Ohyzdný duch

Ohyzdný duch https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36796/ohyzdny-duch-36796.jpg 4 87 7

Knížka o pirátské komunitě, Madagaskaru a jeho lemurech, o biologických druzích a nemocech, jež čekají na svou šanci zkosit celé lidstvo, brány Muzea se otevřely a to vydalo své obyvatele: extrémně smrtící nemoci, jako Kristovu chorobu, Vlasy, Čuráky a Rudou pavoučí horečku. Všechny měly podobu pandemie a zkosily většinu lidí... Příběh kapitána Missiona je jen rámcem, v kterém Burroughs odhaluje a útočí na „Ohyzdného ducha“, kterým není nikdo jinej než „Homo sapík“. ... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Votobia

Ghost of Chance , 1991

Luigi1
14.04.2023 2 z 5

Mrzí mě to ale tuto knihu jsem s obtížema dočetl

ozzak
10.04.2021 5 z 5

hodně zvláštní ale o to moc Pekná knížka beatnika William Seward Burroughs

Dolina
25.11.2019 4 z 5

Divný. Musel jsem to přečíst dvakrát po sobě, abych se aspoň trošku dokázal přiblížit k tomu, co chtěl Willda říct. Dost se mi líbil nápad, že slova jsou svým způsobem omezující při tvarování myšlenek. Snažíme se vzít ten barvitý obraz v hlavě a vtěsnat ho do přihrádek ve formě slov.

Pawlisman
30.05.2017 3 z 5

Ale jo, kupodivu je to skoro i čitelné, ačkoliv moc neuznávám tyto filozofie na základě zdrogovaných dojmů a myšlenek. To není moc umění, bych řekl.

JaneM.LionLain
07.11.2015 5 z 5

Tato kniha mi dost zásadně změnila pohled na svět, umění a literaturu už na střední škole a to díky mému učiteli angličtiny. On mi vlastně jako jediný, kromě maminky, dal něco do života. Víc takových knih a spisovatelů a víc takových učitelů angličtiny :)

lushi
17.06.2015 1 z 5

Já nějak nevím. O čem kniha je, jsem začala chápat až v poslední třetině. Po dočtení jsem si říkala, že bych si ji mohla přečíst ještě jednou, ať mi celý ten příběh dojde, ale to čtení mě tak hrozně nebavilo, že jsem to nechala být.
Někdo v tomto příběhu génia určitě najde, mě ale baví jiná literatura.

Host do domu
13.02.2013 5 z 5

Nejsem si jistý, ale myslím, že kdyby si Malgaši přečetli tuhle knihu, možná by to byl jediný příklad domorodců, kteří by se v ní našli.
Takto asi vypadá zkušený, halucinogenní a zodpovědně vytlačený rozbor nálady tropického ostrova, který nepochopitelně leží na stejné planetě, jako svět ostatní.

Beat generation, beatnici

William Seward Burroughs