Oskar Ed. 1. díl

Oskar Ed. 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7430/bmid_oskar-ed-1-yY5-7430.JPG 4 37 5

Oskar Ed série

Třebaže Oskar Ed žije ve všedním světě stejně jako každý z nás, občas realitu proti své vůli záhadným způsobem ovlivní a promění její části v něco, co připomíná totální noční můru. Dejme tomu, že věci skutečně začnou mluvit – bude to děsivé, nebo směšné? Soudě podle reakcí tajné policie, příliš k smíchu to není. Ale kdo nebo co je vlastně Oskar Ed? Kdo mu to stále volá? První díl trilogie Oskar Ed přináší především otázky…... celý text

trudoš
20.06.2020 3 z 5

Dějově drobně zmatené, atmosféra ovšem dokonalá. Líbil se mi především ústřední motiv hrdiny, hledajícího sebe sama ve světě, který se řídí prapodivnými pravidly (z jeho úhlu pohledu). Podobně si mě získala i kresba, protože Branko Jelinek předvádí neskutečnou tvůrčí představivost a výtvarně přitom zůstává jednoznačně svůj. A nápad na filozofující předměty běžné potřeby je naprosto dokonalý, přičemž mluvící rohlík mě zcela odrovnal. Co tady navíc funguje bez problémů, jsou přirozené dialogy, kámen úrazu většiny undergroundových komiksů.
Strach mám akorát z rozvíjející se zápletky, jež prozatím působí trochu psychedelicky. Některé drobnosti nechápu vůbec, jiné mi přijdou jako divoká autorská stylizace a další postrádají konkrétní souvislosti. Je to ovšem úvod a vzhledem k tomu, že na následující díl nemusím čekat nijak dlouho, jsem rozhodně zvědav, co pokračování přinese. Tajně se ale modlím, aby nedošlo na metafyzický přesah, protože v tomhle ohledu má mysl i fantazie výrazně selhávají.

Covenant
23.04.2018 4 z 5

Líbila se mi scéna v dětství a to hodně. Postupem čtení, jsem, ale vychládal a ač se mi kresba líbila a příběh byl originální, už to nebyla taková pecka. Ale to vůbec neznamená, že to není dobrý komiks. Několikrát se objevili i scény, které byly vážně k sežrání a také jde přeci o první díl, tak se podíváme na další a snad budeme moudřejší.

Kapis
28.07.2017 5 z 5

Tak to je opravdu pecka přímo na kule! Hledím na to vyjeveně, ale autor mě nešetří hned od prvního panelu a rozjíždí bizarní mozaiku šíleností, psychedelie a podivností. Vzhled Oskara, kdy nosí na hlavě pytel od kobzol, nikoho v jeho okolí neudivuje, takže ani já se nedivím. Když si AKUčkou přivrtá náhubek a zapálí své "kamarády" už se nedivím vůbec ničemu a jen letím po stránkách tohoto masakrálního dílka, které je podle mne neprávem opomíjené. No jo, není to žádný mainstreamový hrdina, ale masku na hubě má, tak o co jde? Mot uměl vybrat pořádné kousky do svého vydavatelského plánu. Pecka, už hltám další díl.

gaspoda
17.11.2016 5 z 5

Zjeveni na československe komixove scene(pro me)

Jizi
18.08.2016 4 z 5

První díl předkládá jen samé otázky a žádné odpovědi, dynamická kresba posiluje spád děje. Kdo je podivný Ed? A je opravdu tak podivný jak se nám zdá? A co se mu jako malému stalo? A co všechny ty mluvící věci? Co je sen a co je skutečnost? (Ještě že jsem si půjčila všechny tři díly naráz!)

komiksy

Branko Jelinek