Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.72252

Paper towns (2008)

Vydáno:, Knižní klub

sola_lupa

Co sem napsat? Snad jen to, že v každém z nás je kus Margo a Quentina. Pouze v někom víc a někom míň.

wiix

Myslím, že čím viac čítam Greena, tým mám viac pocit, že jeho príbehy nie sú zas také variabilné, často mi splývajú postavy, ktoré už nie sú ničím zvláštne a príbehy, ktoré sú čoraz menej uveriteľné a zaujímavé. Škoda.

violet1313

Dvě hvězdy jsem dala za postavy. A za to, co z nich sem tam vypadlo. Protože občas, to někde v hloubi mojí mysli dávalo smysl. Ale jen občas.
Sám o sobě myšlenka holky, která uteče a bláznivě zamilovaný kluk ji jde hledat není špatná. Ale nezdála se mi dotažená do konce. Nebyla jsem tak nadšená.
Margo mi příliš připomínala chabou verzi Aljašky z Hledá se Aljaška.
Rozhodně to bylo fajn oddychové čtení, ale nic k čemu bych se chtěla vracet.

AdamMašek

Super knížka

KnihomolkaSuzan

Hvězdy nám nepřály byl mnohem lepší příběh než toto! Velice mě to zklamalo. Neříkám že se to vůbec nedalo číst protože ten film byl katastrofa a podle mě pokazili konec.

Edith_17

Bylo to takové zvláštní, Q byl super, ale Margo se podle mě chovala divně, připadalo mi, že to ještě nemá moc uspořádané, jako co se týče toho, co v životě chce, jaká je její životní cesta a tak. Možná právě proto pořád utíkala a chtěla být sama. Závěr knihy mě dost překvapil.

Nicol13

Tak jo... tohle se mi zvláštním způsobem líbilo.
Podobně jako ve Hvězdách tu byly chytré citáty z knih a tak podobně, ale sem se to hodilo.
Margo mě fascinovala. Zaujala mě svým přemýšlením, ale ke konci mě trošku zklamala. Nebo možná mi jí bylo líto a Q taky...

Za mě dobrý.

essterkaa

Upřímně mě knížka dost zklamala. Děj mně přišel strašně zdlouhavý, klidně by to mohlo být kratší..

IgorGebiza

oddychova kniha na jedno posedenie...

notsohappyanny

Asi nejlepší Greenovka co mám doma. Přečtená jak v originále a v překladu a musím říct, že se v obou případech četla rychle a hezky. Ostatní Greenoviny co máme doma se mi moc nelíbily, zejména Příliš mnoho kateřin.Filmové zpracování se (mně) sympatickou Carou, bylo pěkné a sem tam se knihy drželo. 4/5

PinkAlicorn

Moje oblíbená Greenovka! Nemá cenu zase vypisovat, jak je vtipná, ale zároveň k zamyšlení, protože se to dá říct o všech Johnových knihách. Margo jsem narozdíl od Aljašky měla hrozně ráda, největší zlatíčko byl ale Ben.
Na druhou stranu byl film Papírová města skoro jediným filmem, který se mi líbil víc než knížka. Sice se tak úplně nedržel knižní předlohy, kterou jsem četla před shlédnutím filmu, ale závěr byl lepší. Byla jsem ráda, že s sebou vzal Radar Angelu na ten road trip, protože v knížce mi jí bylo líto. Taky bylo fajn, že Q ten večírek ve filmu stihl. No nevadí, knížka byla taky super!
Ať žijí černí santové!

andrea1970

Je pravda, že děj nebyl nic moc světoborného, rozhodně by se tam toho dalo nacpat víc. Ale jako oddechovka mi tohle přišlo naprosto v pořádku. Kniha mě i přes všechna svá negativa celkem bavila. Quentin je prostě kluk, který se z usazeného trouby mění na dobrodružného detektiva. Kniha byla celkem vtipná, občas jsem se u ní i dost pobavila. Trošku mě však zklamal konec knihy, ale co jsem vlastně čekala? Že všechno dopadne happyendem a Q a Margo spolu stráví zbytek života a budou mít spolu kopu dětí? Tak to chodí jen v pohádkách...

JessieKKI

Dle mého je tato kniha detektivka pro teenagery. Pro ty, kteří prostě ještě neznají normální solidní detektivku. Je to takový slabý odvar. Taky je tam ale romantika, což oceňuji, ale i přesto nic moc. Dalo by se možná říct že je tam od každého trochu, jen není nic pořádně. Každopádně oceňuji pohled na postavu a její vývoj během knihy a myslím, že místy může být i celkem poučný. Celkově kniha působila jako oddychovka, takže nakonec proč ne. Nic velkého od toho ale nečekejte.
Co se filmu týče, za mně je to propadák. Kniha se dočíst jakž takž dala (a to i celkem rychle), ale film? NE! V polovině jsem ho musela vypnout, aby mi nepokazil dojem z knihy. Asi je to divné, ale na mně to takhle působilo

Niannie

Možná moc zdlouhavě popisované...stačilo by 200 stránek, ale i tak když člověk dočítá poslední stránky, čte je pomalu, s lehkostí a užívá si každou větu..protože ví, že je to konec celého příběhu. Čekala jsem jiný konec, takže mě byla Quentina docela líto. Dalo by se uvažovat o napsání 2. dílu :D

zuzik.simi

Dojemná, vtipná a donutí vás přemýšlet nad věcmi, se kterými se Q potýká - ať už je to konec střední nebo Margo. Asi mě teď tady všichni ukamenujete, ale promiňte mi Hvězdy, na vrcholku nejste... Papírová město jsou moje nejoblíbenější ''Greenovka'', stojí za to si jí přečíst.

