Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.81899

Paper towns

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2008 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
DasaNvčeraHodnocení knihy 3 z 5

Tohle byla zvláštní kniha. Vlastně pořádně nevím cosi mám o ní myslet. Na jednu stranu se kniha četla hezky . Na druhou stranu mě pěkně štvala Margot - puberťačka, která má vlastně strach posunut se v životě dál....

kristina196123.09.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Abych byla upřímná, kniha zklamala mé očekávání. Vypadala velmi slibně - úžasný název - chlapec X dívka, přičemž zažijí dobrodružný večer a dívka druhý den zmizí a zanechá stopy, aby ji chlapec našel. Opravdu slibný začátek a člověk by čekal, že to nabere obrátky. Ale ono NIC. Zbytečně vše natahované, některé pasáže až nudné. Kniha se mi líbila jen tím, že sem tam padla dobrá hláška, nad kterou se člověk pousmál. Jenže to knihu neudělá dobrou, pokud nemá zajímavý děj, což tato kniha opravdu nemá. Tím narážím hlavně na konec, s prominutím, který byl jako hloupý vtip. Možná jsem od knihy moc očekávala, když zmíním např. Greenovu knihu Hvězdy nám nepřály, která dále zůstává na první příčce. :)

Mikejla130821.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Papírová města...hodně čtivá knížka, která se velmi nadějně rozjíždí. Místy má vtipné pasáže nebo takové ty větičky, které si chcete pamatovat nebo zapsat. Od druhé poloviny mi děj přišel zbytečně natahovaný se snahou vygradovat, což se bohužel nestalo. Obsah je jinak povedený, ale víc než 3 hvězdičky si určitě nezaslouží. Stále u mne si vedou "Hvězdy nám nepřály" a tak to zřejmě i zůstane. :)

amanek11.09.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Za mě zklamání, špatně se mi četlo a tím pádem jsem jí četla dlouho. Nejvíc se mi líbila ta část, kdy jeli autem, jinak příběh o ničem.

Mixy10.09.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Zdlouhavý a nekonečně vleklý příběh je místy spestřen vtipnými úseky. V knize se objevily i zajímavé názory k přemýšlení, ale celkově mě kniha moc neoslovila.

Tucaka09.09.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Knížka mě zklamala. Nechápu proč je kniha oceněna světovým bestsellerem. Kniha se mi špatně četla. Margo bych definovala jako pubertálního spratka. Asi jsem stále nedokázala pochopit způsob jejího přemýšlení.
Jediná věc , která se mi velmi líbila byla vtipné řečí Q a jeho kamarádů, u kterých se člověk opravdově zasmál.
Od knihy jsem očekávala víc a mrzí mě to. Za mě jen 2 hvězdičky.

Potato29.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem přečetla asi za týden, velice dobře se čte. Chtěla bych pokračování strááášně moc. Třeba o tom jak má Q s Margo děti, žijou si spolu šťasně až do smrti... :D

secretboy1328.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je strukturou velice čtivá, názorově a myšlenkově bohatá. Líbí se mi Margo-Rothová Spiegelmanová, jako holka z města, která svou volnomyšlenkářskou hlavou a fyzicky přitažlivým zevnějškem okouzlí již v dětství Quentina, který na ani po řadu let nepřestává myslet, co víc zamiluje se do ní a po systematicky zanechaných stopách Margo objeví, už né tak, jak si ji vysnil ve svých představách.

Slovanka25.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Proč jsem se nakláněla k třem hvězdičkám: Protože se toho až tak moc nestalo, protože konec knížky byl předvídatelný, trošku trpký a rozhodně ne velkolepý. Trošku se to táhlo, protože dějově to byl takový klídeček, řekla bych.

Proč jsem ALE dala ČTYŘI hvězdičky: Protože přese všechno jsem s knihou dobře bavila. Protože byla tak trochu ze života, aspoň co se toho studentského týče. Protože přátelství mezi hlavním hrdinou a jeho dvěma kamarády bylo opravdové, realistické. :)

miska16424.08.2016

Kniha je zajímavě napsaná. Jak už psala Taliane, působí až filozoficky, Green to napsal velice pěkně. Líbí se myšlenka s papírovými městy. Bohužel se mi ale stalo, že jsem se do čtení musela skoro až nutit. Zjistila jsem, že knihu zcela nevnímám, přeskakuji slova apod. Když se mi toto při čtení stává, znamená to, že kniha mě příliš neuchvátila, že v ní není ten magický prvek, který mě donutí přečíst knihu jedním dechem. Celkové hodnocení je ale určitě kladné, ale jsou knihy, které mě osobně zaujaly více. :)

evka3319.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Doslova jsem ji zhltla během pár dní a hltala jsem opravdu každé slovo, od začátku až do konce. Stejně jako u Hvězdy nám nepřály, film byl zklamáním. Ale další Greenova velice povedená věc!

