Opráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisi

Opráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisi https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253151/bmid_opraski-sceski-historje-specjal-253151.jpg 5 113 19

Opráskový specjál k výročí upálení mistra Jana Husa přináší nová fakta a neznámé skutečnosti ze života nejen této významné osobnosti. Můžete se těšit na paralelní životopisy mistra Jana a Zikmunda Lucemburského a pikantní historická fakta ze života Karla IV. i jeho synů. Vědci z Histrickího ústafu vám předkládají historické novinky, jak je ještě neznáte. Prostě všechno je jinak. SE STIM SMIŘ!... celý text

Komiksy , Literatura česká

Vydáno: , Grada

jmn7053
26.02.2022 5 z 5

Úplně náhodou jsem po tom v knihovně sáhla a světe div se, je to velmi zábavná malá knížka. Moderní, nenucené a možná se i něco naučíte. :)
Občas jsem tedy domýšlela jednotlivá slova... a jako gramatickému nadšenci to úplně nevyhovovalo, ale má to své kouzlo.
Humor se roztahuje po celé své škále, takže nejen, že zde najdete vtípky jak ze základky, ale i inteligentní vtipné poznámky, no a samozřejmě všechno mezi tím! :)

SueD
06.02.2022 5 z 5

tohle je prostě láska. Opakování historie a vlastně i gramtiky formou vtipných obrázků. Většina fórů je jak ze základky, ale vůbec i to nevadí. Často si v této knize ráda jen tak listuju.

laepus
27.02.2020 5 z 5

Tak tyhle Opráski byly absolutně nejlepší ze všech. Úplně nejlepší. Na mnoha místech jsem se fakt rozsekal nahlas...
Kabel IV. mňel mančelek jak na olroji...
Huzův návrch na zlebčení procesů f církvi nebil přijad s nadčeňím a fkoztňici doslova pohořel...
Huz se jako snaživí huěr montoval do fseho možního, ot univreziti přez otpuctki po pravopiz...
Zmikundovi tvralo ňěkolik krizovích vípraf neš zjizťil, že Žiška na mnošství nebřátel nehleďí, prtože ě slepí jag patrona...

vlkcz
18.02.2019 5 z 5

Asi objektivnější než mýty, kterými byl člověk krmen ve škole. A navíc neskonale zábavnější.

HanzWayne
24.11.2018

Zajimave udelany komix, se zajimavyma hlaskama z dejin :) :)

Aati
26.12.2017 5 z 5

Kupovala jsem pro příbuzného pod stromeček, ale žitovopisi už kolují po celé rodině a vyvolávají nezastavitelné záchvaty smíchu. Velký obdiv patří autorovi pro jeho smysl pro humor, neuvěřitelnou hru s jazykem a široký historický přehled. Je unikátem a vtělesněním originality.

Tomas@S
08.09.2017 5 z 5

Kalsika tkera ngdy neklasme :-) Kikoti a pejkny oprasky s hjostrje o Zmikundovi i Huzovi.

Vladus9
15.07.2017 5 z 5

Pro rusaki dopri!!!

tygřík2
25.04.2017 5 z 5

Hihihi, chichichi chíííííííí...áááá hahaháááá...cheche hehehehe hááááááá!!!!

Pistácie
03.01.2017 5 z 5

Opraski a všecko co je s nimi spojené mě provází už nějakou dobu a pokaždé se neskutečně babím. Je to skvělý humor, ktery jsem si oblíbila. Zmikund a Huz jsou nejlepší dvojka.

Gooverka
27.12.2016 5 z 5

Hned několikrát jsem se smála nahlas. Huz a Zmikund jsou prostě nejlepší dvojka. Doporučuju všem milovníkům humoru, češtiny a historie!

Damato
29.11.2016 5 z 5

Tak tohle je na podzimní depku a úlet ze starostí úplně nejlepší antidepresivum. Dokonce i můj otec- o kterém jsem si myslela, že tu češtinu "neurejduje" a bude jen kritizovat ze sebe během včerejšího večera vydal smích a knize udělil pochvalu. Ten nápad s češtinou je prostě geniální a za chvíli už ani nevnímáte, že je něco napsáno jinak. Nemluvě o příbězích - člověk jen závidí, jak může někdo něco takového úžasného vymyslet.

haki34
27.11.2016 5 z 5

"Kde je Huz ??? Aaale ma pry nejake problemy na hranici ... " :) to mluvi za vse !!! Nekorektni histericky humor !!! Jaz moc palcu nahore za vsechny opraski ;)

marabart
17.08.2016 5 z 5

Hele, pučmi kilo. Vráťim, aš přiědeš... Zmikund k Husovi předtím, než Hus odjíždí do Kostnice. Já ty obrázky prostě miluju. :-)

habs
10.08.2016 3 z 5

Moje první Opráski, ale i když mám rád komiksy i historii, tak mě to moc nenadchlo. Občas dobrej heft, ale celkově nuda.

lama_on_line
17.01.2016 5 z 5

Podle mě nejlepší z dílů Oprásků. Četla jsem ho těsně po návratu z výstavy o Husovi, takže naprosto super :)

asam
06.01.2016 5 z 5

Po čtyřech dílech " Oprásků-----" by mohl být autor s nápady u konce, nebo se třeba opakovat. Nic takového se nestalo. Opět vtipné. Mám to všechno doma, dokonce i kalendář a často otvírám pro pobavení na kterékoliv stránce.

JeKa
23.08.2015 5 z 5

Opraski sleduji takrka od pocatku a knihy mam doma samozrejne vsechny. Tahle publikace je pro me ale rozhodne lahudkou prekvapivych rozmeru. Zamereni na jedno tema knize prospelo, nepusobi jako obvykla svodka toho nejlepsiho, ale jako uceleny celek, ktery ma grady. Kralovsky jsem se bavila jiz od prvniho historickeho komentare ( Zikmund se narodil do rodiny vyssiho statniho urednika cisare Karla IV.... :-)

kolacky
03.07.2015 5 z 5

Zmiki a Huz - zrovnáňí ějich otsudů a šivota. Ot naroznění přes různí otbočki aš k utrakvičkám ě kníška porsťě Bžoí!!!

Jan Hus, 1370-1415 komiksy kreslený humor historie zábavně Zikmund Lucemburský, 1368-1437 stripy české komiksy

Jaz
česká