Palác zrady

Palác zrady https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312873/bmid_palac-zrady-zg8-312873.jpg 5 144 49

Držitel Edgar Award za špionážní román Rudá volavka Jason Matthews přichází s dalším napínavým příběhem ruské tajné agentky Dominiky Jegorovové a Natea Nashe ze CIA. Dominika se vrací do Moskvy a je nucena chránit muže, kterými pohrdá – Putinovy oligarchy, podvodníky, gaunery. Nikdo však netuší, že Dominika pracuje pro Washington. Uzavře dohodu se svým psychotickým šéfem, přežije útok íránského komanda, unikne kontrarozvědce, osvobodí uvězněného agenta a dostane ho z Ruska. Situaci ji trochu komplikuje i fakt, že je stále zamilovaná do Natea Nashe a jejich touhy jsou stejně nebezpečné jako spáchat špionáž v Moskvě. Když ji pak krtek v ruské kontrarozvědce objeví na tajném seznamu zdrojů, jako by nad ní vynesl rozsudek smrti…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Palace of Treason , 2015

Claudius
14.04.2024 3 z 5

(SPOILER) Psát komentář ke knize, které dáte 3 hvězdičky, je vždycky nejobtížnější. Je jednoduché knihu vychválit nebo zcela ztrhat, ale co psát o knize, která vás ani nenadchla, ani neurazila.
Příběh nebyl špatný, místy byl i docela napínavý, zejména ve chvílích, kdy se Dominika dostala do nejvyšších kruhů. Mělo to nicméně jisté rušivé elementy. Trochu jsem podezíral autora, že si tím realizuje nějaké své fantazie. Dominika se podezřele často ocitá spoře oděná, neboť ji buď roztrhají šaty, nebo se kvůli misi musí svléknout. Současně Nathanielovi padá k nohám každá krásná dívka v okolí. Tyto podivnosti působily dost podivně a příběh rušily.
Závěrem zmíním totéž, co v komentáři u prvního dílu, neboť tím zřejmě trpí celá série - autor je bývalý agent a v knize je přítomna snaha o realističnost, kterou ale sráží již výše nastíněná béčkovitá dokonalost postav. Je to, jako kdybyste se snažili Jamese Bonda podat realisticky - vyjde vám z toho dokonalý agent ubitý byrokracií a nebude to bavit vůbec nikoho.

čef
22.03.2024 5 z 5

Rád dávám plný počet a to se mi zde splnilo. Jsou zde ovšem také jistě nějaké ty nezajímavosti, jako třeba ty šarády o jídlech, ale jinak skvělé. Autor opět jako v prvním dílu přesvědčuje o své znalosti špionážních technologií, hrátek a intrik, včetně těch terminálních. Také znalost ruských přísloví a terminologie. Příběh je samozřejmě plný napětí se závěrem gradujícím do nekonečna. Očekávám s radostí poslední díl této skvělé trilogie.

konicekbily
30.10.2023 4 z 5

Nepřemožitelná dvojitá agentka vyřeší spoustu problémů, je to Superžena - dokáže nemožné! Hezky napsaný román: nelze odhalit, kde je možná skutečnost a kde začíná fikce!

EF1
10.09.2023 5 z 5

Ač jsem se druhého dílu bála, byl snad ještě lepší než první. Příběh má rychlý spád, kniha se čte skoro sama. Doporučuji.

Wladimirski
17.09.2022 5 z 5

Možná si řeknete - "taková špionážní pohádka, jsou tam dobří i zlí, nevinní i syčáci, ženy krásné i zapálené pro věc, schopní muži i patolízalové, trocha erotiky, trocha akce, nějaké napětí" - pod tím vším je ale holá zkušenost ze světa a taktik nejen vlastní špionáže, ale i politiky a těch, kteří existenci příslušných složek vynucují. Z posledních stránek knihy , kde autor shrnuje Putinovy myšlenky, jeho pohled na svět, mocenské zájmy atd, pak úplně, úplně mrazí! Kniha vydaná v roce 2016 - ale jako bych četl dnešní článek v novinách! Tak přesně (bohužel) se autor trefil!
Třetí díl mám v knihovně a už se na něj těším.

