Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.81787

Paper towns

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2008 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
hanulep18.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hodně dlouho jsem měla tuto knížku v knihovně ale nějak jsem se nemohla donutit si ji přečíst, tak jsem si ji vzala s sebou na dovolenou. Jako oddechovka byla skvělá. Jinak příběh neměl moc velký spád, což mi v půlce knížky už vadilo. Hrozně se mi líbí Greenův styl psaní a v knize nechybí vtipné pasáže. myslím, že jsem přečtením této knihy chybu neudělala. :)

SimonaP17.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Asi jsem se v knihovně nějak přehmátla a půjčila si knížku pro náctileté. Příběh o ničem, napětí tak trochu, konec vyšuměný.Ale tak nějak se to dalo z nouze dočíst.

Dep817.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Musím říci, že jsem nečekala, že mě tato kniha bude tak bavit. Po neskutečném fiasku s Hvězdy nám nepřály jsem se obávala, že to bude podobný kýč. Ale nakonec mě Papírová města příjemně překvapila. Děj měl spád a čtenář byl celou dobu zvědavý, jak to vlastně s tou Margo je. Je stále pravdou, že mladí hrdinové jsou velmi přemoudřelí, Margo je v podstatě stejná jako Alaska, tajemná a duchaplná, a Quentin připomíná Milese, spíše outsider, platonicky zblázněný do Alasky/Margo a občas trochu mimo. Ale když člověk tato fakta přehlédne, je to příjemná, oddychová a poutavá četba. Alaska, teda Margo byla většinu času na facku (hlavně na konci), ale to se teď asi nosí. Konec celý příběh trochu vrátil zpátky na zem, což mu možná bylo na škodu. Kdyby se Green více odvázal, mohl by být celkový dojem mnohem úchvatnější. Jakoby po Hledání Aljašky chtěl skončit podobnou knihu á la happyend, nakonec to však vyznělo fádně a nevýrazně. Přesto jsem se u knihy bavila a celkový dojem je, když přehlédnu konec, pozitivní.

kvádr17.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

očekávala jsem něco velkého i když ne tak moc velkého a ono přišlo něco malého. Parta intelektuálů s pár slovy co používají dospělí. Netuším co tím chtěl autor říci, ale pokud je tak nudný jako je tato jeho knihu, tak potěš koště....

Kathy2116.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mě ani tato kniha nezklamala, je sice pravda ze příběh je docela hodně nepravděpodobný ale je napsán zábavnou formou a dýchá z ni typický Green tím myslím ze má nějakou hlubší myšlenku. Určitě bych ji doporučila i dalším čtenářům.

lucie550310.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Hrozně zvláštní kniha, ani nevím jestli se mi líbila nebo ne

KatulakT04.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Musím říct, že jsem se nenudila. Kniha byla zajímavá a příběh velice poutavý. Sice je určen spíše pro mladší čtenáře, ale i starší čtenář v něm nalezne cosi, co ti mladší nemají šanci pochopit. A tak to má být! Nejvíce bych na knize vyzdvihla tu úžasnou osobnostní proměnu Quentina. Zde bylo krásně vidět, jak vnější okolnosti formují naše myšlení a chování.
Knihu jsem si přečetla v angličtině, což pro mě byla vážně úžasná zkušenost (a vřele doporučuji všem).
"Každý má svůj zázrak. Pro Quentina to byla Margo. Stačí se kolem sebe dívat. Dívat se skrze své srdce."

Čtivost 80 %
Zápletka 95 %
Humor 100 %
Napětí 60 %
Celkový dojem 90 %

Mark200003.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

John Green - patří podle mého názoru k nejprodávanějším autorům. Papírová města byla moje prví knížka, kterou jsem od JG četla. A musím říct, že to bylo jedno velké zklamání. Hlavní hrdinové byli nedomyšlení a tak nějak nereální, čtenář se s nimi nedokáže ztotožnit. Zápletka jako taková nebyla špatná, nejlepší byly velice chytře rozmístěné stopy. Ale největší fiasko mi přišel konec. Myslím, že čtením této knížky pouze ztratíte čas.

