Seznámení

Seznámení https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177081/bmid_osm-svetu-osm-svetu-seznameni-xAd-177081.jpg 4 163 72

Osm světů série

Český knižní thriller teprve třináctileté autorky se odehrává v současném New Yorku a vypráví příběh sedmnáctileté Ley Layerové, obyčejné středoškolačky, kterou kromě zvláštních temných snů nic netrápí. Jedné noci se Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané, což znamená, že pocházejí z úplně jiné galaxie. Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyin otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah... Následující události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry mizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil a k jeho nalezení musí Lea překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech. První díl z připravované trilogie „Osm světů“.... celý text

JankaV80
04.06.2023 5 z 5

Já smekám, smekám před autorkou, že v 13 letech napsala knížku s neuvěřitelně zajímavým příběhem! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, tak se mi líbila. Příběh Let a všech ostatních byl místy trošku náročnější (ztrácela jsem se v množství jmen), ale brala jsem to jako Seznámení. Jak jinak, že :) a rozhodně se těším na další díl této série Osmisvěťanů.

pejty
19.03.2022 5 z 5

Opravdu zajímavá knížka od ještě zajímavější autorky. Myslím, že jsem konečně po delší době našel fantasy, kterou přečtu jedním dechem. Opravdu se nemůžu dočkat dalšího dílu.

janpetr
01.05.2021 5 z 5

Kniha i mladá spisovatelka jsou od mne hodnoceny velice dobře.

Tereezinka
14.04.2021 5 z 5

Výjimečná knížka

6484
31.08.2019 5 z 5

Kniha se mi vážně moc líbila. Nemám co dodat je nej.

Robie
25.08.2019 5 z 5

První díl Osmi Světů jsem přečetl již před časem a teď mám rozečtenou 2. knihu. Proto se krátce vracím k prvnímu dílu. Obával jsem se, že druhý díl bude, jak se to někdy se stane, jenom již odvarem prvního. Ale musím uznat, že autorka se správně rozjela a druhá kniha této série je vylepšením první knihy a velmi poctivým. A to vůbec neberu v potaz její věk. Rob

Mamosvain
03.06.2019 4 z 5

Nevím proč, ale po přečtení druhých dvou dílů si tenhle první u mně vyžádal připravení o pátou hvězdičku. Pravděpodobně kvůli tomu, že autorka přeci jen byla v době psaní ještě velmi mladá, ale to nevadí ani trochu, protože děti těsně na přelomu začátku puberty tahle kniha přímo nadchne.
Doporučuji všem, kteří by tuhle knihu chtěli buď sobě nebo svým známým koupit! S největší pravděpodobností nebudete zklamáni a přečtete si i další díly.

6370
30.04.2019 4 z 5

Hezká kniha ale konec nebyl až tak dobrý.

janpetr
19.03.2019 5 z 5

Dobře našlápnuto na další pokračování. JP

Dankra
28.02.2019 5 z 5

Titul, který mně bavil a potěšil.D

Pez892
16.02.2019 5 z 5

Dobrá kniha. Petra

Affares
21.12.2018 3 z 5

Prostě mám rád české autory a rád je objevuji. Velice smekám před autorkou, napsat takovéto dílo tak mladá, to nedá ani celá řada rádoby autorů. Kniha se mi četla velice pěkně a námět se mi také hodně zamlouvá. A teď co se týká knihy, bohužel zle se naopak hodně promítl věk autorky. Vztahy, rychlost vývoje a náhody, které se v knize dějí, jsou prostě nereálné a, teď to nemyslím zde, dětinské. Chybí mi tam taková ta "důvěryhodnost" toho, co čtu. Nicméně pár let, více se vypsat a rozhodně má autorka před sebou pěknou budoucnost. Závěrem, je to velice oddechová a úsměvná kniha která ale skýtá velký potenciál, těším se na další díly.

Jirulka
03.11.2018 5 z 5

Určeno pro mladší čtenáře, ale kniha mě moc bavila, i když mi je přes 30 let. Je to mix více žánrů. Na to, že autorka napsala tuto knihu ve 13 letech, tak velmi dobré. Těším se až si přečtu pokračování.

Veru960
29.09.2018 5 z 5

Ráda objevuji nové věci i nové knihy, nové spisovatele. Proto jsem (ale také na doporučení spolužáka Michala, ahoj Michale) začala číst knihu Osm světů - Seznámení. Vlastně to byla i zvědavost, protože se mně nechtělo věřit, že dívka ve 13 letech (nebo i mladší - musela to začít psát dřív), dokáže napsat 250 stran - prostě knihu tlustou jak některá moje učebnice. To je výkon. Děj se pomalu rozjížděl, posezení v kavárně Fred i Lea trošku nezvládali, autorka ale ano, protože , vykreslila atmosféru úplně dokonale - přesně tak jsem se totiž cítila na schůzce se spolužákem docela nedávno. Ale za tu schůzku s ním jsem nakonec byla vděčná, protože mně právě tam doporučil Osm světů. Díky Michale. A pak už jsem četla dlouho do noci. Do příběhu zasáhl akčně Harry a taky Thomas. A i další členové rodiny Ley. Až do konce knihy je to pak parádní jízda. Lea se mění, nabývá nové zkušenosti v životě i v boji. V boji je rozhodná a v životě (i v lásce) malinko váhavá. Knihu jsem dočetla docela rychle, protože jsem otáčela stránku za stránku ve snaze dozvídat se co bude dál. Opravdu mně to bavilo. A po dočtení ještě víc nechápu, jak to tak mladá spisovatelka vše dokázala poskládat. Spolužák Michal mně půjčil u dalšího našeho nedávného posezení ve stejné kavárně druhý díl Včelí lid. Díky Marcelo Remeňová, že měl důvod mně pozvat. Veru

