Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.72136

Paper towns (2008)

Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

bubblebut

Moc mě to nebavilo... ale jinak pěkné

KingKylie
12. únoraodpad!

Pro mě je děj naprosto nezáživný, nic moc se v knize nestalo. Nevím, co všichni z Greena dělají. Já jsem mu dávala fakt velkou šanci, ale po přečtení Papírových měst a Příliš mnoho Kateřin už nechci číst další, protože děj je absolutně o ničem.

kristyna.b

na mě trochu bez života. Děj je takový kostrbatý nijak zvlášť zajímavý

rajen

Knihy od tohoto autora jsou prostě prudce čtivé. Popravdě je to už nějaká doba, co jsem ji četla a stále vím, o čem byla, jak skončila a že jsem ji četla hltavě a těžko od ní odcházela. Přestože mi to přišlo moc americké a moc středoškolské. Jestli na mě někdy jukne z regálu v knihovně další jeho kniha, tak si ji určitě k přečtení vezmu bez jakéhokoli očekávání a srovnávání s jinými jeho díly. Vím, že dostanu kvalitní čtení.

twerkit

Kniha je velice odpočinková, vtipná, ale vlastně se nic extra v příběhu nestane..

Ayen

Kniha se četla jedním dechem. Donutí vás se zamyslet nad spousty věcech, o kterých normálně neuvažujete. Velmi hezky napsané.

Zlá-Ňufie

Třetí knížka od Greena, o trochu slabší než Hvězdy, ale lepší než Hledání Aljašky (to mě osobně dost zklamalo).
Rozjezd byl pomalejší,a le pak mě kniha opravdu zaujala. Někde.. Cca v 2/3 jsem měla trošku krizi, kdy mě honění se za Maro rochu unavovalo. Třetí část byla o proti druhé příjemně svižná. Konec jsem čekala jiný, možná trošku šťastnější, přesto mě samotnou překvapilo, že se mi konec vlastně docela líbil. Což se třeba u Hledání Aljašky říct nedá.
Příběh je občas trošku přitažený za vlasy, ale i tak se mi moc líbil. Filozofické otázky tu byly v snesitelné míře :D. Po téhle knize mám chuť se ke Greenovi určitě vrátit!

katajanci

Nebylo to špatné, ale po Hvězdách jsem čekala trochu víc. Ale Greena ještě zkusím.

LucyDvorska

Papírová města - první kniha po pár letech, která mě absolutně vůbec nebavila. Možná jsem náročnější nevím, ale děj knihy mne zklamal. Čekala jsem nějaké velké "BUM," po Hvězdách, které se mi opravdu líbili, a ono tohle. Kluk se zamiluje do holky, ta chodí s hajzlem, který jí podvede, tak se na něj naštve a zneužije chudáka kamaráda ve "friendzónu," se kterým se mu pomstí. Druhý den zmizí a on jí hledat, jen proto aby mu nakonec řekla, že odchází. Zkrácený děj celé knihy ve dvou větách. Prostě za mě 2 hvězdy ...

sporran

Literární styl Johna Greena mi připomněl některé knížky amerických autorů, které jsem v nedávné době četla např. Odpusťte mi, váš Leonard (což byla knížka, která mě zaujala více). Chvíli jsme se na konci ztotožnila s autorem... Margo byla vlastně jen taková zpovykaná holka z bohaté rodiny. Co mě zaujalo jsou papírová města, ať už nerealizované čtvrti nebo neexistující místa na mapě. To mi přijde jako zajímavé téma.... Víc než bláznivá mládež, která nemá dost starostí a tak si vymýšlí hloupé útěky.

KatnissLavender

Skvělá četba, přesně ve stylu Johna Greena... Pokud patříte mezi ty čtenáře, kterým se Johnovi knihy líbí právě proto, že jsou si tak nějak podobné a že z nich poznáte autora po přečtení první stránky, budete nadšeni! Já ten jeho styl psaní prostě zbožňuji a Papírová města jsou pro mne Greenovou, druhou, nejlepší knihou! ;-)

zazinka2

Po Hvězdách to bylo obrovské zklamání

NaiTenshi
08. lednaodpad!

Nevim, jestli jsem já měla moc vysoké očekávání a nebo jestli se ti to Johne vážně nepovedlo. Ani nevíš, jak zklamaná jsem byla. Velký palec dolů.

SmallLucia

"Ano, v téhle popraskané tmě ji vidím téměř dokonale."

moho

Po Hvězdách pro mne zklamání, snad menší v první části, kdy páchané lotroviny pobavily. Pak jsem na to asi ještě nedorostla??!