Krstý30.06.2016

Byla to čtivá kniha. Bylo tam to dobrodružství a láska...hodně se mi líbyla

piskutek28.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Celkový pocit - kladný až smíšený. Kniha má jednu velkou výhodu a to, že je velice čtivá. Kdybychom měli porovnat kvalitu forma x obsah, jednoznačně vítězí forma. Najdeme tam hodně vtipů, mouder, a míst po jejichž přečtení jsem se prostě musela zvednout a dojít ke stolu pro zvyrazňovač, abych si je mohla podtrhnout. Dějově trochu slabší, ale to jsem si díky už opěvované formě uvědomila až zpětně. Co se týče postav, tolik uctívaná polobohyně Margo si mě až tolik nezískala, nemohla jsem si pomoct a celé to její chování a rádoby odboj proti konvencím mi přišlo jenom jako sobecké spratkovství. Nejlepší byli Ben a Radar (Radar možná ještě o trošičku víc.) Konec mi přišel nedotažený. Jinak pěkná oddechovka.

PetraDýdý27.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha, měla jsem to přečtené jedním dechem, nedalo se od toho odtrhnout.
Děj je dobrý, jenom trochu prodloužený, ale najdou se tam i srandovní s cény. :D

bookwoman23.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tato kniha se mi celkem líbila.Měla pěkný děj,ikdyž někdy mi už to připadalo jako zbytečné protahování...Nicméně dávam 4* protože 5* jsem dala knížce Hvězdy nám nepřály,která se mi zdála trochu lepší.. ale i přesto DOPORUČUJI. :-D

Safrika19.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Přijemné čtení :), posedlost Q mě docela zarážela, ale v pohodě.

Anna.Mal17.06.2016

Krásná kniha! :) Green nezklamal :)

77michaela7714.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Propagace knihy mě přiměla koupit si ji také. A nadšená tedy vůbec nejsem. Postavy nepropracované, příběh o ničem (alespoň pro mě), žádné vyvrcholení děje. Možná je kniha cílená pro mladší věkovou kategorii. Ale abych jen nehanila, v knize se najde pár vtipů, vtipných poznámek, nad kterými se člověk pousměje.

Tea1113.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Kdyby John Green nebyl tak známý, tak je to jen další tuctová knížka. Opravdu nic moc. Ale pokud si chcete jen odpočinout od složitých příběhů tak asi fajn.

sgjoli04.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Další pecka od Johna Greena! Tentokrát se Greenovi podařilo skvěle zpracovat téma užívání si života a hledání důležitých životních priorit jedince bez ohledu na to, co od nás očekává společnost. Zároveň je zde výborně zachyceno téma toho, že člověk zná jiné lidi často jen do určité míry a ještě zkresleně. Ta hlavní myšlenka, že se spousta z nás až moc zabývá vlastními životy, že se kolikrát ani nesnažíme vžít do pozice druhých a vidět svět jejich očima, mne skutečně pohltila a nutila se zamyslet. Na Greenovi mne baví to, že dané téma vždycky zpracuje s lehkostí sobě vlastní, kniha je napsaná velmi čtivě a zajímavě, zároveň si ze čtení člověk něco odnese. Z mé strany rozhodně naprostá spokojenost a určitě se k Papírovým městům ještě někdy vrátím.

papajapa31.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Upřímně vidím velkou podobnost s další greenovkou: Hledání Aljašky. Mladý outsider Quentin se zamiluje do divné, záhadné a pro mě nepříjemné Margo. Když jsem se přenesla přes filozofické části, kde Q opěvuje Margo tak jsem mnohokrát trpěla výbuchy smíchu. Kamarádi Ben a Radar (zejména však Ben) jsou neskuteční baviči a jejich sexistické až nechutné hlášky mě vrátili o cca 10 let zpět.
Oproti filmu, který jsem viděla dříve, jsou některé části jinak, ale kniha je kniha ...

ThrisaManx22.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha je čitelná a dokonce občas i příjemná. Mám toho spoustu co vytknout, ale to už jsem zde jednou psala. Na druhé přečtení ovšem slabší, víckrát už číst nebudu.

jessamine-rose20.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

kniha mi robila spoločnosť po ceste do práce. Dostala som ju ako vianočný dar od svojej kamarátky. Kniha ma prinútila vrátiť sa možno tak o dvanásť rokov dozadu a spolu s deckami prežiť ich príbeh, posledný deň na strednej škole a malé dobrodružstvo poháňané láskou. Kniha bola napísaná zaujímavo, kapitoly niesli svoje tajomstvá a skryté napätie, či dobrodružstvo. Páčila sa mi predstava básne Steblá trávy od Walta Whitmana, ktorá poháňala samotný príbeh Quentina a Margo.
A potom som si pozrela film. Bol iný. Úplne iný. Zvykla som si na fakt, že to, čo knihu robí knihou na plátne nevidieť, ale bola som mierne šokovaná a smutná, že nakoniec to bol úplne iný príbeh, než som čítala v tejto knihe...

