Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.81655

Paper towns

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2008 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
ThrisaManx22.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha je čitelná a dokonce občas i příjemná. Mám toho spoustu co vytknout, ale to už jsem zde jednou psala. Na druhé přečtení ovšem slabší, víckrát už číst nebudu.

jessamine-rose20.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

kniha mi robila spoločnosť po ceste do práce. Dostala som ju ako vianočný dar od svojej kamarátky. Kniha ma prinútila vrátiť sa možno tak o dvanásť rokov dozadu a spolu s deckami prežiť ich príbeh, posledný deň na strednej škole a malé dobrodružstvo poháňané láskou. Kniha bola napísaná zaujímavo, kapitoly niesli svoje tajomstvá a skryté napätie, či dobrodružstvo. Páčila sa mi predstava básne Steblá trávy od Walta Whitmana, ktorá poháňala samotný príbeh Quentina a Margo.
A potom som si pozrela film. Bol iný. Úplne iný. Zvykla som si na fakt, že to, čo knihu robí knihou na plátne nevidieť, ale bola som mierne šokovaná a smutná, že nakoniec to bol úplne iný príbeh, než som čítala v tejto knihe...

rarášek19.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zajímavá knížka. Nebyla to úplně nejlepší z Greenovek, ale zase se tam objevoval vtip a kouzlo přátelství. Nejlepší ze všech byl určitě Radar! Ta Margo mě ale na konci pěkně naštvala a ten konec byl opravdu slabý. Jinak přátelé, vtip a dobrodružná cesta rozhodně skvělý, závěr hrozný. Kromě toho závěru a neustálého kňouraní kolem Margo to bylo moc dobrý. :)

Anet25719.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Četla jsem na doporučení, ale mě to až tak moc neoslovilo a musela jsem se přemáhat abych vůbec dočetla. Příběh mi přišel někdy až nereálný. Těším se až porovnám film s knihou.

blonde_elis18.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Musím přiznat, že už dlouho mě žádná kniha nenadchla tolik jako tato. Do nedávna jsem nebyla žádný vyložený fanoušek Greena, ale tímto u mě získal hodně plusových bodů - zásah přímo do srdce :).
Krásně napsáno a skloubeno trochu filosofování o závažnějších věcech s bezprostředním humorem, který mě skutečně dostával. Nechybělo trochu napětí a tajemna, navíc děj mi nepřišel úplně předvídatelný :).
Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla a mohu ji všem jen doporučit :).

MayaBu15.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Takže moje první kniha od pana Greena! Znám hodně lidí, kteří na jeho knihy nedají dopustit, ale já asi kouzlo tohoto autora ještě nenašla. Už podle anotace mi přišel příběh o Quentinovi a Margo zajímavý a první tři čtvrtiny knihy se mi líbily. Děj ubíhal, nechyběl vtip. Posledních cca dvacet stran mi ale přišlo nudných a celkově ten konec...no já nevím. Film se mi líbil asi stejně jako knížka, možná i víc.

I_love_books13.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zajímavý příběh, který je vtipný, napínavý a obsahuje mnoho mouder.
Děj je sice místy nereálný, ale ne přehnaně.
Párkrát jsem se trochu zasmála, některé momenty jsou opravdu vtipné.
Příběh se mi líbil, zachycuje zamilovanost, přátelství, očekávání, rozhodování, hledání, čekání... vše důležité.
Jen bylo v první polovině knihy trochu moc překlepů.
John Green je můj oblíbený autor, který opět nezklamal.
Dávám knize pět hvězdiček, ta pátá je za vtipnost.

punktruhlicka09.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Papírová města jsem viděla prvně v kině. Ale i tak jsem se dala do čtení a nelituji toho. Čte se skoro sama a i když jsem věděla děj stejně jsem se těšila až budu mít zase čas číst.

