Kočka v botách / Dům, co postavil Jack / Tři slepé myšky

Kočka v botách / Dům, co postavil Jack / Tři slepé myšky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120986/bmid_kocka-v-botach-dum-co-postavil-jack-tQu-120986.jpg 5 17 4

Omnibus 3v1 série

V hlavní roli Matthew Hope. Matthew Hope, který se již definitivně stal expertem na trestní právo, opět vystupuje v úloze obhájce klientů, jejichž viny jsou podle mínění úřadu státního zástupce jako na talíři. Floridská Calusa prožívá nejeden žhavý případ a advokát se znovu a znovu mění v akčního soukromého detektiva a v bahně floridského podsvětí musí najít pachatele, aby prokázal nevinu svých klientů. Kočka v botách: Pět minut rozhodlo: ve 22.40 ještě Prudence Markhamová žila, právě si odnášela domů film, na jehož střihu celý večer pracovala. Ve 22.45 už byla mrtvá a film se ztratil. Je jedinou nadějí jejího manžela, podezřelého z vraždy. Pro Matthewa Hopea znamená neméně tolik, protože se zdá, že debakly začínají v jeho kariéře převažovat nad úspěchy. Dům, co postavil Jack: Nikdy nikomu nevytahujte nůž z rány v hrudi, i kdyby šlo o vlastního bratra. Pokud ještě žije, po neodborném zásahu určitě vykrvácí. A pokud mu už není pomoci, dostanou se na střenku otisky vašich prstů. Nejsou-li po ruce žádní svědci, upadnete logicky do podezření z vraždy. Přesně to se stalo Ralphu Parrishovi, když chtěl zachránit život svému homosexuálnímu bratru Jonathanovi, jehož nevázaný životní styl neměl příliš v lásce – a dal to v předvečer vraždy jasně najevo… Tři slepé myšky: Vražda tří bezvýznamných Vietnamců může být rituální pomstou, ale také pokračováním válečných zvěrstev, páchaných za války ve vietnamských džunglích. Policie se kloní k druhému závěru, zvlášť když zadržený podezřelý je vietnamským veteránem. Ten se však dušuje, že je nevinen. Matthewu Hopeovi jako obvykle nezbývá než mu věřit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Puss in Boots, The House That Jack Built, Three Blind Mice , 2010

konicekbily
25.02.2022 5 z 5

Vyhledávám po celý život detektivní knihy !tři v jednom - neboli třikrát s ..." a získávám lepší přehled o autorovi nebo detektivovi "jedním vrzem". Tentokrát to byl detektiv Hope od Ed McBaina a knihu mohu kolegům doporučit.

aralka
12.05.2020 5 z 5

Návrat ke staré dobré klasické detektivce mě osvěžil, pan McBain nikdy nezklame, výborné čtení! I když mám radši Steva Carellu, i Matthew Hope vážně není špatný! jde vlastně o tři v jednom, trochu nepraktická je tloušťka a váha knihy :-(

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Další tři detektivky od Eda McBaina v hlavní roli s úžasným právníkem/detektivem Matthew Hopem. Za mě opět úžasné čtení.

turcmen
11.02.2013 5 z 5

Soubor tří chronologicky na sebe téměř navazujících případů. V širším pojetí reaguje každá kniha na tři ožehavá témata - pornografický průmysl, pozici homosexuálů v tehdejší USA a situaci veteránů z války ve Vietnamu. Všechny tři knihy jsou poutavě pojaté a čtivé. Ani se neodvažujte hádat kdo je vrah, McBain vás zase překvapí.

detektivky 3x

Ed McBain