... chvílema mi sice lezl trošku na nervy, ale i přesto jsem si jeho postavu zamilovala. Papírová města jsou o přátelství, lásce a o tom, co všechno je mladý člověk ochoten udělat, i když netuší, co ho na konci jeho cesty čeká... Zklamání nebo mu konečně dojde, co chce a co ne?

Elza_Nofka

Knihu jsem právě odložila s pocitem nenaplnění. Od závěru jsem čekala nějaké, řekněme šokující zjištění, ale nestalo se tak. I přesto se mi Papírová města dobře četla, vcelku svižný děj, párkrát jsme se rozesmála u některých vtípků tak nahlas, že se začal smát i můj dvouletý syn. Po Hvězdy nám nepřály, jsem byla plná očekávání, i když se nenaplnilo, nemůžu říct, že byl příběh nudný. Jednu hvězdičku ubírám za konec a chyby v tisku, kterých bylo docela dost (samozřejmě vím, že toto není autorova chyba).

maky5083

John Green je jedinečný autor, což se potvrzuje i u této knihy. Samozřejmě Margo je dost podobná Aljašce, ale komu na tom sakra záleží?! Je to prostě autorův pohled na holky, do kterých se má člověk hned zamilovat, a ano, podle mě se mu to povedlo

PeterDzurjaník

Ak ste čítali Hviezdy nám nepriali a rozhodli ste sa skúsiť od autora ešte ďalšiu knihu, tak pri tejto dávajte pozor! Skrátka nie je vhodná pre čitateľov, ktorí si chcú užiť len ľahko plynúci dej a romantiku. Papierové mestá nie sú primárne o romantike a láske. Sú o metaforách, dospievaní, priateľstve, hľadaní seba samého a Quentinovo hľadanie Margo tvorí len základný rámec úvah o týchto témach. Ak teda chcete čítať o zaľúbených dospievajúcich, skúste inú knihu, pretože skončíte sklamaní. Ale ak ste tak trocha filozofom a baví vás skúmať ako postava Quentina hľadá odpovede na bežné otázky maturantov, pokojne s ňou začnite.

Román má celkovo tri časti a dá sa povedať, že prvá a posledná dokáže zabaviť prakticky kohokoľvek. Sú tu vtipné pasáže, všetko napreduje dopredu pomerne svižne a čítanie si užívate celú dobu. Problematická je práve tá prostredná časť, kde sa Quentin snaží pochopiť Margo ako osobu, jej motiváciu a predstavu o živote. Uvedomuje si, že skutočný človek je často inakší než si ho predstavuje a vysníva. Že človek populárny a obletovaný môže byť súčasne osamelý. Rovnako rieši otázky čo je to skutočné priateľstvo a aký je to pocit ukončiť jednu etapu života a pustiť sa do novej. Ako asi očakávate, tak toto hľadanie nie je jednoduché, Quentin sa často točí v kruhu a neustále prehodnocuje svoje názory aj pátranie. Vracia sa nielen v myšlienkach, ale aj fyzicky na miesta, kde už bol a hľadal. Tým pádom už ani tok deja nie je taký plynulý, vytvára meandre a vzniká tak riziko, že kniha vás začne nudiť a dokonca, že ju ani nedočítate, resp. by ste mohli byť úplným záverom sklamaný.

Papierové mestá sú síce určené mladým, ale skôr skúsenejším a náročnejším čitateľom, ktorí sú zvyklí aj na tieto menej záživné pasáže a hľadajú v nich určitú hĺbku. Ktorí chápu, že väčšinou je dôležitejšia sama cesta než cieľ, že v skutočnosti ani nejde o Quentina a Margo (pri ktorej je veľmi jednoduché skĺznuť k hodnoteniu rozmaznaného pubertiaka), ale o to, čo vlastne od života chcieť, aké hodnoty v ňom sú pre neho dôležité, aké je to dospieť, ako si môžeme byť istí, že poznáme našich priateľov a čo nás ako priateľov spája. Ak budete hľadať odpovede spoločne s Quentinom a budete nad prečítaným premýšľať, tak potom vám bude dávať zmysel aj záver a dokážete plnohodnotnejšie ohodnotiť aj knihu ako celok.