PeťkaW.
21.03.2022 5 z 5

U většiny druhých dílů mám velký strach, jak se s nimi autoři poperou. Obvykle totiž skončí u zbytečného plácání, tlachání a natahování děje vatou o ničem. Ovšem pan Matthews mi vypálil rybník na celé čáře. Tenhle chlápek prostě očividně umí a má všechno moc dobře spočítané. Rudá volavka byla v mých očích bomba. Ale Palác zrady je ještě o stupínek lepší. Je dravější, akčnější, brutálnější... autor už kolem vás opatrně nenašlapuje v bačkůrkách jako v prvním díle, aby vás náhodou nevystrašil přehršlem termínů, politických machinací a pletichařením. Nene... v druhém díle vás bez pardonu udupe vojenskými bagančaty. Pálí na vás jedno jméno za druhým, komplot za komplotem, zradu za zradou. V první půlce knihy je tak hodný, že vás třeba během čtení nechá i najíst nebo se vyspat... v té druhé s tím ale nepočítejte. Prostě musíte vědět, jak to bude dál a jak to dopadne a já jen můžu říct, že čekání na třetí díl bude očistec. Jediné mínus vidím v nejrůznějších odbočkách od hlavního děje, kdy autor vysvětluje například minulost nově se vyloupnuté postavy a v opakujícím se motivu - hodné svaté USA x zlé prohnilé Rusko.

Neopol
23.02.2022 2 z 5

Hodně velká nuda- 3/4 knížky se nic neděje. Na konec trocha akce a napětí.

JerryDexter
15.11.2021 5 z 5

Bezpochyby jedna z nejlepších špionážních sérií. Aby taky ne, když Jason Matthews čerpá z vlastní zkušenosti agenta CIA. Sám sloužil v Rusku a ,,Najt,, a ,,Domi,, jsou vlastně on a jeho žena a většina akcí popisovaných v knize je autentická. A že je kniha černobílá? A jaká by měla být, když ji napsal někdo, kdo tyhle věci zažil? Kdyby příběh vyprávěl Ruský špion, neočekával bych jiný přístup. Jason Matthews nás už bohužel opustil, ale věřím, že teď sedí někde v baru na lepším místě a s přáteli, kteří se tehdy konce svojí služby nedožili, popíjí vodku a smějí se na celé kolo. Vzhůru na třetí, závěrečný díl.

Jenny46
08.08.2021 5 z 5

Skvělé pokračování - Dominika je zpátky jako dvojitá agentka...
Děj, který vás chytne a nepustí. Nemohla jsem se odtrhnout vřele doporučuji, kdo má rád špionážní zápletky

Zorro89
28.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Mně se to strašně líbilo. Nejdřív jsem viděl Rudou volavku, a při čtení Paláce jsem si představoval Najta a Dominiku jako Edgertona s Lawrence. A konec byl výborný, zrádce rozdrcen lodním šroubem a Zjuganova hlava rozstřelena "rtěnkou". Teším se na další pokračování i film. Jason Matthews borec !

Evely
29.11.2020 5 z 5

Stejně jako Rudá volavka, pokračování nezklamalo. V celé knize se neustále něco děje, hrdinčina schopnost dává postavám ještě větší osobitost. Na rozdíl od první knihy už mi chvíli přišli hlavní hrdinové "nesmrtelní", ale nic co by mělo čtenáře odradit od poutavého děje. Rozhodně stojí za to.

Lenka_S
29.11.2020 5 z 5

I druhý díl této špionážní série se mi líbil. Moc mě bavilo sledovat další vývoj událostí a s napětím čekat zda se někde neobjeví nějaká chyba a vše se nezhroutí jako domeček z karet. Prožívala jsem s Dominika každou najatější situaci a pomalu jsem ani nedýchala :-). Už se těším na další díl.

Kulhavá
25.11.2020 3 z 5

Kniha čtivá, příběh zajímavý. Jen více než v první knize mi vadilo černobílé vidění světa.

katasokolov
27.09.2020 4 z 5

Skvělá špiónská série (krom konce, ten mě vyloženě nakrknul!!). Je vidět, že autor pro CIA pracoval - skvěle zpracované, byť trochu černobíle napsané. Nicméně se stejně těším až vyjde poslední díl v češtině. Film má s knihou pramálo společného, takže kdyby někdo váhal, nechť si přečte raději knihu (i když uznávám, že ani film nebyl až tak strašný :) ).

