Krásní

Krásní https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57222/krasni-57222.jpg 4 149 27

Oškliví série

Tally je konečně krásná. Vypadá bezchybně a má všechno, po čem vždy toužila. Ale pod vší tou zábavou – nekonečnými večírky, módními výstřelky, technologickým přepychem a naprostou svobodou, hlodá pocit, že něco velmi důležitého není v pořádku. Když jeden z ošklivých navštíví maškarní večírek krásných, jsou téměř všechny vybledlé vzpomínky zpátky. Tally a její nový přítel Zane musí čelit namáhavé, nebezpečné a fyzicky náročné výzvě. Když najdou dopis z minulosti napsaný ještě před operací, ke kterému jsou přiloženy dvě pilulky předtavující lék na poškození mozku, mají jen zlomek času se rozhodnout. Tally si musí vybrat – bojovat sama se sebou a tím, co ví, nebo svůj život, protože úřady nedovolí, aby kdokoli se znalostí této informace přežil...... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Triton

Pretties , 2005

Luigi1
04.10.2023 5 z 5

Další kniha která mě pobavila

Micho86
18.05.2023 2 z 5

Epesný, trapný a nabuzený. Nikdy by mě nenapadlo, že se z těchto tří otravných slov dá sestavit příběh, ale vypadá to, že asi jo.
Po přečtení prvního dílu jsem se hlavní hrdinky zastávala, ale po tomto pokračování jsem došla k tomu, že Tally je asi vážně úplně hloupá.
Proč se na konci prvního dílu obětovala pro Davida, ale pak do sebe nedokáže ani hodit dvě obyčejné pilulky?
Proč pořád omlouvá své jednání tím, že neměla na výběr, když přitom jen mluví bez přemýšlení?
Pokud jde o Davida, napadá mě spousta jiných slov, která mohla říct, aby ho úspěšně odehnala bez nadbytečně přemrštěné hrubosti.
A pokud jde o Shay - tady za mě Tally stvořila monstrum.
Jasně, na jednu stranu je osvěžující sledovat projednou příběh postavy, která dělá chyby a není dokonalá, ale na stranu druhou se po přečtení druhého dílu nemůžu ubránit dojmu, že knižní série popisuje život a činy postavy, která měla být postavou vedlejší. Kdyby se děj odehrával z pohledu Zanea nebo Davida, byl by mi příběh mnohem sympatičtější.
Čtu dál protože se mi autorem vytvořený svět moc líbí a jsem neskutečně zvědavá, co se bude dít, ale bohužel podle mě nebyla tahle beznadějně pitomá hlavní hrdinka správnou volbou, celý námět tím v mých očích dost utrpěl..

iatros
11.04.2021 2 z 5

Slabší než první díl, ale pořád zajímavé. Ovšem slovo "epesné", autorem až nepříjemně nadužívané, mě pronásleduje v nočních můrách dodnes. =)

Pavlina50
17.01.2021 2 z 5

Proti prvnímu dílu spíš zklamání, první dvě třetiny knihy byly pro mě nezáživné, kromě nalezení pilulek žádný zajímavý děj. Bavit mě začala až někdy v poslední třetině, konkrétně, když se Tally dostala do rezervace. Setkání s těmito obyvateli vneslo do celého vyprávění určité tajemno a ukázalo na další možný směr vývoje příběhu. Tak snad další díl více naváže svou úrovní na ten první.

Odík
02.08.2018 4 z 5

Zajímavé čtení.

Tučně
16.11.2015 1 z 5

Odložila jsem ji...nešlo to.

vedana
27.08.2015 4 z 5

Tento díl byl zajímavější než první. Bylo tam více akce a také celé živější. Konec zůstal otevřený, což nahrává k přečtení dalšího dílu.

danielosbourne
18.08.2015 3 z 5

Tenhle díl byl rozhodně lepší, než díl předešlý. Zatím co v Ošklivých byla Tally velmi nesympatickou postavou, v Krásných byla docela v pohodě. I přes to, že se v knize stále něco děje, je to spíše odpočinkové čtení a já se docela těším na třetí díl Speciálové, protože ten konec mě opět hrozně navnadil na to vědět, jak to bude dál.

