Ostrov lásky

Ostrov lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14981/ostrov-lasky-14981.jpg 4 50 11

Pilot Tucker Case série

Dobrodružný, humorně laděný příběh věčného smolaře, pilota Tuckera Case, který se odehrává ve vzdálené Mikronésii. Hlavním hrdinou románu je soukromý pilot Tucker Case, podivný chlapík, tak trochu dobrodruh a věčný smolař. Jeho příběh začíná, když v opilosti havaruje se svěřeným letadlem a takto přijde o pilotní licenci. Po nehodě dostane zvláštní pozvání na vzdálený ostrov Alualu, v odlehlé části Mikronésie, od neznámé misionářské společnosti doktora Curtise. Tuck Case se tak neočekávaně stane účastníkem podivných událostí a nekalých obchodů doktora Curtise. Román má vtip a humor, dobře se čte a zaujme více kluky a muže. ... celý text

Literatura světová Dobrodružné Humor
Vydáno: , Alpress

Island of the Sequined Love Nun , 1997

slawa.cap
23.05.2021 5 z 5

Když jsem před časem poslouchal Nejhloupějšího anděla, zjistil jsem, že mu předchází Ostrov lásky, pak bylo jen otázkou času kdy se mi ho podaří sehnat. Ten čas nastal a já se pustil do čtení. Úvodní scéna je minimálně pro chlapa, i jako čtenáře, dost bolestivá. Začátek mi přišel trochu nudný, i když nebyl nijak rozvleklý, ale když se Tucker dostal do Mikronésie děj se pro mně stal dost poutavý.
Téměř všechny kapitoly s Kněžkou nebes prostupuje erotické napětí, takové jak jsem si už u Moora zvykl. A je to stejně nadpřirozené jako všechny ostatní Moorovi knihy, ale ne tak šílené jako Anděl. Na druhou stranu je tu jakýsi morální tlak na čtenáře, o tom že některé věci se prostě nedělají.

Alma-Nacida
04.04.2021 5 z 5

Užila jsem si černý humor, i když chápu pány, kterým čtení o Tuckově úrazu způsobovalo nepříjemné pocity, uhh, však to byl vskutku děs. A nebyla to jen tak bohapustá sranda, to zas ne. Ale bylo to, co jsem čekala, a já jdu s radostí i do Nejhloupějšího anděla, abych zjistila, jestli Roberto pořád mluví, jestli se Tuck usadí, zda Sépie používá pračku se sušičkou a mnoho dalšího.

spackler
14.01.2021 4 z 5

líbilo se mi ještě o špetku víc než anděl,kterýho jsem čet první.soustředíme se hlavně na tuckera a sledujeme jeho přeměnu z takovýho celkem i hajzlíka v toho nadvěcí pohodáře jak ho známe právě z anděla.k tomu fajn prostředí jižního pacifiku a sympatické vedlejší postavy.nevěděl jsem že vážně existuje něco jako cargo kulty a ejhle ono jo-nebyl to jen moorův švihlej nápad.

karel0684
09.01.2020 4 z 5

Hlavní postava je smolař. HMMM. Když se vezme začátek knihy, tak čtenář přijde na to, že hlavní postava si za tu smůlu může sama. Tím že chlastá a že přemýšlí jiným orgánem, než je mozek... Obzvláště pokud jde o ženy...
A pak se není čemu divit, že se dostane do situace, kdy mu nezbyde než útěk a strach o jeho "mužnost". A nakonec procitne a...
Znovu docela zábavní kniha plná černého a absurdního humoru... akorát popis onoho zranění mohl být méně popisný. I čtení bolelo

Finn69
06.12.2019 3 z 5

Taková nenáročná humoristická knížka, oproti ostatním Moorovým knížkám sice slabší, ale pořád se tam místy najdou perličky. Například je tu mluvící kaloň Roberto se slunečními brýlemi a pak starý kanibal Sarapul, asi jediná postava v této knize s jasným životním cílem, totiž ještě jednou někoho sežrat. Dovolím si tady malý spoiler a popřeju mu dobrou chuť.
Kdyby tohle byla má první knížka od Moora, druhou bych už asi nehledal. Jak Špinavá práce, tak Nejhloupější anděl se mi líbili o dost víc. Ale je to pořád docela zábavné a když ležíte na gauči s nohou v sádře, tak je to asi ideální žánr :)

irena23
28.05.2019 5 z 5

Líbilo se mi moc, stejně jako všechny jeho knihy. Tady byl ale nejlepší ten konec.

Abia
04.02.2019 3 z 5

Bavilo mě to, ale není dobré číst tu knihu po Nejhloupějším andělovi. U toho jsem se řehtala, tak jsem asi čekala víc. Vtipná oddechová knížka.

Koko1
06.04.2018 4 z 5

Vtipná oddychovka

trudoš
23.02.2016 4 z 5

Rád bych mužské osazenstvo upozornil, že úvodních padesát stran knihy by možná stálo za přeskočení. To, jak si smolařský pilot Tucker Case poškodí rodinné klenoty při havárii letadla o knipl, je opravdu velmi, velmi bolestivé. Následný děj už naštěstí tolik agresivní není - ba naopak, přináší vcelku originální a odlehčený thriller ze zapadlého ostrova v Mikronésii, jehož obyvatele ovládají bezskrupulózní obchodníci s lidskými orgány. Díky svižné zápletce a milé nadsázce tak teoreticky nenajdete důvod se u příběhu příliš nudit.
Ostrov lásky je sice příjemným humoristickým románem, bohužel vedle mých oblíbenců Carla Hiaasena a Bena Eltona je vtip Christophera Moora poměrně umírněný a nekontroverzní. Navíc zápletka, ač nápaditá, je na těch čtyř stech stranách zbytečně roztahaná. Než se autor k něčemu dobere, trvá mu to málem věčnost a to samé platí i o jednání postav samotných. Krátké kapitoly jsou fajn, ale to zas neznamená, že lze čtenáře tahat za vařenou nudli do nekonečna a ještě dál.

petrels
03.05.2015 3 z 5

Po první knížce 'Nejhloupější anděl' jsem se těšil na další knížku od tohoto autora. Možná jsem očekával trochu moc, ale s první knihou se nedá srovnat.

Lenka.Vílka
09.07.2014 5 z 5

Chtela bych vyjadrit svuj zarmutek nad faktem, ze kniha nema jeste zadny komentar...nesnasim byt nekde prvni...ale co, kdo necet, o hodne prisel... ;)

humor ostrovy netopýři Mikronésie piloti

Christopher Moore