Opravdové štěstí

Opravdové štěstí

Optimisté žijí déle Štěstí, optimismus, kladný přístup k životu - to vše jsou pojmy, s nimiž se pojí zcela nové psychologické hnutí, které navazuje na nejlepší tradice vědeckého poznání. Objevilo se až na sklonku 20. století a naši čtenáři mají možnost se s ním seznámit vůbec poprvé. Psychologie dosud pozitivní stránky osobnosti značně zanedbávala, a tak hlavním cílem nového směru je nerovnovážný stav napravit a těžce získané znalosti o utrpení a duševních chorobách doplnit větším množstvím poznatků o kladných emocích. Pozitivní psychologie vychází z přesvědčení, že nejlepší terapeuti nehojí pouze rány, ale pomáhají prohlubovat v lidech silné stránky a ctnosti a hledat způsoby jak prožít šťastný a plnohodnotný život. Tento přístup umožňuje nastoupit cestu, která vede k trvalému naplnění i k pochopení hlubšího smyslu a řádu věcí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96039/opravdove-stesti-96039.jpg 47

Authentic Happiness (2002)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

janulka1310
04.12.2015

Tahle knížka mi dala opravdu zabrat. Oproti Naučenému optimismu, z kterého jsem byla nadšená, byla kniha Opravdové štěstí velmi náročná. Skoro bych ji nazvala učebnicí pozitivní psychologie. V knize se objevuje spousta různých výzkůmů, teorií a podobně. Jsou tam pasáže, kterým jsem vůbec nerozuměla, nepochopila jsem třeba jejich smysl nebo jsem nerozuměla použitým termínům. Tzn. knihu bych spíše doporučila zasvěcenějším čtenářům, pro laika je to docela náročný text.

LavinaVRovine
14.03.2015

Obsah je fajn, styl psaní mi tedy vůbec neseděl.

meera13
20.11.2011

Nenechte se odradit názvem knihy, který vzbuzuje pocit (alespon u mě to tak bylo), že jde o nějakou příručku "jak být štastný snadno a rychle". Je to poměrně odborně napsaný (pokud to dokážu posoudit) ale může to číst i laik.

Martin E. P. Seligman

Martin E. P. Seligman