Chamtivost

Chamtivost https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115726/bmid_chamtivost-uNU-115726.jpg 4 340 48

Sedm smrtelných hříchů. Sedm duší, které musí být zachráněny. Věčný souboj mezi dobrem zlem, mezi spasitelem bez víry a démonem, který chladnokrevně míří za svým cílem a nemá co ztratit. Jim Heron, příslušník tajných armádních jednotek, jehož profesí je zabíjet na rozkaz svých nadřízených, na vykoupení nevěří a hřích považuje za relativní. Jeho neotřesitelný názor se však změní v okamžiku, kdy se stane padlým andělem a dostane za úkol spasit duši sedmi osob, stravovanou jedním ze sedmi hlavních hříchů. A při svém poslání nesmí selhat. Vincent diPietro zaprodal svou duši hromadění majetku a peněz už ve svých sedmnácti letech a ze svých nároků nehodlá slevit až do chvíle, kdy se seznámí s jedním ze svých zaměstnanců, drsným, upřímným a samorostlým motorkářem, který se prohlásí za jeho spasitele. Vinův život je pevně spjatý s okouzlující kráskou, kterou se rozhodl požádat o ruku, avšak v kritickém okamžiku se seznamuje s ženou, díky níž zpochybní nejen svůj vytčený cíl, ale i svou volbu a touhu svého srdce a spolu se svým zachráncem se rozhodne zapojit do souboje o osvobození své vlastní duše.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Baronet

Covet , 2009

Belgarion
01.12.2022 3 z 5

Jako bych četla autorčinu prvotinu, ve které je všeho tak nějak "méně" než v knihách série Bratrstva černé dýky - od erotiky počínaje přes umění dialogů až po spád a napětí příběhu. Čtenář znalý BČD bude zklamán, avšak z lásky k autorce i k postavám dočte, ostatní budou nejspíš mile překvapeni a po všech stránkách nasyceni. Autorka holt nasadila tuze vysokou laťku (první díly BČD), přes kterou se už možná ani sama nepřehoupne (poslední díly BČD).

Janulkaxxx
10.09.2022 odpad!

Tak tuhle knihu odkladam u 5 kapitoly a od zacatku jsem preskakovala radky. Bohuzel se nedokazu zacist a ikdyz v 5 kapitole pribeh zacina, nijak me kniha neoslovila. Cetla jsem bratrsvo a to se mi moc libilo, ikdyz tam jsem taky preskakovala kapitoly s Omegou, serie me zaujala hned od zacatku. Tuhle serii, ale dal cist nebudu.

mia.com
14.07.2022 4 z 5

Za me dobre. Libil se mi namet, postavy, fantasy prvky, v podstate vsechno. Rika clovek, ktereho Bratrstvo černé dýky nezaujalo a stacil jeden dil. Tohle mne vyhovovalo mnohem vic. Fantasy pohadka pro dospele.

Charmedka
10.06.2022 3 z 5

Jak mám autorku ráda, tak tady jsem měla šílený problém se začíst a docela jsem se obávala, že s knihou strávím hodně času a představa celé série mě děsila. Je ale potřeba se prokousat, v nejhorším rovnou celým dílem.

Ono to není špatné, ale opravdu se špatně začítá. Navíc jsem byla neustále ztracená v postavách kvůli tomu i v ději jsem plavala a určitě to nelze porovnávat s Bratrstvem.

Je tu erotika, vtip, je to vesměs všechno jako v Bratrstvu, ale je to zkrátka jiné. Přesto fanoušky potěší provázanost a odkaz na různé postavy, to mě opravdu těšilo.