Taliane16.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mě knížka rozhodně maximálně vtáhla (přečtená za dva dny na rodinné dovolené) nejen vtipnými scénami (Q a jeho kamarádi jsou prostě úžasní) ale i tím napětím a očekáváním, jak to s Margo dopadne a co jsou vlastně papírová města. Nicméně děj nebyl nejsilnější stránkou celé knížky; možná vidím věci tam, kde nejsou, ale celá knížka na mě působila skoro až filosoficky ('A už to nebyly oči, ale Margo se stala zrcadlem' - či tak nějak) a donutila mě zamyslet se nad smyslem života, celkově nad lidskostí a doteď (asi měsíc po přečtení) mne nenechá v klidu usínat a musím myslet na myšlenky a pohled na svět Margo, o provázcích v každém z nás a básničkou z její knížky.
Chtěla jsem ubrat hvězdičku za konec, ve kterém mě Margo zklamala, ale za Bena a radarovy černé Santy si tu pátou hvězdičku knížka rozhodně zaslouží :).

Pepína1515.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knížka mě osobně neuchvátila, i když jsem milovnice romantických příběhů. Usoudila jsem, že je vhodná spíše pro dospívající dívky, pro mě byla už bohužel moc naivní a dětská. Nicméně příběh celkem zajímavý i když konec předvídatelný.

andyksandy119914.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je super. Je vtipná a napínavá, do poslední stránky člověk neví jak to všechno dopadne. Moc se mi líbí pohled Margo na svět. Film mě trochu zklamal (hlavně kvůli jasnému konci), ale Cara je láska:). Možná je knížka až nereálná, ale to se mi na ní líbilo. Rozhodně doporučuji!!

MájaM.14.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Když se mi konečně kniha dostala do ruky,jsem byla nadšená,že si ji konečně přečtu,ale po přečtení to takové nadšení nebylo...
Kniha se mi líbila i nelíbila. Čekala jsem od ní víc než mi nabídla,ale v některých chvílích mě překvapila. Mám z ní smíšené pocity a nevím,co bych na ni měla říct. Hlavní myšlenku knihy jsem pochopila,ale i tak mě kniha zklamala. Bylo pár chvílí,kdy jsem se nad ní zasmála a pasáže,které mě opravdu bavily,ale jinak nic moc:) Film jsem také neviděla,protože jsem čekala na přečtení knihy,doufám,že to taky nebude zklamání:)

nikca056811.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla po Hledání Aljašky. No je to ten klasický Green, příběh 2 lidí, kde jeden z nich toho druhého ze začátku miluje a nesmí chybět hrozně inteligentní puberťáci.Ta knížka není špatná jen mě začala bavit až ke konci. Stylem vyjadřování mě připomínala Aljašku a i tím, že jeden aktér byl do toho druhého zamilovaný. Je to horší než Hledání Aljašky, ale líbilo se mi to víc než profláklé Hvězdy nám nepřály, aspoň to není tolik naivní. Ale čím víc čtu knihy o tohoto autora, tím víc vybočujou z reálného života.

HermionaKnihom09.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knížka se mi líbila. Nebyla to sice taková bomba jako Hvězdy nám nepřály, ale ono se to těžko srovnává, protože knihy jsou naprosto odlišné. V Papírových městech se mi líbilo noční dobrodružství Margo a Q, luštění stop a postavy jako Ben, Radar, Lacey a Angela. Ani s Margo ani s Quentinem jsem se úplně neztotožnila. Jinak mně trochu zamrzel konec, protože bych si přála trochu jiný, takže dohromady dávám 4*.

YuuMitsuko07.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

“Nothing ever happens like you imagine it will”

S knihami Johna Greena je to jako na houpačce, jedna je dobrá, jedna špatná. Nakonec mě napadá, zdali má tak vrtkavý styl psaní nebo je tak těžké pochopit o čem ve skutečnosti píše.
Je pravda, že hlavní postavy Margo i Quentin znějí a jednají podobně (dá se říci vlastně stejně) jako postavy v Hledání Aljašky. A je to zvláštní, protože Aljaška se mi vlastně vůbec nelíbila. Ale Papírová města jsem si zamilovala. Ne od první stránky, ale od chvíle, kdy jsem pochopila.
Každý z nás je někým, někým zcela nepochopitelným pro ostatní. A každý z nás má v hlavě ideu všech lidí kolem sebe a neakceptujeme se, místo toho se buď přikrášlujeme a nebo naopak zhoršujeme. Soudíme. Předpokládáme. Zklamáváme se. ("...lidi nás opouštějí, nebo nás nemilují, nebo nás nechápou, nebo my nechápeme je, a ztrácíme a zklamáváme a zraňujeme jeden druhého.")
Myslím si, že o tom to je. Že nemůžeme úplně pochopit proč Margo chtěla odejít ze svého života. A nemůžeme úplně pochopit ani to, proč se ji tak Q snažit zachránit. Proč se na ni Lacey nevykašlala po tom všem. Můžeme to jen akceptovat a někdy je přijetí skutečnosti tou nejlepší radou do života.