rarášek19.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zajímavá knížka. Nebyla to úplně nejlepší z Greenovek, ale zase se tam objevoval vtip a kouzlo přátelství. Nejlepší ze všech byl určitě Radar! Ta Margo mě ale na konci pěkně naštvala a ten konec byl opravdu slabý. Jinak přátelé, vtip a dobrodružná cesta rozhodně skvělý, závěr hrozný. Kromě toho závěru a neustálého kňouraní kolem Margo to bylo moc dobrý. :)

Anet25719.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Četla jsem na doporučení, ale mě to až tak moc neoslovilo a musela jsem se přemáhat abych vůbec dočetla. Příběh mi přišel někdy až nereálný. Těším se až porovnám film s knihou.

blonde_elis18.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Musím přiznat, že už dlouho mě žádná kniha nenadchla tolik jako tato. Do nedávna jsem nebyla žádný vyložený fanoušek Greena, ale tímto u mě získal hodně plusových bodů - zásah přímo do srdce :).
Krásně napsáno a skloubeno trochu filosofování o závažnějších věcech s bezprostředním humorem, který mě skutečně dostával. Nechybělo trochu napětí a tajemna, navíc děj mi nepřišel úplně předvídatelný :).
Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla a mohu ji všem jen doporučit :).

MayaBu15.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Takže moje první kniha od pana Greena! Znám hodně lidí, kteří na jeho knihy nedají dopustit, ale já asi kouzlo tohoto autora ještě nenašla. Už podle anotace mi přišel příběh o Quentinovi a Margo zajímavý a první tři čtvrtiny knihy se mi líbily. Děj ubíhal, nechyběl vtip. Posledních cca dvacet stran mi ale přišlo nudných a celkově ten konec...no já nevím. Film se mi líbil asi stejně jako knížka, možná i víc.

I_love_books13.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zajímavý příběh, který je vtipný, napínavý a obsahuje mnoho mouder.
Děj je sice místy nereálný, ale ne přehnaně.
Párkrát jsem se trochu zasmála, některé momenty jsou opravdu vtipné.
Příběh se mi líbil, zachycuje zamilovanost, přátelství, očekávání, rozhodování, hledání, čekání... vše důležité.
Jen bylo v první polovině knihy trochu moc překlepů.
John Green je můj oblíbený autor, který opět nezklamal.
Dávám knize pět hvězdiček, ta pátá je za vtipnost.

punktruhlicka09.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Papírová města jsem viděla prvně v kině. Ale i tak jsem se dala do čtení a nelituji toho. Čte se skoro sama a i když jsem věděla děj stejně jsem se těšila až budu mít zase čas číst.

JessieEx02.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tak trochu naivní, trochu dětinský, nereálný, ale taky trochu úsměvný a milý příběh. Nečetl se moc dobře, knížku jsem odkládala a moc se mi k ní nechtělo vracet. Nejlepší část podle mě byl ten "road trip" až ke konci knížky. Scéna s čůráním v autě mě tak dostala, že jsem se musela smát nahlas. Závěr mě prostě nebavil. (TROCHU SPOILER) Který blázen se vrhá do tak bláznivého dobrodružství, když už dopředu ví, že to na konci nebude mít kloudného řešení? Proč hlavní hrdina dělal celkem šílené věci kvůli lásce, kterou nechal na konci jen tak odejít? Proč musela jeho láska vyznít tak povrchně? Proč příběh neměl větší hloubku? Protože předpoklady k tomu měl. A ještě jedna otázka autorovi: Pro jakou věkovou skupinu byl příběh napsaný? Přišel mi moc "dospělácký" pro teenagery, ale zase trochu "nevyspělý" pro dospělé... I tak lehký nadprůměr, rozhodně neurazí ale taky nenadchne...

Katniss128.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super kniha :-)

plulto26.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Greenova nejlepší kniha:) Krásné citáty a hlavně děj není předvídatelný (na rozdíl od Příliš mnoho Kateřin).

smoldo5623.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úprimne nechápem ľudí, ktorí píšu, že sa jedná o Greenovu najslabšiu knihu. Ja som Papierové mestá čítal ako druhé (hneď po Hviezdach) a musím skonštatovať, že sa mi to páčilo rovnako, ak nie aj viac (hlavne koniec). Je pravda, že stred sa mierne vlečie, ale začiatok a koniec stoja za to. A čo je hlavné, kniha ako taká má úžasnú pointu, ktorá zasluhuje samostatnú hviezdičku.