Dalgiona
05.05.2022 5 z 5

Pomalejší začátek, ale jak se to pak rozjelo. Velmi dobře napsané. To, že zde vystupují andělé v našem světe mi ani nepřišlo a s napětím jsem četla a četla abych zjistila, jak nakonec boj nejen s démonkou, ale i životy ostatních aktérů, skončí. Už teď se těším na další pokračováni. Jo, super kniha ke které se určitě zase někdy vrátím.

petraj30
22.02.2022 4 z 5

Začátek na mě působil příliš těžkopádně a pak se z toho vyklubalo něco mezi pohádkou a sci-fi. Příběh hlavních hrdinů někdy opravdu chvílemi připomínal poupravenou Pretty Woman.
Četlo se to celkem dobře, ale nějak nedokážu s určitostí říct, jestli mi tento styl vyhovuje. Přečtu si celou řadu, protože jsem zvědavá, kam se série posune dál a co všechno ještě Jima čeká. Je to zase něco jiného, než jsem od autorky zvyklá, ale zatím se mi série s Bratrstvem líbí víc. Třeba časem změním názor.

Booky84
10.01.2022 5 z 5

Trochu těžší začátek, ale pak už se to rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout. Jsem zvědavá na další díly.

Heri76
12.09.2021 3 z 5

Hm, tak jsem zkusila něco nového od Ward. Rozjezd této série je trochu pomalý. Ve srovnání s Bratrstvem a Odkazem slabší kousek. Nicméně dám sérii šanci dalším dílem. Co taky jiného při čekání na překlad nových dílů mých oblíbenějších sérii.
Jim Heron jako „spasitel“ hříšníků, bývalý voják a nájemný vrah? No proč vlastně ne.
Příběh Vina diPietra a Marie-Terezy alias Gretchen, tak trochu nebo možná hodně Pretty Woman. Trochu nereálné a až moc romantický slaďák.
Líbilo se mi drobné propojení s Bratrstvem zmínkami bratrů Butche a Phurryho.

lenka7679
09.04.2021 5 z 5

Souhlasím s ostatními, kteří píší, že je třeba se dostat přes prvních pár stránek. Pak už šlape všechno tak jak má. Skvělý námět, postavy, zkrátka oddechovka. Mohu vřele doporučit.

anna7852
22.02.2021 4 z 5

Prvních cca 100 stránek jsem pořád nechápala,pak to postupně zapadlo dosebe a už jsem si příběh užívala

petulik330
07.02.2021 5 z 5

Poprvé jsem jo četla cca před pěti roky a opět jsem se k ní vrátila. Byl to ale oříšek, protože jsem si nepamatovala název. Timto chci poděkovat paní knihovnice d MKO že mi pomohla.
Stavař Jim utrpi úraz elektrickým proudem, který ho zabije. Po smrti se setkává že čtyřmi anděli, kteří mi prozradí že ho na zemi čeká poslání. A to spasení sedmi duší které jsou obtězkany sedmi smrtelnými hříchy jako jsou například chamtivost. Pokud Jim své poslání přijme, začíná soutěž o osudu celého lidstva. Na jedné straně bojuje dobro a na té druhé... Asi tusite kdo.
Jinuv první úkol je spasit duši svého zaměstnavatele, který svou duši upsal ďáblu už dávno.
Další výraznou postavou v tomto příběhu je žena jménem Marie - Tereza která se živí jako lehká děva a přitom se skrývá před býval manželem. Líbilo se mi, jak se osudy těchto dvou postav protnou a nakonec si pomohou.

Kočičáci
03.01.2021 4 z 5

Jako skalní fanynka Bratrstva černé dýky jsem si nemohla nechat ujít autorčinu sérii Padlí andělé. Než se mi všechno poskládalo dohromady, tak jsem byla chvíli rozpačitá, ale jakmile mi děj zacvakl do sebe, tak už jsem si jen užívala nové hrdiny. Velmi také oceňuji provázanost příběhu s hrdiny BČD, jelikož děj se odehrává taktéž v Caldwellu. Těším se na další díl :-)

aktak1203
29.12.2020 3 z 5

Četla jsem od autorky předešlou sérii a ta mě chytla. Ale toto mě moc nebaví, zkusím ještě druhý díl a uvidím, jestli má cenu pokračovat.

