Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války III-IV

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války III-IV https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209515/bmid_osudy-dobreho-vojaka-svejka-za-svet-209515.jpg 4 203 15

Třetí a čtvrtý díl světoznámého humoristického románu z první světové války. Díl třetí - Slavný výprask, Díl čtvrtý - Pokračování slavného výprasku

cziss
02.11.2023 3 z 5

Poslední dva díly se dějově motají v kruhu a hodně námětů se opakuje. Ale i tak se nedá říct, že by mě to nebavilo, protože hlavní náplní knih jsou Švejkovy povedené příběhy. Přestože je čtvrtý díl nedokončen je relativně uzavřen. Kritika armády a tehdejšího zřízení se otupila do absurdního humoru, což je možná škoda. Celkově to stojí za přečtení.

sajanka
18.07.2023 5 z 5

Filmové zpracování nemá chybu, můžu vidět pořád do kola. Ke knize se občas ráda vracím.

Clivicus
17.09.2022 3 z 5

První i druhý díl oplývaly svérázným humorem, jehož značnou absencí tato poslední kniha, třeba jinak dobrá, nedosahuje umu předchozích dílů.

Luigi1
27.07.2022 5 z 5

Velice dobře napsané.

jfialova
13.04.2020 4 z 5

Od třetího a čtvrtého dílu příliš akce nečekejte. Knihy popisují cestu Švejka a jeho kolegů vlakem na frontu. Co chybí na akčnosti, vyvažují postavy (zejména Švejk) výřečností a přibývá historek "ze života"-musím říct, že některé z nich jsou fakt hodně vtipné. Přesto že jde o dílo humoristické, zaskočilo mě několik naturalisticky drsných vsuvek, což ale ještě více podtrhuje absurditu a nesmyslnost celého válečného úsilí. Určitě stojí za přečtení. Škoda, že autor nestihl dílo dokončit, zajímalo by mě Švejkovo počínání přímo v zákopech.

pepa4081
17.11.2019 4 z 5

Třetí a čtvrtý díl se mi líbily víc, než druhý. Opět jsem se dobře bavil. Škoda, že už se nedozvíme, jak Švejk přečkal válku a vrátil se domů. (Jemu se to muselo podařit!) P. S.: Neznalý německého jazyka, ocenil bych překlady pod čarou, protože takto mi často jistě unikla pointa.
Uspokojivé.

Zdenkas522
03.10.2019 5 z 5

To samé jako u prvního dílu. super doporučuji.

eraserhead
10.06.2019 2 z 5

Po fest nezáživném druhém díle se závěr třetího a rozjezd čtvrtého trošku zlepšili, ale dvakrát mi románový Švejk stačil. Uvolní místo v knihovně jiným knihám. Román Haškovi ani Švejkovi prostě nesvědčí. Budu si muset spravit chuť nějakými Haškovými povídkami.

Kuža007
08.05.2019 5 z 5

Klasika naší literatury. Každý správný Čech by měl znát tuhle tetralogii a hlavně mít ji přečtenou, protože tohle je náš český literární klenot. Dobrý voják Josef Švejk - nezapomenutelná postava vojenského idiota nebo antimilitaristického génia. A samozřejmě i další nádherné postavy jako například opilec farář Otto Katz a sukničkář nadporučík Lukáš. Nebo také hloupý tajný policista Bretschneider a blb poručík Dub. Navíc krásné obrázky Josefa Lady.

ber-tram
03.01.2019 4 z 5

Vydávat fragment čtvrtého, nedokončeného dílu (jen 80 stran) samostatně by asi nemělo smysl, ačkoliv jsem ho také přečetl zvlášť , byť z jednolité bichle vydané v r. 1951.
Po 3. i 4. pokračování »osudů« jsem se poučil obšírnými vysvětlivkami k textu a rezervovaně rovněž ideologicky tónovanou předmluvou o Haškovi.
Nejlíp stejně všechno okecal Švejk, třebaže mu spisovatelova choroba utnula řeč vpůli věty. 30,34/2018

Dédečko75
09.06.2018 5 z 5

Pokračování slavného Švejka a jeho nešťastných příhodách během války. Všem doporučuji. Skvělá kniha.

Ronnie68
14.03.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale chyběl mi tam ten humor jako v prvních 2 částech (byl na méně místech), proto dávám jen 4 hvězdičky

Radan2020
27.01.2016 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc, je tady poznat, že Švejk není úplný blb a že z většiny těch hovadin, které dělá, má nakonec nějaký prospěch. Jen škoda, že tento díl není dokončen, ovšem i tak je podle mě nejlepší.

Michaela91
11.07.2013 3 z 5

Česká klasika, ale je to hodně složité na přečtení. Musela jsem se nutit a přemáhat abych to dočetla. Nebavilo mě to ani film jsem nikdy neviděla do konce. Mám ráda jiný typ knih ale maturita si nevybírá tak jsem se překonala, ale dalo to zabrat.

tyzik.cejka
11.05.2013

další pecka miluji a budu milovat