Panenka z ebenového dřeva

Panenka z ebenového dřeva https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25962/panenka-z-ebenoveho-.jpg 4 53 12

Desetiletá Regina odjíždí do rovníkové Afriky. Ale ne na prázdniny, jak byste si snad mysleli. Jede tam s rodiči na celý rok, protože její tatínek je odborníkem na tropické nemoci a získal v Africe práci. Ale co Regina ? Bude v Africe chodit do školy ? Jak se tam domluví ? A najde si v tak cizím prostředí nějaké kamarády ? A co teprve ta dobrodružství, která na ni čekají ...... celý text

Knihomolka506
01.02.2021 5 z 5

Nádherný příběh z mých dětských let. Regina se loučí s kamarády, učiteli a vším, co zná... odjíždí s rodiči na rok do úplně jiné země. Jaká dobrodružství tam zažije, jestli bude chodit do místní školy to si musíte přečíst. Krásný téměř pohádkový příběh pro děti a jejich rodiče

DominaCZ
26.01.2021 1 z 5

No, pro děcka asi dobrý jako poznávačka, nicméně mě štvala jedna obrovská naivnost a nereálnost, a sice ta, že by třináctiletej kluk balil desetiletou.
To prostě fakt ne, ta je pro něj děcko :))))))))))))))
Já mám origoš z 97 od Eriky, takže kresby žádný, je to v dívčí verzi, ale pro desetiletý holky asi dobrý no.
Moc jsem nepochopila, proč by je tam ten doktor na celej rok tahal, když ta jeho žena NENÍ taky lékařka, na to by se jim asi každej vytento, ale jako...jo no.
Fakt, že se absolutně IHNED a úžasně naučila francouzsky nechávám tak nějak bokem.

Barza
02.10.2018 5 z 5

Koupila jsem ji v bazaru, zakratko mela dcera v ucebnici uryvek. Dala jsem se do predcitani a obema se nam pribeh libil. Take jsem si vsimla pravopisnych hrubek. Na druhou stranu uz jsem cetla mnoho prekladu, ktere mely navic i problemy s tvarem podstatnych jmen (patrne to hodi do prekladace a nikdo to nekontroluje) a rovnez byly urceny detem.

Blanchidlo
15.08.2018 4 z 5

Krásná knížka pro děti, vhodná i pro dospělé jako pohodová četba :) Jediné, z čeho je mi smutno, je pravopis. Tolik chyb v I a Y v knížce pro děti je ostuda. Nicméně příběh to byl hezký a doplněný moc příjemnými ilustracemi, velmi dobře se četlo :)

hroneczek
10.07.2018 4 z 5

Četla jsem ji v dětství. Přišla mi zajímavá, ale pořád jsem čekala, že bude vysvětleno, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje. Bylo to až na úplném konci a trochu mě to štvalo.

TerezaJágrová
25.01.2018 4 z 5

Kniha,která neurazí,ale ani nenadchne.

venacava
13.12.2016 4 z 5

Souhlasím z _Blackie_ ..tuto knížku mám od dětství stále v knihovně

Alpasstyle
01.09.2015 5 z 5

Skvělá knížka, kterou jsem četla za mého dětství. Stále stojí v mé knihovničce :-)

Renka142
18.01.2014 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství, dodnes se k ní ráda vracím. :)

evča09
12.07.2013 4 z 5

nejlepší kniha z mého dětství !! ♥♥♥♥♥♥♥♥

evča09
13.07.2012 4 z 5

velmi krásná knížka:)
asi nejlepší z roku 2009-pro mě:)

Šmerka
12.03.2011 4 z 5

Jako malé se mi ta kniha velice líbila :)