Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.72069

Paper towns (2008)

Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

KatnissLavender

Skvělá četba, přesně ve stylu Johna Greena... Pokud patříte mezi ty čtenáře, kterým se Johnovi knihy líbí právě proto, že jsou si tak nějak podobné a že z nich poznáte autora po přečtení první stránky, budete nadšeni! Já ten jeho styl psaní prostě zbožňuji a Papírová města jsou pro mne Greenovou, druhou, nejlepší knihou! ;-)

zazinka2

Po Hvězdách to bylo obrovské zklamání

NaiTenshi
08. lednaodpad!

Nevim, jestli jsem já měla moc vysoké očekávání a nebo jestli se ti to Johne vážně nepovedlo. Ani nevíš, jak zklamaná jsem byla. Velký palec dolů.

SmallLucia

"Ano, v téhle popraskané tmě ji vidím téměř dokonale."

moho

Po Hvězdách pro mne zklamání, snad menší v první části, kdy páchané lotroviny pobavily. Pak jsem na to asi ještě nedorostla??!

Kačkaknihomol

Ten konec... Čekala jsem happyend a Margo mně vážně nasrala. Podle mně nejhorší kniha od Greena.

domino1701

Knihu jsem přečetla velice rychle,nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale konec mě překvapil. Čekala jsem lepší zakončení.

barunka.p
31.12.2016

Knížka mne chytla hned od začátku. Čtivá, napínavá,... strašně mne zajímal konec.

Přeci jenom, co člověk může čekat, když se ti dva spolu přestali bavit už dávno na střední? Ona šla dál, on zůstal zamilovaný a chtěl ji pak najít... Quentin byl moc naivní, co se týše jejich vztahu, dle mého názoru.

BlackBunny
18.12.2016

Neřekla bych, že kniha patří mezi moje nejoblíbenější, ale mezi můj dobrý průměr určitě ano :D
Často jsem se ke čtení musela nutit, což není moc gut, ale i tak některé pasáže byly velice komické a vyčarovaly mi na tváři úsměv.
Navíc nemám ráda Margo, přišla mi hrozně sobecká a až nezdravě uzavřená.
Ale knihu si určitě zkuste přečíst a udělat si vlastní názor :)

Anna.Mal
16.12.2016

Mě se kniha moc líbila, nepatří sice mezi ty nejlepší od Greena, ale nezklamala mě :)

koki.veru
14.12.2016

Čekala jsem od knížky trochu víc, ale i přesto se četla poměrně dobře. Příběh je velice jednoduchý, žádná extra zápletka, ale je to spíše knížka na zamyšlení.

-Dekra-
01.12.2016

Tak tahle knížka mě zklamala. Čtení mě nebavilo. Ani nechápu koho by mohlo, dyť celá knížka je vlastně jenom o tom, jak se kluk honí za holkou, kterou sotva znal. Ale jak vidím, tak spoustě lidí se to tady líbí.. Margot jsem ráda neměla, přišla mně sobecká a Quentin byl zas moc naivní. Já osobně tuhle knihu nedoporučuji.

esty8532
30.11.2016

Tato knížka mě zaujala svou rozpolceností.Vyprávěný příběh je poměrně klišé ale je propleten velice zajímavými myšlenkami. Autor donutí čtenáře domýšlet co jaký význam znamená. Těmito myšlenkami povyšuje knihu na vyšší úroveň.
Nabízí témata k zamyšlení

Anja15
29.11.2016

Tato knížka je 3. co od J.G. čtu. Četla jsem Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky a Papírová města. Papírová města byla druhá nejlepší a Hledání Aljašky se mi líbilo nejvíc.

Jane007
29.11.2016

První knížka, co jsem od Greena četla. Příběh je tuctový: slušný kluk jede hledat sobeckou, rozmazlenou a nevychovanou princezničku. Ale knížka sama o sobě špatná není. Hrozně se mi líbilo množství přirovnání, u kterých jsem se válela smíchy já i okolí. Už jen kvůli tomu si přečtu další knížky tohoto autora.

kackamy
24.11.2016

Moje první knížka od Greena, nevím, jestli mě něco přiměje přečíst si další. První část mě docela bavila, ty další pak o dost míň. Postavy mi nebyly zvlášť sympatické a konec mi příšel tak nějak zvláštně nedodělaný.

1641997
23.11.2016

Kniha se mi moc líbila, ale konec mohl být lepší! A je škoda, že ve filmu toho z ní moc nebylo. :)

prochajda
22.11.2016

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a mám smíšené pocity. Upřímně, toto téma mě moc neoslovilo, přemýšlela jsem, že knihu odložím, ale dočetla jsem.

Mišíí
18.11.2016

Od knížky jsem moc nečekala a o to větším překvapením pro mě byla :).

