Ostrov lásky

Dobrodružný, humorně laděný příběh věčného smolaře, pilota Tuckera Case, který se odehrává ve vzdálené Mikronésii. Hlavním hrdinou románu je soukromý pilot Tucker Case, podivný chlapík, tak trochu dobrodruh a věčný smolař. Jeho příběh začíná, když v opilosti havaruje se svěřeným letadlem a takto přijde o pilotní licenci. Po... celý text

Hlavním hrdinou románu je soukromý pilot Tucker Case, podivný chlapík, tak trochu dobrodruh a věčný smolař. Jeho příběh začíná, když v opilosti havaruje se svěřeným letadlem a takto přijde o pilotní licenci. Po nehodě dostane zvláštní pozvání na vzdálený ostrov Alualu, v odlehlé části Mikronésie, od neznámé misionářské společnosti doktora Curtise. Tuck Case se tak neočekávaně stane účastníkem podivných událostí a nekalých obchodů doktora Curtise. Román má vtip a humor, dobře se čte a zaujme více kluky a muže. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14981/ostrov-lasky-14981.jpg 3.821

Pilot Tucker Case (1.)

Island of the Sequined Love Nun (1997)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Alpress

trudoš
23.02.2016

Rád bych mužské osazenstvo upozornil, že úvodních padesát stran knihy by možná stálo za přeskočení. To, jak si smolařský pilot Tucker Case poškodí rodinné klenoty při havárii letadla o knipl, je opravdu velmi, velmi bolestivé. Následný děj už naštěstí tolik agresivní není - ba naopak, přináší vcelku originální a odlehčený thriller ze zapadlého ostrova v Mikronésii, jehož obyvatele ovládají bezskrupulózní obchodníci s lidskými orgány. Díky svižné zápletce a milé nadsázce tak teoreticky nenajdete důvod se u příběhu příliš nudit.
Ostrov lásky je sice příjemným humoristickým románem, bohužel vedle mých oblíbenců Carla Hiaasena a Bena Eltona je vtip Christophera Moora poměrně umírněný a nekontroverzní. Navíc zápletka, ač nápaditá, je na těch čtyř stech stranách zbytečně roztahaná. Než se autor k něčemu dobere, trvá mu to málem věčnost a to samé platí i o jednání postav samotných. Krátké kapitoly jsou fajn, ale to zas neznamená, že lze čtenáře tahat za vařenou nudli do nekonečna a ještě dál.

petrels
03.05.2015

Po první knížce 'Nejhloupější anděl' jsem se těšil na další knížku od tohoto autora. Možná jsem očekával trochu moc, ale s první knihou se nedá srovnat.

Lenka.Vílka
09.07.2014

Chtela bych vyjadrit svuj zarmutek nad faktem, ze kniha nema jeste zadny komentar...nesnasim byt nekde prvni...ale co, kdo necet, o hodne prisel... ;)

Christopher Moore

Christopher Moore