Ondra a 3 Marťánkové

Ondra a 3 Marťánkové https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332/bmid_ondra-a-tri-martankove-T8u-332.JPG 5 15 5

Knížka poutavě vypráví o chlapci, v jehož ložnici se jedné noci objevili tři Marťánkové, navázali s ním přátelství, zavezli ho na Měsíc i na Mars a naučili jej milovat mír i naplnili odhodláním zaň na Zemi bojovat...

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Drejček in trije Marsovčki , 1961

jiri2737
17.04.2020 5 z 5

Výraz teta Meta se ujala pro jednu naši nepříjemnou příbuznou. Skvělá kniha pro děti!

KristínaKap
11.01.2020 5 z 5

Jednoduše nadčasové!

reader.007
15.05.2019 5 z 5

U téhle knížky jsem prorokovala, že už ji nikdy znova nevydají a jsem moc ráda, že jsem se spletla.
Knížka je to totiž opravdu roztomilá, barvitá, plná laskavé fantazie, ovšem když došlo na líčení toho, jak lidé dnes (tedy v roce 1968) bojují za mír, nebylo mi úplně dobře. Jestlipak autor asi tušil, že to opěvované OSN vzniklo jen aby zavedlo pravidla pro "ty druhé, zákonů a pravidel dbalé", ale ve skutečnosti mělo moc se leda důrazně ohrazovat a nesouhlasně vrtět hlavou. Tak to totiž vypadá dnes a nějaké rezoluce jsou "velkým bráchům" jen k smíchu. Musím se taky poohlédnout po knihkupectví, protože mne opravdu VELICE zajímá, jestli Albatrosu překážely ty části, kde se mluví o partyzánech a (cituji) o spolupráci mezi národy, o socialistickém táboře, o osvobozeneckém boji národů Afriky a Asie... a taky jsou tam nekorektně popisovány děti z různých zemí jako třeba "černouškové a cikáňata". To cenzurou prostě nemohlo projít :-))
PS: zase jsem se spletla, prošlo.

RyonMathrin
13.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha pro děti. Vtipná (už jen ta jména - Miš, Maš a Šaš :-) ), ale zároveň výchovná. A ilustrace Miloše Nesvadby jsou prostě skvělé.

Monkey
30.11.-0001 5 z 5