Lenka1386
16.11.2016

Prožít jednu báječnou noc. Chtít víc, ale ono to nepřijde, zklamání, rozčarování, ale ta jedna noc za to rozhodně stála. Ne každý má na to žít každý den tak, jako by to byl ten poslední...
Film byl velkým zklamáním, ale knížka mě vážně dostala.

tandula
13.11.2016

Dočteno. Na druhý pokus. Jako by Hvězdy a Aljašku psal někdo úplně jiný. Po dočtení Papírových měst mě napadá otázka: co bylo pointou téhle knihy? Co tím autor chtěl sdělit? Nevím...

Doemit
09.11.2016

Papírová města je super kniha. Pro zajímavost jsem se podívala i na film ale ten teda není moc dobrý.

petulkakucerova
05.11.2016

Bajecna!

JmenujiSeZuzla
02.11.2016

Tak,konečně dočtená takhle klasika,kterou musí znát snad každý! Hodně jsem o této knížce slyšela i o samotném spisovateli. A musím říct JO, byla to pravda. Příběh mě hodně zaujal i samotný spisovatelův přístup k psaní této knihy a jeho kreativita. Takže kniha rozhodně velký palec nahoru. Já ale nejprve viděla film. Když jsem ho viděla,řekla jsem si ''wow super film vážně!'' Ale když jsem si přečetla knížku,hodně jsem změnila názor na samotný film,který se mi zdá vážně slabší než knížka. Ale za příběh vážně velký palec nahoru pro Johna a mám v plánu i další jeho knihy.

marta0912
30.10.2016

Tahle knížka mě bavila a měla jsem jí i rychle přečtenou. Asi jediná Greenovka, která se mi líbila tehdy a líbila by se mi i teď.

KateChatt
29.10.2016

Kniha má tři části, ale doopravdy mě bavila jen jedna. V těch předchozích mi hrozně vadilo chování postav - jak Q myslel pořád jenom na sebe a Margo, a vůbec se nestaral o vlastní kámoše; Ben, jak byl pořád tak trapný .

hrusisek
27.10.2016

Knihu jsem si přečetla po zhlédnutí filmu a musím přiznat, že mě zaujala mnohem víc. Líbil se mi originální autorův humor a přirovnání a samozřejmě samotný námět. Hlavní postavy mě ale už tak nezaujaly. Ničím nespoutaná Margo ani zamilovaný Quentin, který pořád tak nějak tápe ve tmě, hledá Margo a přitom zjišťuje, že nezná ani sám sebe. Chce ji ale tak moc najít, že se do ní zkouší vtělit, ale nakonec mu přeci jen dochází, že Margo nikdy neznal a nikdy znát nebude. Je to takový snílek, který běhá po lese a ani neví, jestli se odsud chce dostat. Tak na mě Q působil. Taková je v podstatě i Margo, která se ale už z lesa dostala a teď prchá. Možná do dalšího lesa.
Jinak je to pěkné počtení, proto doporučuji. :)

CrazyDuck15
19.10.2016

Zrovna jsem otočila poslední stránku, která ve mně zanechala několik rozdílných emocí. Je těžké hodnotit knihu celkově, takže bych to radši rozdělila do tří částí. První část, kdy všechno poznáváme a pácháme pomsty těm, kteří se na nás dopustili křivdy byla skvělá zábava. Druhá část je o něco horší. V některých chvílích mi Q až moc připomínal Válečka svým vztahem vůči Margo, což byla první vada. Ta druhá se objevila ve chvíli, kdy mi přišlo, že Q se tak trochu lituje a plácá se v nikam nevedoucích stopách. Ovšem víc negativ už se na této knize najít nedá. Třetí část je příjemná a odvíjí se vcelku rychle, což je fajn. Myslím, že tenhle konec je jeden z nejkrásnějších, které jsem kdy četla. Ještě si pořád nejsem jistá, co si o tom myslet, ale to je v pořádku, přijdu na to při dalším čtení.
"Ano, v tehle popraskané tmě, ji vidím téměř dokonale."

AndyK
15.10.2016

Právě jsem dočetla a pocity jsou smíšené... Možná lehké zklamání ze závěru příběhu? Ale když se nad tím zamyslím, jiný asi ani být nemohl. Margo je velkou záhadou a musím se přiznat, že jsem si ji tak úplně nedokázala oblíbit. S Quentinem to bylo jiné... chvílema mi sice lezl trošku na nervy, ale i přesto jsem si jeho postavu zamilovala. Papírová města jsou o přátelství, lásce a o tom, co všechno je mladý člověk ochoten udělat, i když netuší, co ho na konci jeho cesty čeká... Zklamání nebo mu konečně dojde, co chce a co ne?

Elza_Nofka
13.10.2016

Knihu jsem právě odložila s pocitem nenaplnění. Od závěru jsem čekala nějaké, řekněme šokující zjištění, ale nestalo se tak. I přesto se mi Papírová města dobře četla, vcelku svižný děj, párkrát jsme se rozesmála u některých vtípků tak nahlas, že se začal smát i můj dvouletý syn. Po Hvězdy nám nepřály, jsem byla plná očekávání, i když se nenaplnilo, nemůžu říct, že byl příběh nudný. Jednu hvězdičku ubírám za konec a chyby v tisku, kterých bylo docela dost (samozřejmě vím, že toto není autorova chyba).