Olin a lišky

Olin a lišky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201889/bmid_olin-a-lisky-K49-201889.jpg 4 24 3

Prázdninový příběh ověřený generacemi čtenářů překrásně ilustroval Adolf Born. Je léto a dva kluci si vyprávějí o svých zážitcích. Tomu, co prožil Olin u strýčka v hájovně, se ovšem dá jen stěží uvěřit. Skamarádil se totiž s dvěma vykutálenými liščími holčičkami, Ferinkou a Merinkou. Povídali si liščí řečí a lišky slíbily, že Olina přijedou i navštívit. Když se pak kluci setkají s dvěma zrzavými sestřičkami-dvojčaty Márinkou a Karinkou, vrtá jim hlavou jediné – jsou to proměněné lišky, nebo ne? Taková věc se dá zjistit jedině pomocí kouzel... a hlavně se přitom nezamilovat! Půvabné čtení pro mladší čtenáře, plné fantazie a nečekaných zvratů.... celý text

Metuje
28.04.2022 4 z 5

Kniha mého dětství, jako malý jsem ji četl snad i pozpátku, teď už jsem si ji ale nepamatoval. Svoji kopii jsem dostal s věnováním na rozloučení ve školce, takže k ní mám doopravdy osobní vztah. :) Je neuvěřitelný, kolik věcí stihne Petiška za tak málo řídce popsaných stran sdělit a ještě takovou formou, že ani dospělí se nemusí nudit či stydět.

Raymi
11.10.2016 5 z 5

Tuhle knížku miluju. V dětství jsem ji uměla snad nazpaměť.Doteď ji doma z nostalgie mám :-)

tyzik.cejka
15.05.2013 1 z 5

mě babička říkala že jsme se vždycki hezky usadili a četli to ale já si na tyhle doby už nevzpomínám Petiška má fakt naladové knihy