Teraslík
06.08.2015 5 z 5

Tenhle díl byl velice nabitý akcí, ale bylo to trochu předvídatelné a i ten konec jsem čekala. To mi vůbec nevadí a knihu jsem stejně s velkým nadšením rychle přečetla. Akorát jsem pořád čekala kdy se objeví David a když se objevil, tak najednou konec. Velice jsem si ho oblíbila a tak mě to trochu mrzelo. Zane mi nebyl vůbec sympatický. Celou knihu jsem si říkala ať vypadne, ale nestalo se. Ale i tak skvělá kniha. Nesympatický Zane mi jí naštěstí nezkazil a hodně se mi líbila. Doporučuji.

SalomeH
15.07.2015 3 z 5

U mnoha YA knížek mi strašně vadí, že je hlavní hrdinka prezentována jako strašně chytrá, zatímco vyvádí naprosté pitomosti a čtenář se nemůže ubránit dojmu, že má švába na mozku. Tady pracujeme s premisou, že toho švába na mozku opravdu má, což je neuvěřitelným způsobem utěšující. A samozřejmě velké plus za to, že "zlouni", kteří mají být ukrutně vypočítaví a ovládají celou společnost, s ní krásně orají a vláčejí, aniž by se nějak zvlášť zdržovali její úžasností.
Bohužel to ale oproti prvnímu dílu ztratilo to kouzlo novoty a není to zase taková jízda.

xeroxy
29.12.2014 4 z 5

Musím říct, že tento díl se mi líbil více než první, asi i kvůli té "love story" :). Jinak přetrvávají některé neduhy prvního dílu jako nestabilita chování postav.
Ale jinak je to čtivé, zábavné a děj odsýpá. SPOILER: Četla jsem to v originále - kolikrát může autor v jedné knize použít slovo BOGUS a BUBBLY?

minimonisek
23.11.2014 4 z 5

Celkově se mi zdála tato kniha trochu slabší než první díl, ale i tak byla zápletka napínavá. Další díl si rozhodně přečtu.

Simoneta
18.09.2014 5 z 5

Úžasná!!!

xxiixxi
17.08.2014 5 z 5

Celkem povedené, hlavně se mi líbila ta část s divokými kmeny, co jsou chovány v rezervaci, a celkově jak se to celé komplikuje. Také hltám všechny zmínky o Rezatcích.

Lenka.Vílka
04.06.2014 3 z 5

Zacatek silny opruz, protoze mi ta blbka lezla krkem (tally z prvniho dilu jsem mela fakt rada), ale nastesti se to v druhe polovine zlepsilo...presto trochu nuda oproti prvnimu dilu...

bookshelf
29.04.2014 3 z 5

Čtení to nebylo špatné. Po vydařeném prvním dílu možná trochu zklamání. Na začátku jsem málem vyletěla z kůže kvůli všem věcem, které mají být podle krásných "epesné". Doufám, že to už nikdy znovu neuslyším. Děj pěkně plynul. Teda až na další cestu, kterou musela Tally absolvovat. Ne že by její cestování bylo nudné. Bylo velmi nudné. Zakončení knihy se mi zdálo vcelku podařené. Bylo by to vážně dobré zakončení nebýt posledního rozhovoru s Davidem, kvůli kterému u mě Tally celkem klesla. Nevím proč, ale nějak nedokážu oblíbit postavy této série. I přes všechny nedostatky se těším na další pokračování.

deedulka
21.04.2014 4 z 5

Kniha měla několik překvapivých momentů, ale na náboj a originalitu prvního dílu bohužel nedosáhla. Byla trochu nudná a táhlá. Děj je však stále něčím zajímavý a já tvor zvědavý, takže se určitě chystám na čtení dalšího dílu. :)

Ruxandra
25.08.2013 3 z 5

První díl sice nebyl úplně dokonalý, ale měl něco do sebe. Celkem se mi líbila i hlavní hrdinka, ale na začátku dílu druhého ve mě zanechávala jen jediný pocit a to že je krásná nesnesitelná fiflena:) Tento dojem sice netrval dlouho, ale kniha mě začala celkovým příběhem bavit až zhruba někde od letu balonem:) Což je tedy bída, jelikož je to prakticky až na konci knihy...

DariDerek
12.07.2013 5 z 5

Díl od dílu lepší :)) zdá se mi, že tuto knížku mám přečtenou za chvilku, rychleji než kteroukoliv jinou a navíc, tak jsem se vžila do děje, že se mi zdálo o tom, jak potkávám Rezatce, putuju v ruinách a podobné věci :)))
a stále trvám na tom, co jsem napsala k prvnímu dílu - chci prknooooo :D

lenča30
15.06.2013 5 z 5

Mě to opět bavilo,určitě budu číst další díly..:-)

antiutopie, dystopie, kakotopie romantika

Scott Westerfeld