-el

Od tohoto autora jsem četla dvě knihy. Tou první byla pod názvem Hvězdy nám nepřály... úžasná a přečtená za jeden jediný den. Proto jsem si pořídila i další knihu Papírová města... Možná jsem měla velké očekávání, ale obsah zklamal a ani jsem knihu nedokázala dočíst do konce.

bubblebut

Moc mě to nebavilo... ale jinak pěkné

KingKylie
12. únoraodpad!

Pro mě je děj naprosto nezáživný, nic moc se v knize nestalo. Nevím, co všichni z Greena dělají. Já jsem mu dávala fakt velkou šanci, ale po přečtení Papírových měst a Příliš mnoho Kateřin už nechci číst další, protože děj je absolutně o ničem.

kristyna.b

na mě trochu bez života. Děj je takový kostrbatý nijak zvlášť zajímavý

rajen

Knihy od tohoto autora jsou prostě prudce čtivé. Popravdě je to už nějaká doba, co jsem ji četla a stále vím, o čem byla, jak skončila a že jsem ji četla hltavě a těžko od ní odcházela. Přestože mi to přišlo moc americké a moc středoškolské. Jestli na mě někdy jukne z regálu v knihovně další jeho kniha, tak si ji určitě k přečtení vezmu bez jakéhokoli očekávání a srovnávání s jinými jeho díly. Vím, že dostanu kvalitní čtení.

twerkit

Kniha je velice odpočinková, vtipná, ale vlastně se nic extra v příběhu nestane..

Ayen

Kniha se četla jedním dechem. Donutí vás se zamyslet nad spousty věcech, o kterých normálně neuvažujete. Velmi hezky napsané.

Zlá-Ňufie

Třetí knížka od Greena, o trochu slabší než Hvězdy, ale lepší než Hledání Aljašky (to mě osobně dost zklamalo).
Rozjezd byl pomalejší,a le pak mě kniha opravdu zaujala. Někde.. Cca v 2/3 jsem měla trošku krizi, kdy mě honění se za Maro rochu unavovalo. Třetí část byla o proti druhé příjemně svižná. Konec jsem čekala jiný, možná trošku šťastnější, přesto mě samotnou překvapilo, že se mi konec vlastně docela líbil. Což se třeba u Hledání Aljašky říct nedá.
Příběh je občas trošku přitažený za vlasy, ale i tak se mi moc líbil. Filozofické otázky tu byly v snesitelné míře :D. Po téhle knize mám chuť se ke Greenovi určitě vrátit!

katajanci

Nebylo to špatné, ale po Hvězdách jsem čekala trochu víc. Ale Greena ještě zkusím.

LucyDvorska

Papírová města - první kniha po pár letech, která mě absolutně vůbec nebavila. Možná jsem náročnější nevím, ale děj knihy mne zklamal. Čekala jsem nějaké velké "BUM," po Hvězdách, které se mi opravdu líbili, a ono tohle. Kluk se zamiluje do holky, ta chodí s hajzlem, který jí podvede, tak se na něj naštve a zneužije chudáka kamaráda ve "friendzónu," se kterým se mu pomstí. Druhý den zmizí a on jí hledat, jen proto aby mu nakonec řekla, že odchází. Zkrácený děj celé knihy ve dvou větách. Prostě za mě 2 hvězdy ...

sporran

Literární styl Johna Greena mi připomněl některé knížky amerických autorů, které jsem v nedávné době četla např. Odpusťte mi, váš Leonard (což byla knížka, která mě zaujala více). Chvíli jsme se na konci ztotožnila s autorem... Margo byla vlastně jen taková zpovykaná holka z bohaté rodiny. Co mě zaujalo jsou papírová města, ať už nerealizované čtvrti nebo neexistující místa na mapě. To mi přijde jako zajímavé téma.... Víc než bláznivá mládež, která nemá dost starostí a tak si vymýšlí hloupé útěky.

KatnissLavender

Skvělá četba, přesně ve stylu Johna Greena... Pokud patříte mezi ty čtenáře, kterým se Johnovi knihy líbí právě proto, že jsou si tak nějak podobné a že z nich poznáte autora po přečtení první stránky, budete nadšeni! Já ten jeho styl psaní prostě zbožňuji a Papírová města jsou pro mne Greenovou, druhou, nejlepší knihou! ;-)

zazinka2

Po Hvězdách to bylo obrovské zklamání

NaiTenshi
08. lednaodpad!

Nevim, jestli jsem já měla moc vysoké očekávání a nebo jestli se ti to Johne vážně nepovedlo. Ani nevíš, jak zklamaná jsem byla. Velký palec dolů.

SmallLucia

"Ano, v téhle popraskané tmě ji vidím téměř dokonale."