Marek.Sc
04.09.2020 5 z 5

Agentka Dominika Jegorovová je späť. Kniha voľne nadväzuje na Rudú volavku a akcia sa rozbehne hneď na prvých stranách. Kapitánka Jegorovová, alias kódové meno DIVA, je hodená do víru špionážnych hier Kremľa a americkej CIA. Studená vojna neskončila a mocenské záujmy obidvoch strán majú rozdielnu príchuť. „Siloviky“ si už brúsia zuby, aby si odhryzli kúsok koláča z mamutieho obchodu z iránskym molochom. Dvojitá agentka však musí niečo urobiť, aby všetkému zabránila. Zaľúbená do „Najta“ Nasha je pripravená pre spravodlivú vec obetovať takmer všetko. Niečo, tak ako vždy, sa začne kaziť v neprospech naplánovanej operácie a mŕtvoly sa začnú kopiť. Iránska, americká či ruská služba majú na riešenie iný meter. Povinnosť a obeta, majú v spoločnosti čo si ctí humánne zásady, ďaleko od zrady. Nič však nie je nemožné, len nájsť správne páky na zaradenie rýchlostného stupňa k vykonaniu potupy, krádeže, vraždy či zverbovania záujmovej osoby. Spôsob aj dôvod sa už nájdu. Krtko v jednej agentúre si už vyhrabal svoju dieru a nájsť ho v chodbičkách úskokov nebude jednoduché. Sibírski vlci aj americké pumy, chcú dostať svoju korisť. Dymová clona lží je však hustá s mizivým levelom úspechu na jej rozplynutie.
Postavy knihy sa objavujú nenútene a vstupujú do deja, akoby tam mali svoje miesto a nesmú tam skrátka chýbať. Pozitívne aj negatívne. A plukovník Zjuganov? Toho budete nenávidieť už len pri jeho opise a nie je na škodu, že si zaslúžil toľko miesta na stránkach Paláca zrady.
Čitateľovi je temný a drsný svet špionáže ponúknutý originálnym spôsobom. A aj keď milovníkmi špionážneho žánru, s načítaným množstvom spy titulov, je záverečná pasáž knihy predikovateľná, pri jej čítaní sa určite nebudete nudiť.
Výborný špionážny román, ktorý na viac než päťsto stranách ponúka akciu, detektívku, napätie, sex a tak trochu nadreálne videnie hlavnej hrdinky. Možno to nie je na „päť z piatich“, ale štyri si určite zaslúži. Tento román som si vychutnal a po Rudej volavke, je to skvelé pokračovanie.

m_martina
27.08.2020 5 z 5

Mnohem lepší než první díl Rudá volavka. Určitě čtivější a také hodně napínavé.

Pauvka
19.07.2020 4 z 5

Rozhodne lepsi dil nez Ruda volavka, nekdy jsem cetla dlooho do noci a ne a ne prestat. Dej napinavy, ale ty konce nedavam.. ty jsou na ????

fruitbueno
31.05.2020 5 z 5

Musím říct, že v několika pasážích jsem měla během četby napětím zpocené dlaně a asi čtyřikrát jsem šla spát až v hluboké noci, protože prostě nešlo knihu odložit. Opravdu zdařilý román, řekla bych, že ještě o fous lepší než první díl. Promyšlená zápletka, neskutečná akce, čtivost i prohlubování charakterů jednotlivých postav. Toto je skutečně čtení, které se snad musí líbit všem...

petrusbrezu
24.04.2020 5 z 5

To bylo velmi zdařilé.

Opatov
18.02.2020 5 z 5

Perfektní!!! Mnohem lepší než Rudá volavka.
Dominika se vrátila do Moskvy a vlastně nemůže nikomu věřit. Kromě kontaktů s Nashem, jsou její úspěchy navic předmětem závisti ruských agentu a je tak neustále v nebezpečí života. Děj má spád a už se těším na další díl.
Skvělá kuchařka.