Epes
23.09.2018 3 z 5

Jako literární prvotina takto překvapivě mladé autorky je kniha určitě překvapením. Trochu se obávám, že marketing knihy těží právě z této skutečnosti. Na obálce knihy je napsáno 13 let, na webových stránkách dokonce 12 - v každém případě si říkám, zda se autorka příliš brzy nezřekla dětství. Dítě v jejím věku by se myslím mělo zabývat něčím jiným než vraždami, které tak chladnokrevně popisuje. Samotný text je trochu pelmel, ve kterém se pletou mimozemšťani, fantasy, špionáž - a přitom se jedná o scény, které známe z jiných titulů, ať už jde o bojový výcvik, jak jsme o něm četli v Divergenci, přenášedlo Harryho Pottera nebo souboje v podzemní aréně podle Hunger Games. Tým agentů CWS připomíná svými schopnostmi tak trochu Velkou šestku. Přitom autorka svůj věk nezapře - místy utíká do romanticky dětských popisů "pokojíčků" (pro VIP agenty) a neví, kterého chlapeckého hrdinu milovat. Ve stejné kapitole se vyznává z lásky k Harrymu, ale současně touží po lásce Bena, a v záloze si drží Freda... V příběhu je řada disproporcí ve vývoji postav, kterých je až příliš mnoho - podtitul "Seznámení" tak dobře vystihuje, že o nic víc vlastně v 1. díle nejde, a autorka si tak zajišťuje čtenáře pro svá budoucí díla. Věřme, že budou vyzrálejší.

Polak
09.09.2018 5 z 5

Chtěl jsem zkusit něco z české současné literatury. Viewegha z matčiny knihovničky jsem po přečtení anotace radši zase zasunul zpátky na místo, a z komínku knih na psacím stole mé mladší sestry mě zaujal pouze temný obal s oznámením, že se jedná o dílo 13leté autorky. Pozor, to musím zažít. Pozvolný rozjezd mě ukolíbal v tom, že se hlavní hrdinka trošku bude nudit, a váhat jestli bude dál zvát i další příbuzné kluky do kavárny nebo radši do kina. Ale pak přichází velmi přesně načasovaný zlom a dívce se změní život dokonale a úplně. A to snad jenom proto, že byla zbytečně zvědavá a poslouchala tajné rozhovory dospěláků. Ve stejné době do příběhu vlítne Harry, který rychle prožene po mrakodrapu slizkého mafiána, aby jednoznačně ukončil jeho bídný osud - nedělá to ale pro zábavu - je to jeho živnost, dobře placená. Knihu už jsem pak nepustil z ruky. Nečekané zvraty, dramatické změny, do děje vstupují další nové postavy, vtipné a svižné dialogy, a mnohé výborné nápady - např. paralelní světy, robotická sekretářka, nebo pavouk v puse, atentát, který se zvrtne. Zaujalo mně, že si každá postava vypráví svojí linku sama. Dobrý nápad a nenapadá mně jiná kniha psaná tímto stylem. Poslední stranu jsem otočil na konci víkendu a krátký epilog knihu zakončil typickým Harryho stylem - kulka na správné místo, respektive do správného čela. Trošku drsné na 13letou autorku. Jdu se podívat, jestli má ségra v komínku i pokračování. Polak

Dajada
08.05.2018 5 z 5

První díl Osmi světů jsem začala číst na doporučení spolužačky. Byla z této knihy úplně nadšená. Byla jsem proto opatrná, aby nepřišlo zklamání. Začetla jsme se ale velmi rychle a příběh Harryho a Ley se mě moc líbil. Harry je velký sympaťák i když dělá nepěkné věci. Snad se ale polepší. Zhltla jsem tuto knihu za několik večerů a další dva díly už čekají na nočním stolku. J

JíraKrál
08.02.2018 5 z 5

Pro mně velké příjemné překvapení. A to větší, že jsou ještě další dvě knihy k tomu na pokračování. Fakt dobře napsané. Začetl jsem se rychle a baví mně, že je to realita a přitom není...Jdu do další - ta s hrdinou na obálce. Asi zabiják Harrík. JiraKrál

Aaginka
27.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Obdivuji autorku, že tohle celé dokázala vymyslet v tak mladém věku.

Leximort
07.12.2017 4 z 5

Fakt mě to překvapilo. I když je kniha psána místy trochu naivně, příběh vás rychle vtáhne a pohltí. Osobně mě zaujala hlavně práce s PoW, kterým autorka skvěle naznačuje psychologické profily postav. Na drobné neduhy, dané asi tím, že jde o prvotinu, pak rychle zapomenete..

Marcela Remeňová
česká, 1999