Kačkaknihomol

Kniha mně neuvěřitelně zklamala. Po přečtení knihy Hvězdy nám nepřály to bylo velké zklamání. Nejzajímavější je asi ta první část, kterou bych upřímně nazvala "Vandalismus". Pak je tu druhá část, kde se pořád opakuje hledání Margo. A nakonec třetí úplně katastrofální a navíc se smutným koncem, který tam neměl být. Asi se opakuji, ale prostě kniha která Vás zklame.

domino1701

Knihu jsem přečetla velice rychle,nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale konec mě překvapil. Čekala jsem lepší zakončení.

barunka.p
31.12.2016

Knížka mne chytla hned od začátku. Čtivá, napínavá,... strašně mne zajímal konec.

Přeci jenom, co člověk může čekat, když se ti dva spolu přestali bavit už dávno na střední? Ona šla dál, on zůstal zamilovaný a chtěl ji pak najít... Quentin byl moc naivní, co se týše jejich vztahu, dle mého názoru.

BlackBunny
18.12.2016

Neřekla bych, že kniha patří mezi moje nejoblíbenější, ale mezi můj dobrý průměr určitě ano :D
Často jsem se ke čtení musela nutit, což není moc gut, ale i tak některé pasáže byly velice komické a vyčarovaly mi na tváři úsměv.
Navíc nemám ráda Margo, přišla mi hrozně sobecká a až nezdravě uzavřená.
Ale knihu si určitě zkuste přečíst a udělat si vlastní názor :)

Anna.Mal
16.12.2016

Mě se kniha moc líbila, nepatří sice mezi ty nejlepší od Greena, ale nezklamala mě :)

koki.veru
14.12.2016

Čekala jsem od knížky trochu víc, ale i přesto se četla poměrně dobře. Příběh je velice jednoduchý, žádná extra zápletka, ale je to spíše knížka na zamyšlení.

-Dekra-
01.12.2016

Tak tahle knížka mě zklamala. Čtení mě nebavilo. Ani nechápu koho by mohlo, dyť celá knížka je vlastně jenom o tom, jak se kluk honí za holkou, kterou sotva znal. Ale jak vidím, tak spoustě lidí se to tady líbí.. Margot jsem ráda neměla, přišla mně sobecká a Quentin byl zas moc naivní. Já osobně tuhle knihu nedoporučuji.

esty8532
30.11.2016

Tato knížka mě zaujala svou rozpolceností.Vyprávěný příběh je poměrně klišé ale je propleten velice zajímavými myšlenkami. Autor donutí čtenáře domýšlet co jaký význam znamená. Těmito myšlenkami povyšuje knihu na vyšší úroveň.
Nabízí témata k zamyšlení

Anja15
29.11.2016

Tato knížka je 3. co od J.G. čtu. Četla jsem Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky a Papírová města. Papírová města byla druhá nejlepší a Hledání Aljašky se mi líbilo nejvíc.

Jane007
29.11.2016

První knížka, co jsem od Greena četla. Příběh je tuctový: slušný kluk jede hledat sobeckou, rozmazlenou a nevychovanou princezničku. Ale knížka sama o sobě špatná není. Hrozně se mi líbilo množství přirovnání, u kterých jsem se válela smíchy já i okolí. Už jen kvůli tomu si přečtu další knížky tohoto autora.

kackamy
24.11.2016

Moje první knížka od Greena, nevím, jestli mě něco přiměje přečíst si další. První část mě docela bavila, ty další pak o dost míň. Postavy mi nebyly zvlášť sympatické a konec mi příšel tak nějak zvláštně nedodělaný.

1641997
23.11.2016

Kniha se mi moc líbila, ale konec mohl být lepší! A je škoda, že ve filmu toho z ní moc nebylo. :)

prochajda
22.11.2016

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a mám smíšené pocity. Upřímně, toto téma mě moc neoslovilo, přemýšlela jsem, že knihu odložím, ale dočetla jsem.
Koukla jsem na film, překvapivě se mi líbil víc než kniha, i když podruhé bych ho vidět také nemusela.

Mišíí
18.11.2016

Od knížky jsem moc nečekala a o to větším překvapením pro mě byla :).

Lenka1386
16.11.2016

Prožít jednu báječnou noc. Chtít víc, ale ono to nepřijde, zklamání, rozčarování, ale ta jedna noc za to rozhodně stála. Ne každý má na to žít každý den tak, jako by to byl ten poslední...
Film byl velkým zklamáním, ale knížka mě vážně dostala.