JessieEx02.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tak trochu naivní, trochu dětinský, nereálný, ale taky trochu úsměvný a milý příběh. Nečetl se moc dobře, knížku jsem odkládala a moc se mi k ní nechtělo vracet. Nejlepší část podle mě byl ten "road trip" až ke konci knížky. Scéna s čůráním v autě mě tak dostala, že jsem se musela smát nahlas. Závěr mě prostě nebavil. (TROCHU SPOILER) Který blázen se vrhá do tak bláznivého dobrodružství, když už dopředu ví, že to na konci nebude mít kloudného řešení? Proč hlavní hrdina dělal celkem šílené věci kvůli lásce, kterou nechal na konci jen tak odejít? Proč musela jeho láska vyznít tak povrchně? Proč příběh neměl větší hloubku? Protože předpoklady k tomu měl. A ještě jedna otázka autorovi: Pro jakou věkovou skupinu byl příběh napsaný? Přišel mi moc "dospělácký" pro teenagery, ale zase trochu "nevyspělý" pro dospělé... I tak lehký nadprůměr, rozhodně neurazí ale taky nenadchne...

Katniss128.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super kniha :-)

plulto26.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Greenova nejlepší kniha:) Krásné citáty a hlavně děj není předvídatelný (na rozdíl od Příliš mnoho Kateřin).

smoldo5623.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úprimne nechápem ľudí, ktorí píšu, že sa jedná o Greenovu najslabšiu knihu. Ja som Papierové mestá čítal ako druhé (hneď po Hviezdach) a musím skonštatovať, že sa mi to páčilo rovnako, ak nie aj viac (hlavne koniec). Je pravda, že stred sa mierne vlečie, ale začiatok a koniec stoja za to. A čo je hlavné, kniha ako taká má úžasnú pointu, ktorá zasluhuje samostatnú hviezdičku.

Flower08122.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ze všech knih, které jsem od autora četla, se mi tahle líbila nejvíc. Je spíš oddechová, ne tak vážné téma jako třeba Hvězdy, pár pasáží k zamyšlení se ale taky najde. Milý styl humoru, hrátky se slovy a zajímavý nápad, stojí za přečtení.

applause22.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

U mě byl problém, že jsem napřed viděla film a až poté četla knihu. Bála jsem se, že se mi kvůli tomu nebude kniha líbit, ale naopak, líbila se mi ještě víc, ale přestal se mi líbit film. Nemůžu a nebudu tady ani porovnávat knihu s filmem, to by bylo na dlouho, ale je jasné, že kniha je mnohonásobně krát lepší. Je mnohem zajímavější, je v ní toho více napsáno, než řečeno. Celkově mě nalákala na čtení knihy "Stébla trávy" od Walta Whitmana, kterou si chci už hodně dlouho přečíst, ale hlavně na konci to bylo všechno celé vysvětleno a dávalo to mnohem větší smysl. „Jak ošemetná věc je věřit, že nějaký člověk je víc než člověk.“

Falquar04.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

"It always takes a few seconds for me to start peeing after all the equipment has been properly set up, and so I stood there for a second, waiting, and then I started peeing. I'd just gotten to the full-stream, shudder-of-relief part of peeing when a girl's voice from the general area of the bathtub said, "Who's there?"
And I said, "Uh, Lacey?"
"Quentin? What the hell are you doing here?" I wanted to stop peeing but couldn't, of course. Peeing is like a good book in that it is very, very hard to stop once you start.
"Um, peeing," I said.
"How's it going?" she asked through the curtain.
"Um, fine?" I shook out the last of it, zipped my shorts, and flushed."

... myslel, že je to znááááámka punku!

Fantýna01.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Autor napsal zajímavý příběh o holce, která pořád utíkala.

čef31.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Autor má dar v nás vyvolávat celou řadu pocitů od radosti až smíchu po nostalgii až smutek zdá se mi lépe, než mnozí jiní. Představuji si, že maturanti při čtení tohoto příběhu ocení pravdivost, sprostá slova a vtip a třeba i pomyslí na cestu do barevného a trochu strašidelného světa, který je za chvíli čeká, starší na naivitu a zmatky let hrdinů, podporu přátel a možná i na promáchlé příležitosti nebo i prázdné hnízdo a nejstarší by se třeba nejraději vrátili a zažili všechno znovu. A to je kouzlo dobré knihy.

pageta26.03.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Chápu tu hlavní hlubokou myšlenku celého příběhu, ale myslím, že ji Green nedokázal v té knížce dost dobře prodat,aby se nakonec člověk zamyslel.Pro mě akorát ztráta už tak mála času co na čtení knih mám...

jluky24.03.2016

Mńa nenadchla....Odkladám.

