Osvoboď nás od zlého

Osvoboď nás od zlého https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118329/bmid_osvobod-nas-od-zleho-118329.jpg 4 40 16

Rolf Lykke série

< 2. díl

Desetiletá dcera Nadiji Hadzicové, která se do Norska přistěhovala z Bosny, najde po návratu domů svou matku mrtvou. Její tělo je rozpárané a naplněné pracím práškem. Blenda, a prádlo je bělejší, jak hlásá televizní reklama. Rasistický motiv je nasnadě – nebo měl snad vrah jiný důvod spáchat tak zrůdný čin? O Nadijině minulosti toho nikdo moc neví a komisař Rolf Lykke se svým týmem dlouho přešlapuje na místě. Postupně se všechny důkazy kupí kolem jediného podezřelého, kterému však chybí to podstatné: motiv. Kde se tedy skrývá pravda? Je vrah opravdu rasista, který si vyřizuje účty s přistěhovalci? Nebo se snad klíč k záhadě skrývá v Nadijině tajemné minulosti?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Frels oss fra det onde , 2011

Lucc93
21.07.2021 3 z 5

Průměrná detektivka. Trošku rychlý závěr na to, jak byla celou dobu kniha utahaná.

Martina1805
24.10.2020 3 z 5

Zbytečně roztahané zamotané ale dočetla jsem, konec ani moc nepřekvapil

hruskovalucie93
13.04.2018 3 z 5

Lenyaa
09.01.2017 3 z 5

Průměrná detektivka na 2 až 3 večery. Musím uznat, že vraha jsem vůbec netušila a moc se mi líbil konec, který byl trochu zamotaný a hektický, ale ne přehnaný. Za mě 3* a nejspíš si přečtu i autorovy budoucí knihy.

konicekbily
23.11.2016 3 z 5

Spíše krimiromán, kde kromě vyšetřování jsme seznamováni se členy pátracího týmu a jejich problémy, než detektivka - s popisem rychlého spádu vyšetřování a rádoby akčním koncem.

NikaMirka
21.10.2016 5 z 5

Čtivá detektivka u které jsem do pár posledních stran nedokázala vraha odhalit ani tipnout. Za to prostě pět hvězd. Taky se mi líbil konec, žádný přehnaný závěr, ale naprosto dokonalá a jednoduchá duchaplnost oběti. Vřele doporučuji :)

maličkán
04.08.2016 5 z 5

Pěkná,čtivá detektivka. Slupla jsem ji za pár hodin. Neboť jejich je království nebeské od autora se mi líbilo ještě víc, ale stejně dávám 5 hvězdiček.

trudoš
24.05.2016 2 z 5

Průměrná detektivka napsaná jak podle šablony nějakého druhořadého krimi seriálu. Vyšetřující tým dává dohromady důkazy, vylučuje podezřelé, pátrá po motivu a vraha nakonec úpěnlivou pílí dostane. Nejvíc asi zaujala bestialita úvodního zločinu, jenže důvody k zvrácenostem jsou při zpětném pohledu na hlavu postavené. Proč oběť vyvrhovat a plnit pracím práškem, když šlo jen o to, mít ji tuhou jako žádnou druhou? Efekt pro efekt, nic víc, nic míň.
Celkově mi chyběla v ději překvapení, stejně jako sympatické postavy. Všichni protagonisté jsou tak smrtelně vážní, že to připomíná trudomyslnou dramatizaci Zločinu a trestu. A i když jsou tu jakési pokusy o náhled do jejich soukromých životů, ve finále to vychází jen nudně a nedůležitě. To, že má šéf pátračů problémy v rodině, je takřka zaběhnutý standard a nesnáze sexy agentky při hledání ideálního partnera mě také příliš nedojaly. Výsledkem je suchý thriller, který nijak neurazil. A to je v podstatě to nejlepší, co o něm dokážu říci.

Sumiko
15.10.2015 3 z 5

Fajn knížka, dobře se čte - je rozdělena do kratších kapitol, takže není problém číst "po kouskách". Za mě tam jen chybí podrobnější rozbor hlavní hrdinky, pachatele i samotných obětí - knižce by to určitě přidalo na zajímavosti....

šipek
25.06.2014 5 z 5

Dost dobrá detektivka.Srozumitelně napsáno, nic přehnaného až na způsob vražd. Skupina vyšetřovatelů hodně realistická.

Klára27
14.06.2014 5 z 5

Kniha byla psána ve svižném tempu, neobsahuje žádné nudné pasáže. Konec mohl být trochu více rozveden, na můj vkus to probíhalo příliš rychle. Knihu doporučuji všem milovníkům severských detektivek.

Shimy
29.05.2014 5 z 5

Hodně povedená a napínavá detektivka, kterou jsem měla rychle přečtenou. Těžko se mi odkládala a při posledních 50ti stránkách jsem musela knihu dohltat najednou až do konce. Skvělá.

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Drsná severská krimi - mazec, ale dost dobrý.

evelinaevelina
13.03.2013 4 z 5

V současné záplavě severských krimi tato kniha patří k těm lepším. Neobejde se bez tématu táhnoucímu se v této době především v norské literatuře jako červená nit, a to přistěhovalectví. Ale je tam slušnou formou, není to jako jinde přitažené za vlasy. Má to spád a i postavy vyšetřovatelů se aut. snaží vykreslit, aby příběh nevyzněl neosobně.
íbila se mi.

Adriassa
27.10.2012 4 z 5

Kniha se mi l

myskula
20.09.2012 5 z 5

Výborná knížka!!!!Bude vás bavit od začátku do konce.

vraždy Norsko rasismus severská krimi přistěhovalci, imigranti kriminalita pátrání

Kjetil Try
norská, 1959
2012  74%Neboť jejich je království nebeské
2012  78%Osvoboď nás od zlého

Kniha Osvoboď nás od zlého je v