Ostrov nerozumu

Ostrov nerozumu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14882/bmid_ostrov-nerozumu-ESS-14882.jpg 4 18 5

Historický román o španělské námořní výpravě za kolonizací Šalomounových ostrovů. Její plavba je naplněna neustálými šarvátkami, sváry a intrikami mezi vojáky a námořníky i mezi jednotlivými členy posádky, kteří zápasí o moc a peníze. Intrikám se nevyhne ani generálova žena, která se po smrti svého manžela ujímá vedení výpravy. Autor zvolil formu vyprávění očitého svědka událostí, které zrekonstruoval na základě zápisků vrchního kapitána a dalších dobových dokumentů.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Mustang

The Isles of Unwisdom , 1949

Kabuky
21.05.2023 5 z 5

Vynikající kniha.

LukasB.453
06.04.2023 5 z 5

depresivně zhudlařená výprava graves v plné síle.

Pawlisman
21.12.2022 4 z 5

Je to lákavé téma. Je to geniální Graves se svým typicky vyvpravěčsky popisným způsobem, který vás bud pohltí slovo od slova nebo stejně tak unudí. I zde vidím silnější i slabší momenty, opět se toho mnoho přiučíte, zase se budete ztrácet ve spleti postav. Asi nejde o jeho nejlepší dílo, ale jako autor prostě musí být dost vysoko. Je to velice inteligentní projev a vyprávění. Jen je potřeba se ponořit..

braunerova
24.05.2014 3 z 5

Spíš cestopis než román. Na mě až příliš podrobný popis celé výpravy, za přečtení ale určitě stojí. Z té spousty chamtivosti, prolhanosti, bezcitnosti a nekompetentnosti mi bylo smutno.

Alma-Nacida
16.03.2011 5 z 5

Kterak bílý muž nese civilizaci do divošských krajin. Bohužel. Velmi působivá kniha.