HermioneWeasley23.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prolog mě trochu nudil, potom mě kniha začala bavit (nejvíce třetí část, a bavila by mě ještě víc, kdyby tam byla i Angela). Konec mě sice trochu překvapil, ale jinak se mi Papírová města opravdu líbila.

Sahalea21.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nemohla jsem se zbavit pocitu, že mě Margot neskutečně vytáčí. Neoslnila mě. Nenadchla. Co říct? Snad budu mít více štěstí s jinou knihou autora

nellynelca19.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moje první kniha od Johna Greena a nezklamala. Kniha mě opravdu bavila a bylo to i vtipné Jsem zvědavá na film. Kniha mě opravdu potěšila. Konec jsem čekala trochu jiný , ale i tak překvapil =)

ThrisaManx19.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Rozhodně lepší než film, který u mě dosahoval průměru, ale naštěstí byl rozhodně stravitelnější než Hvězdy nám nepřály. Proto 4 hvězdy.
Ze začátku mě kniha nebavila a nutila jsem se ji číst dál. Když jsem se dostala k tomu, jak Margo zmizela a Q ji začal hledat, četlo se to samo. Místy byla rozvleklá a nudnější, ale stále mě bavila. Co mi ale opravu vadí na všech jeho knihách - neví, kdy přestat. Prostě pokračuje a píše a píše, až je z toho nekonečně protahovaný konec plný umělého vyvolávání emocí, i když je pravda, že u této knihy mě konec docela mile překvapil z důvody odlišnosti s filmem.

Také jsem bohužel měla pocit, že Green se do svých postav málo vžil. Že si je neužívá. Že pro něj nejsou dostatečně živé. Mám z Johna pocit, jako by psal jen proto, aby měl úspěch nebo jednoduše jen psal, ale málo ty příběhy sám prožívá. Navíc se opravdu neumí vžít do myšlení dospívajícího kluka, prostě ne.

Takže na závěr, ačkoli pro mě Green není nijak zajímavým ani výrazným spisovatelem a většinou se mu spíše vyhýbám, Papírová města bylo docela příjemné a velmi jednoduché a oddechové čtení pro dny plné stresu a zmatku.

andrejqa17.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Po přečtení knihy Hvězdy nám nepřály, jsem si autora ihned oblíbila. Neváhala jsem a přečetla si tuhle knížku. Musím říct, že mě příběh přestal bavit asi v půlce a nemohla jsem se dokopat k tomu abych ji dočetla. Příběh mě moc nezaujal. Kniha mě docela zklamala. Za mě určitě slabší.

BlankaTr16.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na doporučení jsem si knížku přečetla, a četla jsem ji dlouho. Moc mě příběh nezaujal, překousávala jsem se jím. Ve srovnání s jeho dalšími díly, za mě slabší. ;)

WikyMalcova12.03.2016

Tuto knihu jsem si koupila pouze kvůli doporučení pár lidí, ale upřímě mě nezaujala. Příběh se dlouho táhne, bez nějakých větších zlomů. Za mě spíše slabší.

sBety11.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Až budu velká chci být jako Margo! Kniha nezklamala a několikrát pobavila:-)

"Je to absolutní, neředěná mrcha. Svou skvělou postavu si udržuje tím, že nejí nic než duše koťat a sny chudých dětí."

strippedd06.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Několikrát jsem si bokem na papír napsala ruzne návrhy mého hodnocení...ani jeden mi nebyl dost dobrý, dostatečně vystihující obsah a vlastně i můj názor. Jednoduše asi by mě samotnou nenapadlo jaké kouzlo muže byt v odcházení.

hlina06.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Pro mě nejslabší kniha, co jsem od Greena četla. Spád to začalo mít až ve třetí části.
Něco tomu chybělo.

Ferbaska05.03.2016

Je to pohodová knížka se zajímavým námětem. Asi nejlepší od Greena co jsme zatím četla.