Osudová cesta, Vážná tajemství, Divoké kosti

Osudová cesta, Vážná tajemství, Divoké kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135808/bmid_omnibus-3v1-osudova-cesta-vazna-taj-OJP-135808.jpg 5 43 6

hlavní roli Temperance Brennanová Tři poutavé příběhy od oblíbené autorky, která přivádí na scénu soudní antropoložku Temperance Brennanovou. Nejdříve přijíždí na místo leteckého neštěstí aby pomohla s identifikací ostatků. Dále se ocitá v nebezpečné pavučině mocenských, finančních a vědeckých zájmů v Guatemale. A nakonec stojí tváří v tvář ostatkům, jejichž rentgenové snímky a výsledky testů DNA jsou naprosto zarážející. Osudová cesta Osudovou cestou se pro 80 lidí stal let běžnou linkou - letadlo se z neznámých příčin zřítilo do lesů v Severní Karolíně. Nikdo nepřežil. Kdo byl důvodem takové tragedie - radikál ze Srí Lanky, manželka pojištěná na dva miliony, nebo snad důležitý svědek ve válce gangů? Vysoce vědecké vyšetřování je teprve na začátku. Na místo doráží i Temperance Brennanová, aby pomohla s identifikací ostatků. Jaké je ale její překvapení, když objeví nohu, která nepatří žádnému z pasažérů… Vážná tajemství Doktorka Temperance Brennanová a tým nadace forenzní antropologie přijíždí na místo, kde roku 1982 napadli guatemalskou vesnici Chupan Ya vojáci a znásilnili a pozabíjeli ženy a děti. V ruce nemají jediný záznam o celé události, tuší jen, že před dvaceti lety se tu stalo něco strašného. Vyšetřovatelé musejí čelit zákeřným útokům a doktorka Brennanová se znenadání ocitá v nebezpečné pavučině mocenských, finančních a vědeckých zájmů, které daleko přesahují guatemalské hranice. Divoké kosti V Severní Karolíně havaruje malé letadlo. Pilot i cestující zahynuli a jejich těla jsou spálená k nepoznání. Kdo nehodu zavinil? A co je ta záhadná černá hmota, jíž jsou těla pokryta? Největší hádankou se ovšem stávají kosti objevené na odlehlé farmě u města Charlotte. Vypadá to na ostatky nějakého zvířete, ale jakmile se kosti ocitnou v laboratoři, Temperance Brennanovou čeká velká překvapení.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Fatal Voyage, Grave Secrets, Bare Bones , 2010

Luigi1
20.03.2023 5 z 5

Opět čtivé a zajímavě napsané příběhy

Kyri
07.01.2023 4 z 5

Jsou to tři pěkné detektivky.
Občas mě moc nebaví informace, jak to má koroner v Kanadě s procesy a návaznými úřady.
Četla jsem to papírově. Celou dobu mi šlo hlavou, koho napadlo to dát do jedné knihy. Můžete to číst leda doma, protože je to těžké (nějakých 700 stran) a nikam se nevejde. Navíc trpí vazba, protože je to moc tlusté a vázané v paperbacku.

pavla9879
26.08.2015 5 z 5

Opět super příběhy, čtivé, napínavé.

ovpana
12.07.2015 5 z 5

Další napínavé příběhy plné tajemství a smrti s hlavní hrdinkou soudní antropoložkou Tempe.

hanka.hradkova
10.10.2014

Pěkné a zajímavé příběhy

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Skvělé, šokující, děsivé a naprosto úžasné!! Nemám co víc k tomu dodat :o)

detektivky 3x

Kathy Reichs