Elizabeth666

Co k této knize říct?
Líbila se mi a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
Margo dívka která měla ráda záhady, až se jednou stala, konec byl překvapující a jsem za něj i ráda.

Asi nebude moje nejoblíbenější ale bude mi furt dřímat u srdíčka.

DasaN

Tohle byla zvláštní kniha. Vlastně pořádně nevím cosi mám o ní myslet. Na jednu stranu se kniha četla hezky . Na druhou stranu mě pěkně štvala Margot - puberťačka, která má vlastně strach posunut se v životě dál....

kristina1961

Abych byla upřímná, kniha zklamala mé očekávání. Vypadala velmi slibně - úžasný název - chlapec X dívka, přičemž zažijí dobrodružný večer a dívka druhý den zmizí a zanechá stopy, aby ji chlapec našel. Opravdu slibný začátek a člověk by čekal, že to nabere obrátky. Ale ono NIC. Zbytečně vše natahované, některé pasáže až nudné. Kniha se mi líbila jen tím, že sem tam padla dobrá hláška, nad kterou se člověk pousmál. Jenže to knihu neudělá dobrou, pokud nemá zajímavý děj, což tato kniha opravdu nemá. Tím narážím hlavně na konec, s prominutím, který byl jako hloupý vtip. Možná jsem od knihy moc očekávala, když zmíním např. Greenovu knihu Hvězdy nám nepřály, která dále zůstává na první příčce. :)

Mikejla1308

Papírová města...hodně čtivá knížka, která se velmi nadějně rozjíždí. Místy má vtipné pasáže nebo takové ty větičky, které si chcete pamatovat nebo zapsat. Od druhé poloviny mi děj přišel zbytečně natahovaný se snahou vygradovat, což se bohužel nestalo. Obsah je jinak povedený, ale víc než 3 hvězdičky si určitě nezaslouží. Stále u mne si vedou "Hvězdy nám nepřály" a tak to zřejmě i zůstane. :)

amanek

Za mě zklamání, špatně se mi četlo a tím pádem jsem jí četla dlouho. Nejvíc se mi líbila ta část, kdy jeli autem, jinak příběh o ničem.

Mixy

Zdlouhavý a nekonečně vleklý příběh je místy spestřen vtipnými úseky. V knize se objevily i zajímavé názory k přemýšlení, ale celkově mě kniha moc neoslovila.

Tucaka

Knížka mě zklamala. Nechápu proč je kniha oceněna světovým bestsellerem. Kniha se mi špatně četla. Margo bych definovala jako pubertálního spratka. Asi jsem stále nedokázala pochopit způsob jejího přemýšlení.
Jediná věc , která se mi velmi líbila byla vtipné řečí Q a jeho kamarádů, u kterých se člověk opravdově zasmál.
Od knihy jsem očekávala víc a mrzí mě to. Za mě jen 2 hvězdičky.

Potato

Knihu jsem přečetla asi za týden, velice dobře se čte. Chtěla bych pokračování strááášně moc. Třeba o tom jak má Q s Margo děti, žijou si spolu šťasně až do smrti... :D

secretboy13

Kniha je strukturou velice čtivá, názorově a myšlenkově bohatá. Líbí se mi Margo-Rothová Spiegelmanová, jako holka z města, která svou volnomyšlenkářskou hlavou a fyzicky přitažlivým zevnějškem okouzlí již v dětství Quentina, který na ani po řadu let nepřestává myslet, co víc zamiluje se do ní a po systematicky zanechaných stopách Margo objeví, už né tak, jak si ji vysnil ve svých představách.