Orlík - děsivý hřbitov aneb 122 otázek pro vraha

Orlík - děsivý hřbitov aneb 122 otázek pro vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182267/orlik-desivy-hrbitov-aneb-122-otazek-pro-vraha-182267.jpg 5 11 4

Autentický příběh tzv. "orlických vrahů", Karla Kopáče, Ludvíka Černého a Vladimíra Kuny, je popisem aféry, jenž v devadesátých letech zasáhla celou naší společnost. Vznikl na základě osobních rozhovorů Vratislava Horáka, známého investigativního novináře, s Karlem Kopáčem, který byl považován za vůdce gangu zlodějů a vrahů, a jehož výpověď u soudu se stala základem pro obžalobu celé skupiny. Autor byl vázán slibem, že rozhovory nezveřejní dokud bude Karel Kopáč naživu. Ten ukončil svůj život sebevraždou 15. dubna 2004 ve své cele, a tak mohla tato kniha plná hrůz, cynismu, zvrácené morálky a pohrdání lidským životem spatřit světlo světa.... celý text

GYROTOURBILLON
GYROTOURBILLON
20.03.2024

Tak zde není co dodávat. Vysoké hodnocení uživatelů databáze mluví za vše.
Bohužel každou chvíli jsem se pohyboval na "vybraných" místech, tenkrát ještě neznalý celé této kauzy. (Rudná u Prahy, Žďákovský most, železniční přejezd na Zličíně,
Motolská restaurace Zelená lípa ( kousek nad krematoriem ) Podolí...
Kamarád z Rudné mě kdysi informoval o slávě této vesnice, po setmění tam býval poté mezi starousedlíky zvláštní neklid.

Ála41
Ála41
23.12.2018 5 z 5

V rámci problematiky fakt dobrá kniha, hodně drsná, hodně specifická, originální... Někteří lidé, to je hnůj, fakt ze jo... Mam ráda i film Sametovi vrazi, proto mě zajímala tahle kauza a vlastně kniha... Není to milé a oddychove čtení.

MildeZ
MildeZ
04.05.2017 5 z 5

Letem světem probrána kauza a jako bonus navrch rozhovory s jedním z tvůrců celého tohoto marasmu...co člověk chce, to od knihy dostane.

1alena1
1alena1
25.11.2014 5 z 5

Knížka se mě dotýká, znala jsem některé "hlavní postavy" z tohoto mrazivého příběhu, dobře zpracováno, hodnotím velice kladně. V tomto případě, vzhledem k tomu, že jde o pravdivé události bych si přála, aby raději nebylo o čem psát. Moc mrtvých.

vraždy rozhovory vrazi organizovaný zločin Orlická přehrada

2004  98%Orlík - děsivý hřbitov aneb 122 otázek pro vraha
1997  50%Ivan Jonák: (Ne)zabil jsem svoji ženu