MonaLisa42
11.08.2020 4 z 5

Námět knihy mě baví a zajímá - 7 smrtelných hříchů je taková moje srdcovka.
Před pár lety jsem knihu rozčetla, ale nebavila mě a tak jsem ji odložila. Nyní jsem přečetla skvělé Bratrsvo a znovu se odhodlala ji otevřít. Rozhodně to nebyla chyba! :-) Po nudném začátku se děj rozeběhl a byl čtivý, napínavý, vtipný...jednoduše úchvatný. Jeho tajemství se postupně rosplétala a viděla jsem nevtíravé propojení s Bratrstvem.
Po pravdě mi Vin ani moc chamtivý nepřipadal, až později, když se k tomuto hříchu přiznal, jsem pochopila. Marie-Tereza byla složitá a rozporuplná postava, ale líbila se mi. Jim a andělé jsou skvělí. Nikdy nezapomenu na boží rozhovor Jima a Vina:
V: Hele vidím budoucnost.
J: No já jsem zase včera umřel. :-D
Jediné co mi na příběhu nesedlo je 'Největší životní láska' rozpoznána během 3 dnů - to je na mě fakt rychlé. Také bych uvítala rozvitější epilog pro pár...
Skvělá kniha a těším se na pokračování. Moc děkuji!!!

Calla2002
17.04.2020 5 z 5

Prvních pár stránek šlo fakt těžko, nemohla jsem se začíst, protože to prostě nebylo bratrstvo. Ale nakonec se mi to začalo líbit, svět který spisovatelka vytvořila je podle mého gusta, stejně jako Jim. Ani černá ani bílá, ale pěkná šedá. Prostě bastard co sem tam udělá nějaký ten dobrý skutek. A jak bylo zmíněno pode mou, kvůli postavám a prostředí, jako třeba Trez a Železná maska, se opravdu cítíte jako doma, to byla asi hlavní věc, která mi pomohla se začíst.

DomenicaRisa
10.04.2020 5 z 5

Čteno po opravdu hodně dlouhé době. Při prvním seznámení s touhle sérií jsem ještě nepropadla a snad ani nečetla Bratrstvo černé dýky. Teď jsem se vrátila a moje slova jsou WOW.
Fakt miluju tu provázanost. Odkazy na Phuryho, Treze, Marii-Theresu, Joseho de la Cruze, Butche... Zase jsem se vrátila domů do Caldwellu. A nespornou výhodou je, že si nepamatuju po těch letech nic víc, než je v anotacích.

Tereza.Fait
07.02.2020 3 z 5

Kdyz jsem docetla Bratrstvo, holt nezbylo, nez se vrhnout na andele :-D Jak pise pani nize - Bratrstvo to neni, ale porad mam pocit, ze jsem doma.

LucijeT
04.01.2020 5 z 5

Dost dlouho jsem odolávala zda číst tuto sérii jako vedlejší dějovou linku k bratrstvu, protože jak by se bratrům mohlo něco rovnat... Ale musím říct, že můj obdiv spisovatelce se ještě zvedl, protože to skvěle zapasovala a vytvořila něco zcela samostatného a přesto mám pocit, že jsem pořád doma.. Těžko to popsat, ale moc příjemně mě to překvapilo, zhltla jsem za 2 dny

kolacky
27.11.2019 1 z 5

Nezačetla jsem se... nu což, budou jiné, lepší.

Karin_Kim55
26.05.2019 3 z 5

Začátek zajímavý, uprostřed mi to přišlo přehnané, takže je konci jsem byla šťastná, že to konečně končí, ale konec mě nalákal na další knihu.
Dávám 3* a jdu na pokračování. Od tehle autorky miluji sérii Bratrstva, takže téhle sérii dám ještě šanci.