Malinche12803.08.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Škoda papiera.... A sklamanie z tej knihy.......

TerJac02.08.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Tak tohle byla ztráta času :-( Těšila jsem se na ni a byla jsem tedy opravdu zklamaná. Až se trochu divím, že jsme ji neodložila. Nevím, možná, že tyhle příběhy už pro mě nejsou ale stále jsem doufala, že autor nakonec překvapí a kniha mě dostane. Ale nestalo se a doteď vlastně ani nevím, co si o příběhu myslet. Za mne bohužel propadák.

lucie418101.08.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Vlastně moc nevím, co si o této knize myslet. Film jsem shlédla jsem kvůli Caře Delevigne. Příběh jako takový mě nadchl - zdálo se mi o něm několik následujících dnů po přečtení...

Albi9430.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Knížku jsem dostála od kamarádky k narozeninám, jinak bych si ji podle názvu nekoupila. A po přečtení? Naprostý propadák, nevím čím to je, myslím ji, že J. Green píše celkem fajn ale tato kniha se vůbec nepovedla. Bohužel

Natálie.27.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Dobře. Nejspíš jsem jedna z mála, ale musím říct, že mě tahle kniha nijak zvlášť neoslovila. Čekala jsem mnohem, mnohem víc. Netvrdím, že kniha nemá ten 'obrovský počet myšlenek k přemýšlení a dalších podobných věcí', to ne, ale pro mě to prostě bylo málo. Dočetla jsem ji pouze z donucení.

hanulep18.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hodně dlouho jsem měla tuto knížku v knihovně ale nějak jsem se nemohla donutit si ji přečíst, tak jsem si ji vzala s sebou na dovolenou. Jako oddechovka byla skvělá. Jinak příběh neměl moc velký spád, což mi v půlce knížky už vadilo. Hrozně se mi líbí Greenův styl psaní a v knize nechybí vtipné pasáže. myslím, že jsem přečtením této knihy chybu neudělala. :)

SimonaP17.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Asi jsem se v knihovně nějak přehmátla a půjčila si knížku pro náctileté. Příběh o ničem, napětí tak trochu, konec vyšuměný.Ale tak nějak se to dalo z nouze dočíst.

Dep817.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Musím říci, že jsem nečekala, že mě tato kniha bude tak bavit. Po neskutečném fiasku s Hvězdy nám nepřály jsem se obávala, že to bude podobný kýč. Ale nakonec mě Papírová města příjemně překvapila. Děj měl spád a čtenář byl celou dobu zvědavý, jak to vlastně s tou Margo je. Je stále pravdou, že mladí hrdinové jsou velmi přemoudřelí, Margo je v podstatě stejná jako Alaska, tajemná a duchaplná, a Quentin připomíná Milese, spíše outsider, platonicky zblázněný do Alasky/Margo a občas trochu mimo. Ale když člověk tato fakta přehlédne, je to příjemná, oddychová a poutavá četba. Alaska, teda Margo byla většinu času na facku (hlavně na konci), ale to se teď asi nosí. Konec celý příběh trochu vrátil zpátky na zem, což mu možná bylo na škodu. Kdyby se Green více odvázal, mohl by být celkový dojem mnohem úchvatnější. Jakoby po Hledání Aljašky chtěl skončit podobnou knihu á la happyend, nakonec to však vyznělo fádně a nevýrazně. Přesto jsem se u knihy bavila a celkový dojem je, když přehlédnu konec, pozitivní.

kvádr17.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

očekávala jsem něco velkého i když ne tak moc velkého a ono přišlo něco malého. Parta intelektuálů s pár slovy co používají dospělí. Netuším co tím chtěl autor říci, ale pokud je tak nudný jako je tato jeho knihu, tak potěš koště....

Kathy2116.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mě ani tato kniha nezklamala, je sice pravda ze příběh je docela hodně nepravděpodobný ale je napsán zábavnou formou a dýchá z ni typický Green tím myslím ze má nějakou hlubší myšlenku. Určitě bych ji doporučila i dalším čtenářům.

lucie550310.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Hrozně zvláštní kniha, ani nevím jestli se mi líbila nebo ne

KatulakT04.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Musím říct, že jsem se nenudila. Kniha byla zajímavá a příběh velice poutavý. Sice je určen spíše pro mladší čtenáře, ale i starší čtenář v něm nalezne cosi, co ti mladší nemají šanci pochopit. A tak to má být! Nejvíce bych na knize vyzdvihla tu úžasnou osobnostní proměnu Quentina. Zde bylo krásně vidět, jak vnější okolnosti formují naše myšlení a chování.
Knihu jsem si přečetla v angličtině, což pro mě byla vážně úžasná zkušenost (a vřele doporučuji všem).
"Každý má svůj zázrak. Pro Quentina to byla Margo. Stačí se kolem sebe dívat. Dívat se skrze své srdce."

Čtivost 80 %
Zápletka 95 %