Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 4 1706 344

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

m2056
m2056
02.02.2024 2 z 5

Kniha je jak to viděl muž z jeho pohledu bohužel kdo zná první díl tak bude zklamán protože už člověk zná jak bude příběh probíhat chce to vymyslet paní spisovatelko něco nového tohle je jak vyprané prádlo dávat znovu do pračky.

Nelasp
Nelasp
03.09.2023 3 z 5

Četla jsem původní trilogii, tak jsem byla zvědavá i na to, jak celou věc a všechny události viděl sám Ch.T. Grey... Neboli chodící červená vlajka, Jak by řekla generace z :)

Ronny97
Ronny97
23.07.2023 5 z 5

Dokonalé spojení dramatu, romantiky a erotiky. Na odlehčení ideální volba.

Snapeova
Snapeova
20.07.2023 2 z 5

Autorka oprášila starý textový soubor, něco změnila, něco přidala a odstranila Aninu vnitřní bohyni, toť vše.

Původní trilogii jsem četla. Tehdy to bylo fajn oddychové čtení. Bylo to něco nového a mělo to něco do sebe.

Čekala jsem, že Grey bude shrnutí všech tří dílů z pohledu Christiana. Výběr toho nejzajímavějšího plus rozebráni osobnosti Christiana. Vždyť z toho mohlo být docela slušné dílo. Místo toho jsem četla milion těch stejných sexuálních scén, co už jsem kdysi četla z pohledu Any a milion stejných emailů, kteří si ti dva vyměnili.
Velká škoda promarněného potenciálu.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
24.04.2023 3 z 5

Tato kniha je mnohem lepší než první kniha 50 odstínů z pohledu Anny. Přijde mi taková více uvěřitelná a více propracovaná. Dej mi zde přijde o mnoho bohatší. Nevím, jestli je to tím, že mezi čtením obou porovnávaných knížek uplynulo několik let, možná ano, ale možná je to také tím, že se prostě tak ucelená postava autorce psala mnohem lépe než Anna. U knížky jsem se dokonce i zasmála a bylo velice osvěžující nakouknout Christianovi do hlavy a zjistit, proč se chová tak, jak se chová. Nelituji toho, že jsem se do knížky pustila.

Gabriela143
Gabriela143
23.04.2023 4 z 5

Knihu čítam druhýkrát a aj keď ma už tak neberie, stále sa číta veľmi dobre. Z pohľadu Christiana je to podľa mňa lepšie, síce vulgárnejšie, ale žiadna opakujúca sa "vnitřní bohyně".

Tamirai
Tamirai
16.04.2023 3 z 5

Pre mňa také priemerné čítanie. Ja som bola na tento diel z pohľadu Christiana zvedavá, no to to také nemastné-neslané, ale zase stále dobré čítanie - no pohľad Any ma bavil viac.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Srdeční záležitost. Není to čtení pro každého. Ale kdo má rád romány se sexuální tématikou, tak se zde určitě najde. Doporučuji!!

Bryel
Bryel
13.07.2022 4 z 5

Nemám srovnání s původními knihami z pohledu Any, každopádně se mi tato kniha velmi líbila. Mužský pohled je zde barvitý, vtipný a je to příjemná změna.

Péťa Z.
Péťa Z.
14.05.2022 4 z 5

Je to pár let, co jsem tohle četla. Z pohledu Christiana to bylo zajímavější než z pohledu Anastasie v Padesáti odstínech. A jak už někdo zmiňoval - je to jazykově lépe zpracované. U předchozí série mi trochu vadil jednoduchý styl psaní a opakování výrazů.

Michelleee
Michelleee
18.02.2022 4 z 5

Určitě zajímavé čtení i z pohledu Christiana.

rampapa
rampapa
25.11.2021 5 z 5

Na pohled Christiána jsem byla hodně zvědavá a bylo to super. Moc se mi to líbilo. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

princesse
princesse
15.11.2021 5 z 5

Skvěle jsem si početla. Nečetla jsem ani jeden z dílů, pouze jsem viděla filmy a vůbec to nevadilo. Rozhodně jsem spokojená.

Rapeh
Rapeh
07.11.2021 5 z 5

Knihu jsem dočetla podruhé a velmi dobře se četla. Moc se mi líbil pohled Greye. Hodně věcí člověk s jeho pohledu pochopil. Domnívám se že na knihu bude jinak reagovat mladší ročník a střední ročník ( který si již něco prožil )

zandu
zandu
05.11.2021

Nebudu hodnotit hvězdami. Sto stran před koncem jsem knihu odložila. Začalajsem se nudit a už se mi ani nechtělo dočítat. Ale musím říct, že mě bavila (alespoň chvíli) víc než Stmívání pohledem Edwarda :-)

Sabina335
Sabina335
10.10.2021 5 z 5

Po knize jsem sáhla s odstupem několika let, co bylo napsáno Padesát odstínů šedi. A musím říct, že mi tato kniha přišla mnohem lépe napsaná.

Zozol.ka
Zozol.ka
31.08.2021 3 z 5

Jedním slovem - "Ach". O tolik lepší, než originál, ale o tolik. Bylo fajn, to prožít po tolika letech znovu. Už se klepu na třetí - sedmi-set stránkové pokračování.

LilluLong
LilluLong
02.07.2021 5 z 5

Ak sú ženy z Venuše a muži z Marsu ako je možné ze autorka ma schopnosť sa vžiť do myslenia muža ? To ze sa mi paci ako píše je jedna vec,ale aby sa vžila do myslenia muža je absurdne :) kniha by bola úplne iná keby na úvahy ženy pisala reakcie reálne zmýšľajúceho muža . Co vy na to ?

sarkaditt
sarkaditt
21.05.2021 3 z 5

Po letech od přečtení série 50 odstínů jsem se rozhodla pro přečtení této. Začátek byl fajn, druhá třetina knihy zaostavala, celkově mi kniha nepřipadala tak eroticky nabitá, jako 50 odstínů. Očima Greye to prostě nemělo ten správný říz. Nebo to také bude tím, že tenkrát jsem byla na začátku velmi jiskřivého a sexem nasyceného vztahu a tak jsem tyhle informace vnímala citlivěji, než nyní, když oslavíme deváté výročí. Těžko říct :) Poslední třetina knihy se mi zase dost líbila, nakonec jsem rada, ze jsem ji přečetla:)

Jita160
Jita160
01.05.2021 5 z 5

Myslím,že je to příjemná tečka za celou touto sérií.Pro mě pomyslná třešinkou na dortu.Z pohledu může je to asi vždy mnohem čtivější ,ale zase se aspoň odkrývají různé domněnky,které jsem v předchozích dílech měla.Rozhodně doporučuji.
Díky E.L.James